Raków na walizkach

  • Published in News

Po intensywnych treningach i trzech wygranych pojedynkach kontrolnych podopieczni Marka Papszuna wybierają się do słonecznej Turcji, gdzie w komfortowych warunkach będą się przygotowywać do rundy rewanżowej i ćwierćfinału Pucharu Polski. W mniej korzystnych warunkach trenują zawodnicy Skry i pozostałych zespołów z naszego regionu.

Z powodu złego stanu boiska przy Loretańskiej zdecydowano się na przejazd do Lelowa, gdzie można było zagrać w doskonałych warunkach.
- To my w tym meczu dominowaliśmy, Poraj ograniczał się do kontrataków. Wynik pewno mógł być bardziej okazały, ale nie wykorzystaliśmy kilku okazji – komentuje Jacek Rokosa   – Ważne jest to, że mogliśmy w końcu rozegrać mecz  na normalnym, dobrze przygotowanym boisku. Wcześniej  graliśmy na śniegu, albo na lodzie, murawa była mega twarda, co utrudniało zawodnikom realizowanie założeń taktycznych - dodał asystent Pawła Ściebury.
Skra Częstochowa - Polonia Poraj 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 65’Krzysztof Napora
Skra Częstochowa: Mikołaj Biegański (46'Artur Kowalczyk), Konrad Gerega (46'Oktawian Obuchowski), Adrian Błaszkiewicz (46'Konrad Poprawa), Mariusz Holik (46'Piotr Mastalerz), Paweł Kaczmarczyk (30'Dominik Marek, 60'Michał Kieca), Adam Olejnik (46'Bartosz Skowron), Sebastian Rogala (46'Łukasz Kowalczyk), Kamil Zalewski (46'Adrian Musiał), Damian Nowak (46'Marcin Maćkowiak), Dawid Niedbała (46'Krzysztof Napora), Karol Tomczyk (46'Sebastian Siwek). Trener: Paweł Ściebura
Polonia Poraj: Testowany (Emil Widawski), Bartłomiej Płatkowski, Eryk Krupa, Sławomir Piwiński, Alan Jaworski, Mateusz, Mielczarek, Marcin Kowalski, Rafał Psonka, Paweł Konieczko, Dawid Ligus, Jakub Kaziszyn, Dominik Nietresta.
W sobotę, 2.lutego, odbędą się przy Loretańskiej dwa mecze sparingowe. O 11.00. z IV-ligowym RKS-em Radomsko i o 13.00. z rezerwami Górnika Zabrze. Wstęp wolny.  

Przed wylotem do Turcji podopieczni Marka Paszuna potwierdzili dobrą dyspozycję i zanotowali kolejne zwycięstwo. Od pierwszych minut dominowali na boisku i byli bliscy objęcia prowadzenie. Swoje okazje zmarnowali Sebastian Musiolik Miłosz Szczepański czy Kamil Kościelny, po którego „główce” piłka „ostemplowała” poprzeczkę. Wynik otworzył dziesięć minut przed przerwą Piotr Malinowski. Po zmianie stron w składzie Rakowa doszło do wielu roszad. Na boisku pojawili się  m.in. Zachara, Domański, Kun czy Schwarz, który kilka dni temu przedłużył kontrakt z Rakowem. Częstochowianie w drugiej odsłonie jeszcze bardziej udokumentowali swoją przewagę, a kibice obejrzeli dwie ładne bramki. Jedną zdobył Andrzej Niewulis, dla którego był to szczególny gol, bo strzelony swojemu byłemu klubowi. Przepięknej urody było natomiast trafienie Macieja Szczepańskiego, tak więc „czerwono-niebiescy” w dobrych nastrojach udadzą się do Turcji, gdzie przy 15-stopniowych „upałach” będą przygotowywać się do rundy rewanżowej. Pierwszy mecz rozegrają na początku marca z Chrobrym Głogów, a tydzień później w Katowicach z GKS-em. W środę, 13.marca, o godzinie 18.00. pojedynek z Legią Warszawa, który od dawna elektryzuje kibiców.
- Jedziemy do Turcji ciężko pracować, a warunki na pewno będą tam nam sprzyjać - zapewnił Andrzej Niewulis.
- Wygraliśmy z niezłym przeciwnikiem, bo Znicz szczególnie w pierwszej części gry pokazał się z dobrej strony. My byliśmy trochę przetrzebieni, więc jeszcze bardziej cieszy ta pewna wygrana. Kolejne rozegramy już w Turcji z mocnymi drużynami i będą to bardzo cenne gry kontrolne przygotowujące nas do rundy wiosennej - mówił Marek Papszun.
Raków Częstochowa – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 35’Piotr Malinowski
2:0 61’Andrzej Niewulis (głową)
3:0 68’Maciej Domański
Raków Częstochowa: 1.Michał Gliwa (46’29.Jakub Szumski), 26. Łukasz Góra (77’Mateusz Skibiński), 4. Kamil Kościelny (30’6. Andrzej Niewulis), 18.Arkadiusz Kasperkiewicz (60’4.Kamil Kościelny), 13.Piotr Malinowski (46’16.Karol Mondek), 27.Jakub Apolinarski (46’10.Igor Sapała), 7.Rafał Figiel (46’17.Petr Schwarz), 9.Karol Noiszewski (46’19.Maciej Domański), 15.Marcin Listkowski (46’21.Franciszek Wróblewski), 23.Miłosz Szczepański (46’77.Patryk Kun), 15.Sebastian Musiolik (46’20.Mateusz Zachara). Trener: Marek Papszun.
Znicz Pruszków: Bartłomiej Gradecki, Marcin Bochenek, Testowany, Testowany, Kacper Smoleń, Paweł Tarnowski, Testowany, Maciej Machalski, Marcin Smoliński, Arkadiusz Pyrka, Dariusz Zjawiński. W II połowie grali także: Piotr Misztal, Marcin Rackiewicz, Patryk Kubicki, Bartłomiej Faliszewski, Przemysław Kocot, Tomasz Chałas, Jakub Zagórski, Mateusz Długołęcki, Testowany. Trener: Andrzej Prawda.
W piątek nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa został 26-letni napastnik Patrick Friday Eze. Kontrakt Nigeryjczyka został zawarty na pół roku z opcją przedłużenia go o kolejne trzy lata. W przeszłości Patrick występował między innymi w Turcji, Arabii Saudyjskiej i Serbii, gdzie w 99 spotkaniach zgromadził łącznie 37 bramek i 14 asyst. Na swoim koncie ma również dwa mecze w rozgrywkach Ligi Europejskiej w barwach tureckiego Konyasporu.
- Moje wrażenia dotyczące klubu i zespołu są jak najbardziej pozytywne. Wiem, że trafiam do drużyny, która walczy o awans do Ekstraklasy i świetnie sobie radzi w trwających rozgrywkach. Swoją grą chcę zapewnić jakość w ofensywie, a bramkami pomóc w odnoszeniu kolejnych zwycięstw - powiedział po podpisaniu kontraktu z klubem nowy nabytek Rakowa.
Po RAB-ie Radomsko i Rozbarku Bytom do grona klubów filialnych Akademii Rakowa dołączyły Znicz Kłobuck i Pilica Koniecpol. W Kłobucku dzieci szkolą się już od czwartego roku życia. Na co dzień w klubie trenują cztery grupy młodzieżowe i trzy grupy przedszkolaków. Łącznie około 140 podopiecznych.
- Wierzę, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści dla obu stron. Trenerzy z tych klubów, którzy przyjeżdżają do nas na staże stają się naszymi ambasadorami w swoich miejscowościach. Cała współpraca skupia się na trzech aspektach: organizacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym - wyjaśnił dyrektor Marek Śledź
- Pan Marek Śledź to ceniona osoba w środowisku piłki młodzieżowej. Możliwość kształcenia naszych zawodników pod jego okiem to dla nas ogromny zaszczyt. Filozofia rozwoju młodych talentów, którą wyznaje dyrektor Śledź jest spójna z naszą, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogliśmy podpisać taką umowę z Rakowem - wyjaśnił prezes Znicza Kłobuck, Daniel Zalski.
- Wierzę, że dzięki tej współpracy podejście do szkolenia w Koniecpolu zmieni się o 180 stopni. Naszym celem jest zarażenie jak największej liczby dzieci miłością do piłki nożnej. Chcemy odciągnąć najmłodszych mieszkańców naszego miasta sprzed komputera i edukować ich przez sport, a dołączenie przez nas do grona klubów filialnych Rakowa nam to ułatwi - powiedział nowy prezes MLKS Pilicy Koniecpol, Michał Wichrowski.


