Gol na fali wznoszącej

  • Published in News

Efektownym zwycięstwem Gola w Głogówku zakończyła się runda zasadnicza Ekstraligi Futsalu Kobiet. Częstochowianki na gorącym terenie pokonały odwiecznego rywala, Rolnika Głogówek, czym sprawiły wiele radości swojemu prezesowi, Włodzimierzowi Seifrydowi. Sporą sensacją jest spektakularny spadek z ligi aktualnego jeszcze Mistrza Polski z Rybnika. Debiutujące w Ekstralidze „Rekordzistki” z Bielska z częstochowianką, Anną Chóras w składzie, zagrają w barażach.

Rolnik Głogówek - Gol Częstochowa 2:4 (1:0)
Bramki: 2x Justyna Wójcik, Renata Uchnast, Marta Mika.
Gol Częstochowa: 1.Klaudia Ciupa, 13.Renata Uchnast, 19.Natalia Krawczyk, 42.Justyna Wójcik. 68.Marta Mika, 3.Paulina Drapacz, 5.Małgorzata Miniak, 17.Oliwia Pająk, 20.Martyna Jeziorska, 33.Dominika Małycha. Trener: Szymon Mlynek.
O rywalizacji Gola i Rolnika krąży wiele opowieści, a to ze względu na dwie mocne osobowości Ryszarda Dyja z Rolnika i Włodzimierza Seifryda z Gola. Tym razem tego pierwszego ze względów zdrowotnych zabrakło na meczu. Również zawodniczki obu zespołów podchodzą do tych pojedynków mocno skoncentrowane i zdeterminowane. Tak było również w sobotę, a górą były „Golarki”, które po dobrym pojedynku pokonały odwieczne rywalki. Bardzo dobry mecz rozegrała Justyna Wójcik, która w plebiscycie portalu „Tylko Kobiecy Futsal” została wybrana Futsalistką Stycznia. Jej postawa na Akademickich Mistrzostwach Polski i ostatnich meczach ligowych znalazła uznanie w oczach czytelników i fanów kobiecego futsalu. Trochę gorzej to wygląda w oczach przeciwniczek, a szczególnie bramkarek, które z przerażeniem obserwują lecąca w ich kierunku piłkę po potężnych kopnięciach „Dżasty”.
- W zespole powoli wszystko zaczyna funkcjonować tak jak powinno. Jesteśmy dobrej myśli przed pojedynkami z naszpikowaną reprezentantkami Polski ekipą z Poznania oraz finałami AMP - powiedział Włodzimierz Seifryd. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy zostanie rozegrany w niedzielę, 10.lutego, o 16.00. w hali AJD przy ul. Zbierskiego w Częstochowie. Rewanż odbędzie się 16.lutego w Poznaniu.  
Zestaw par ćwierćfinałów:
ISD-AJD GOL Częstochowa – AZS UAM Poznań
Slomniczanka Słomniki – AZS AWF Warszawa
AZS SGGW Warszawa – Rolnik B.Głogówek
AZS UG Gdańsk – AZS UJ Kraków
Wygrani awansują do turnieju finałowego Ekstraligi i wówczas będzie wyłoniony Mistrz Polski. Na chwilę obecną wiadomo, że z Ekstraligi spadły zespoły: TS ROW Rybnik oraz Gwiazda Toruń. Awans wywalczyły zespoły Wierzbowianki Wierzbno i Włókniarza Białystok.
W barażach zagrają Rekord Bielsko - Biała i AZS UW Warszawa z Gwiazdą Prószków i AZS UWM Olsztyn.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account