Częstochowianie już w Turcji

  • Published in News

Piłkarze Rakowa w niedzielny poranek udali się do Pyrzowic skąd odlecieli do Turcji. Około 18.00. polskiego czasu zameldowali się w hotelu. Kolacja, krótki rozruch i do łóżek, gdyż wskazówki zegarka trzeba przesunąć o dwie godziny do przodu. Takich zmartwień nie mają pozostali piłkarze z naszego regionu. Jedyne co może im doskwierać, to zimno i obfite opady śniegu.

W niedzielę podopieczni Marka Papszuna z Katowic wystartowali do Turcji. Po wylądowaniu w Antalii i dotarciu wieczorem do hotelu w Side, zjedli lekką kolację i zameldowali się po niej na krótkim rozruchu. Od poniedziałku rozpoczęli pracowite dwutygodniowe zgrupowanie. W samolocie do Turcji znalazło się miejsce dla następujących 26. piłkarzy: bramkarze: Michał Giwa, Jakub Szumski, Kacper Trelowski - obrońcy: Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Arkadiusz Kasperkiewicz, Kamil Kościelny, Tomas Petrasek - pomocnicy: Petr Schwarz, Miłosz Szczepański, Marcin Listkowski, Jakub Apolinarski, Daniel Bartl, Rafał Figiel, Patryk Kun, Maciej Domański, Damian Michalik, Igor Sapała, Karol Noiszewski, Piotr Malinowski, Karol Mondek - napastnicy: Franciszek Wróblewski, Szymon Lewicki, Mateusz Zachara, Sebastian Musiolik, Patrick Friday Eze.
W Polsce pozostał Adam Czerkas, którego rola w klubie zmienia się z dniem 4. lutego. Adam w rundzie wiosennej pełnić będzie funkcję asystenta trenera w zespole rezerw Rakowa. „Czerki”, poza funkcją asystenta trenera Tomasza Kuźmy, wspierać będzie drużynę także na boisku. Akceptując decyzję Adama o chęci rozpoczęcia swojej przygody trenerskiej oraz szanując jego zasługi dla Rakowa, klub postanowił pomóc zawodnikowi w realizacji jego planów. Decyzją sztabu szkoleniowego, w Częstochowie pozostanie także Dariusz Formella. 23-letni pomocnik do rundy wiosennej przygotowywać się będzie z drużyną rezerw.
W trakcje pobytu w Turcji zaplanowane są cztery mecze kontrolne. W czwartek, 7. lutego,  Raków zmierzy się z NS Murą, trzy dni później z FC Chernomorets, natomiast 13. lutego z FK SKA Khabarovsk. Zgrupowanie zakończy się sparingiem z FC Volyn Lutsk, który odbędzie się 16. lutego.
Dzień przed odlotem odbyła się Wielka Gala Tygodnika „Piłka Nożna”. Podczas gali rozdano nagrody piłkarskie za 2018 rok, a pośród laureatów znalazł się obrońca „czerwono-niebieskich” Andrzej Niewulis, który został uhonorowany statuetką w kategorii „Pierwszoligowiec Roku”. Niestety nie było wiele czasu na świętowanie w Warszawie, gdyż o 8.00. rano laureat musiał zameldować się przy Limanowskiego i wraz z kolegami udać się na lotnisko do Pyrzowic.
- Chciałbym podkreślić, że przyjechałem tu nie jako Andrzej Niewulis, a jako kapitan Rakowa Częstochowa. Wspaniałej drużyny. Tę nagrodę mógłby odebrać każdy z moich kolegów. Tomas Petrasek, Szymon Lewicki czy Miłosz Szczepański. Ta nagroda to zasługa całego klubu. Właściciela, trenera Marka Papszuna, całego sztabu szkoleniowego, kolegów z zespołu oraz wszystkich, którzy pracują w klubie, dlatego nikomu nie dziękuję, a wszystkim gratuluję - powiedział po otrzymaniu statuetki nasz zawodnik.