Mariusz Sędzielewski nie jest już trenerem Płomienia Częstochowa. Jego obowiązki przejmie prawdopodobnie Krzysztof Lazik. Mówiło się, że ma poprowadzić drużynę wspólnie z Mateuszem Kępka, ale ten był testowany przez Polonię Poraj w ostatnim sparingu ze Skrą w Lelowie. Powróci natomiast z Kamienicy Polskiej Mateusz Hofman.
Trenerem seniorskiego zespołu Pilicy Koniecpol został Dawid Krzętowski, a w związku z podpisaniem umowy klubów filialnych z Akademią Rakowa koordynatorem grup młodzieżowych w Pilicy będzie Wojciech Turek. Poprowadzi on również zespół Dąbrowianki Dąbrowa Zielona.
Polonię Unia/Widzów wzmocnili Jakub Chycki, Mateusz Krzemiński, Denis Lezhnev i wychowanek Polonii, Miłosz Porada. Trener Piotr Karczewski będzie również wprowadzał do gry uzdolnioną młodzież.

01.02. 20.00. Unia Kalety - Śląsk Koszęcin (Lubliniec) 3:2 (2:2)
02.02. 11.00. Ajaks Częstochowa - Stradom Częstochowa (Starzyńskiego)
02.02. 11.00. Polonia Poraj – Unia Sędziszów (Lelów)
02.02. 11.00.  Skra Częstochowa - RKS Radomsko (Loretańska)
02.02. 13.00. Skra Częstochowa - Górnik II Zabrze (Loretańska)
02.02. 13.00. Lot Konopiska – LKS Kamienica Polska (Żarki)
02.02. 14.00 Orzeł Koty - Sparta Tworóg (Szombierki Bytom)
02.02. 14.00. Olimpia Huta Stara - Sokół Olsztyn (Starzyńskiego)
02.02. 15.00. Start Lgota Wielka - Unia Rędziny (Lelów)
02.02. 16.00. Sparta Lubliniec - LKS Drama Zbrosławice (Lubliniec)
02.02. 17.00. Orzeł Kiedrzyn – Victoria Częstochowa (Starzyńskiego)
02.02. 17.00. LZS Mrzygłód - Sokół Wręczyca Wielka (Żarki)
03.02. 11:00. Liswarta Lisów - Odra Miasteczko Śląskie (Lubliniec)
03.02. 12.00. Orlik Blachownia - Pogoń Kamyk (Starzyńskiego)
03.02. 14.00. Jedność Boronów - Sokół Orzech (Loretańska)
03.02. 15.00. Grom Miedźno - LZS Trębaczew (Starzyńskiego)
03.02. 16.30 Czarni Starcza - Orły Kusięta (Loretańska)

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account