Antra ponownie na czele

  • Published in News

Antra po wpadce w zeszłej kolejce pokonała Seven i powróciła na fotel lidera. Marbud sprawił kolejną niespodziankę i pokonał Romtrans. Pierwsze zwycięstwo odniósł Kamyk, a Patynki nadal pozostają bez punktów. Pauzował Auto-Dar, który stracił przodownictwo w tabeli, ale w piątek wraca do gry.

FC Kamyk - Patynki Łobodno 3:2 (2:0)
Starcie zespołów, które nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa, a Patynki nie zdobyły jeszcze żadnego punktu. Waga i prestiż tego pojedynku powodowały sporo nerwowości i niedokładności w grze. Wszystko skończyło się szczęśliwie dla kamyczan. Wynik dla nich otworzył Ihor Hrebeniuk, przy drugiej bramce strzał Damiana Hamala obronił Patryk Zakrzewski, ale przy potężnej dobitce Jakuba Skoczylasa był już bezradny. Kontaktowego gola dla łobodzian strzelił Łukasz Grzelewski, ale aktywny Ihor Hrebeniuk ponownie trafił do bramki Patynków. Za faul Sebastiana Sowińskiego na Łukaszu Grzelewskim sędziowie, Andrzejowie Bartelt i Komański, podyktowali rzut karny wykorzystany przez Kamila Mielczarka. Na wyrównanie i jeden upragniony punkt zabrakło już czasu, skuteczności i szczęścia.

Romtrans Ostrowy - Marbud Kłobuck 2:6 (0:3)
Marbud chyba się przebudził, gdyż z każdym meczem gra coraz lepiej. Wygrana z Patynkami, remis z faworyzowaną Antrą i pewne zwycięstwo nad solidnym Romtransem. Mateusz Strugała pięknym strzałem z dystansu zaliczył pierwsze trafienie, podwyższył Bartosz Pagacz i to ci zawodnicy solidarnie zdobyli po trzy gole i dali zwycięstwo nad ekipą Romana Zająca. Przy stanie 6:0, po serii niecelnych strzałów, słupków i ofiarnych interwencji Zbigniewa Kołodzieja, do bramki Marbudu trafił wreszcie Sebastian Zając. Tuż przed końcowym gwizdkiem uczynił to jeszcze Waldemar Góra, ale na kolejne gole zabrakło już czasu.

Nice - Haft Bieżeń - Koral Kłobuck 6:1 (4:0)
Debiutanci skuteczną grą i wynikami potwierdzają swoje medalowe aspiracje.  Michał Mirek po kilku minutach znalazł się w odpowiednim miejscu i wpakował piłkę do bramki Patryka Szymochy. Po stałym fragmencie gry podwyższył Dawid Sas, a kolejne bramki zdobyli Kornel Zejler, Bartłomiej Pruszyński, Jakub Chrzęstek i na 6:0 Michał Mirek. Po kilku nieudanych próbach kłobucczanie zdołali wreszcie zdobyć honorowego gola, uczynił to „spóźnialski”, Jacek Rokosa. Było to jego jedenaste trafienie w tych rozgrywkach.

Stalco Kłobuck - Lewar Panki 1:4 (0:2)
Już pierwsza akcja pankowian pokazała, że będą walczyć o zwycięstwo. Strzał Tomasza Pasieki obronił Paweł Wręczycki, a dobitka Dariusza Bernata wylądowała na poprzeczce. Kolejne próby tej pary były nieudane, ale w końcu Tomasz Pasieka otworzył wynik, chwilę później podwyższył wynik po asyście Dariusza Bernata. W drugiej odsłonie „Pasi” po raz trzeci pokonał Pawła Wręczyckiego i na koncie ma już osiem trafień. Po indywidualnej akcji na 4:0 podwyższył Grzegorz Kemuś. Honorowego gola w ostatnich minutach zdobył Mariusz Pawelec.

Antra Kłobuck - Seven Kłobuck 6:3 (3:1)
Okazało się, że wynik z poprzedniej kolejki z Marbudem był wypadkiem przy pracy i ekipa Antry wróciła na właściwe tory. Cezary Tomziński strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Tomasza Tomczyka, kilka minut później szybka kontra Antry zakończyła się ponownie celnym strzałem Cezarego Tomzińskiego. W odpowiedzi Grzegorz Nowak trafił piłką w słupek, a Patryk Błaszczyk przestrzelił. W myśl zasady o nie wykorzystanych sytuacjach Cezary Tomziński trafił po raz trzeci. Seven pierwszą bramkę zdobył za sprawą Patryka Błaszczyka, ale po wznowieniu gry do siatki trafił Grzegorz Nowak, ale bardzo szybko odpowiedział Dawid Jelonek. Kontakt wyniku złapał Patryk Błaszczyk, ale to było wszystko co mogli zrobić zawodnicy Seven. Kolejne gole dla Antry strzelili Dawid Jelonek i Cezary Tomziński.

Auto-Dar Częstochowa - pauza

 

ALHPN, SEZON 2018/2019
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Antra Kłobuck 6 16 5 1 0 28:10
2. Auto-Dar Częstochowa 6 15 5 0 1 25:9
3. Nice-Haft Bieżeń
6 15 5 0 1 27:9
4. Lewar Panki
7 11 3 2 2 19:17
5. Romtrans Ostrowy
6 10 3 1 2 14:14
6. Marbud Kłobuck 7 8 2 2 3 22:27
7. Stalco Kłobuck 6 7 2 1 3 10:14
8. Seven Kłobuck 6 6 1 3 2 15:18
9. Koral Kłobuck 6 5 1 2 3 22:24
10. FC Kamyk 7 5 1 2 4 8:17
11. Patynki Łobodno 7 0 0 0 7 8:39
12.              

 

VIII kolejka - 08.02.2019
18:30 Auto-Dar Częstochowa - FC Kamyk
19:00 Antra Kłobuck - Romtrans Ostrowy
19:30 Nice-Haft Bieżeń - Stalco Kłobuck
20:00 Seven Kłobuck - Patynki Łobodno
20:30 Koral Kłobuck - Marbud Kłobuck
Lewar Panki - pauza

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account