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na sobotę meczów sparingowych Skra pokonała RKS Radomsko, lidera IV ligi, grupy łódzkiej. Bardzo dobrze zaprezentowała się młodzież Skry, a osiemnastoletni Radosław Gołębiowski zdobył dwa gole.
Skra Częstochowa - RKS Radomsko 5:2 (1:1)
Bramki:
1:0 15’Łukasz Kowalczyk
1:1 35’Krystian Wojtczak
2:1 49’Jakub Matyja
3:1 66’Łukasz Kowalczyk
4:1 75’Radosław Gołębiowski
4:2 79’Paweł Baraniak (karny)
5:2 85’Radosław Gołębiowski,
Skra Częstochowa: Mateusz Kos (60’Mikołaj Biegański) - Bartosz Skowron, Piotr Mastalerz, Konrad Poprawa, Karol Tomczyk (46’Sebastian Rogala), Radosław Gołębiowski, Marcin Maćkowiak, Adrian Musiał, Łukasz Kowalczyk, Dominik Marek, Jakub Matyja.
RKS Radomsko: Michał Kanafa - Marcin Lewacki, Adam Saktura (46’Adrian Pluta), Łukasz Perliński (46’Adrian Klepczyński), Danilczyk, Omar Tall, Bartosz Bujalski, Adrian Jura, Paweł Baraniak, Kolasa (46’Kacper Michnicki), Krystian Wojtczak (46’Łukasz Gloc).
Rezerwy Górnika okazały się bardziej wymagającym przeciwnikiem od RKS-u Radomsko. Przede wszystkim młodzi gracze z Zabrza grali agresywniej i szybciej. Jednak to „Skrzacy” objęli prowadzenie po dwóch kwadransach gry. Górnik wyrównał po rzucie wolnym. W sparingach nie wziął udziału chory Piotr Nocoń. Kolejny mecz kontrolny częstochowianie rozegrają na wyjeździe ze Stalą Brzeg.
Skra Częstochowa - Górnik II Zabrze 1:1 (1:1)
Bramki:
1:0 30’Damian Nowak
1:1 39’Damian Kołtunowicz
Skra Częstochowa: Mikołaj Biegański (30’Łukasz Krzczuk) - Konrad Gerega, Mariusz Holik, Adrian Błaszkiewicz, Oktawian Obuchowski, Krzysztof Napora, Kamil Zalewski, Adam Olejnik, Michał Kieca, Dawid Niedbała, Damian Nowak.
Górnik II Zabrze: (I połowa) Testowany - Karol Jaksik, Testowany, Aleksander Knabel, Dominik Nowakowski, Testowany, Testowany, Daniel Ściślak, Jakub Belica, Dariusz Kamiński, Damian Kołtunowicz.
(II połowa) Szymon Buszka - Dawid Szkudlarek, Testowany, Testowany, Adam Fic, Konrad Zaradny, Mateusz Kulanek, Testowany, Mateusz Cybulski, Dominik Pisarek, Bartosz Gałązkiewicz.

Sokół Olsztyn - Olimpia Huta Stara 1:0
Bramka: Testowany (karny)


Sparty Szczekociny - Piliczanka Pilica 1:4
Bramka dla Sparty Bartosz Otczyk
KS Panki - Skry Częstochowa (jr) 5:3
Bramki dla Panek zdobyli: Paweł Wręczycki, Tomasz Pasieka, Sebastian Dobosz, Arkadiusz Hyra i Jakub Koza.
Znicz Kłobuck - Zieloni Żarki 3:2
Dwie bramki dla Znicza zdobył Kamil Wojtyra, jedną Krzysztof Łazowski
Grom Cykarzew - Amator Golce 3:2
Dwie bramki zdobył Tomasz Kutak i jedną z rzutu wolnego Przemysław Kniejski
Orlik Blachownia - Pogoń Kamyk 3:2 (1:2)
Bramki dla Pogoni: Skoczylas i Testowany
Grom Miedźno - LZS Trębaczew 8:2 (6:0)
Dla Gromu po dwie bramki zdobyli: Marcin Szewczyk, Szymon Jóźwiak, Zbigniew Bochenek, po jednym trafieniu zaliczyli Bartłomiej Lis i Sylwester Miętkiewicz.
Motor Praszka - Liswarta Krzepice 3:1
Bramkę dla Liswarty zdobył Jakub Krakowiak
Raków II Częstochowa - Lotnik Kościelec 3:1
Bramkę dla „biało-niebieskich” strzelił Piotr Knapik
Ajaks Częstochowa - Stradom Częstochowa 2:1
Mateusz Dziewoński i Maciej Nabiałek -  Mateusz Teodorczyk
Unia Kalety - Śląsk Koszęcin 3:2 (2:2)
Bramki dla Kalet: dwie Arnold Imiołczyk oraz Adrian Golec. Dla koszęcinian Łukasz Tyniec i Paweł Płonka
Sparta Lubliniec - Drama Zbrosławice 1:6 (1:3)
Bramkę Sparty Lubliniec strzelił Markowski.
LKS Sieraków Śląski - LKS Mechanik Kochcice 6:1 (2:0)
Bramki dla Sierakowa: trzy Testowani, dwie Kevin Brzenska i jedną Kamil Wiechoczek
Odra Miasteczko Śląskie - Liswarta Lisów 5:2 (0:1)
Bramki dla Liswarty zdobyli Maciej Koźlik i Mateusz Pandzioch
Jedność Boronów - Sokół Orzech 4:1 (3:0)
Gole dla Boronowa zdobyli: Mariusz Kucharczyk, Kacper Dodat, Marek Brdąkała i Damian Michna.
Orzeł Pawonków - Unia Lisowice 10:6 (2:1, 3:1, 5:4)
Bramki dla Orła: 5x Jędras Michał, 2x Płonka Mateusz, 2x Cioch Mateusz, 1x Swoboda Jakub,
Czarni Starcza - Orły Kusięta 6:1
Polonia Poraj - Unia Sędziszów 2:1
Podlesianka Katowice - Płomień Czarny Las 6:0
Unia Rędziny - Start Lgota Wielka 3:2
Kmicic Kruszyna - Gmina Kłomnice 1:4
Lot Konopiska - LKS Kamienica Polska 6:6
Orzeł Kiedrzyn - Victoria Częstochowa 4:3
KS Złoty Potok - Lelovia Lelów 8:1

Polonia Poraj już oficjalnie pożegnała się z Mateuszem Kosem i Dominikiem Markiem, którzy przeszli do Skry. Trwają poszukiwania bramkarza, a drużynę wzmocni trzech młodych piłkarzy.
Z wypożyczenia do IV-ligowego Hetmana Włoszczowa powrócił do Sparty Szczekociny Krzysztof Minor.
Dariusz Bryś ze Śląska Koszęcin najprawdopodobniej zasili szeregi Jedności Boronów, w której rozegrał sparing z Sokołem Orzech. Będzie to spore osłabienie dla ekipy Michała Budnego, nowego trenera koszęcinian.
W ekipie Piotra Pawłowskiego ponownie pojawił się Maciej Nabiałek, który po powrocie z Victorii zagrał w sparingu ze Stradomiem i strzelił jedną z bramek.
W Żarkach z gry zrezygnował Jakub Machura. Z klubem rozstał się Jakub Jastrzębski, do Lotu Konopiska przeszedł Albert Opala, a do Polonii Poraj Mateusz Piątkowski.
Lot Konopiska intensywnie przygotowuje się do decydującej rozgrywki. Trener Łukasz Kotas wprowadza do zespołu uzdolnionych juniorów, Kacpra Ciuka i Sebastiana Sapała. Do składu dołączyli również Mateusz Malinowski, Mateusz Opala z Zielonych Żarki i Piotr Sobczak.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account