Ruszył Stradomiak Cup

  • Published in News

Rozpoczął się cykl turniejów dla młodych adeptów piłki nożnej „Stradomiak Cup”. Jako pierwsi przystąpili do rywalizacji zawodnicy rocznika 2008 i młodsi. W najbliższą sobotę, 02.02.2019., w gościnnych murach Hali Sportowej SP 21. przy ulicy Sabinowskiej  rywalizować będą piłkarze z rocznika 2010 i młodsi.

W inauguracyjnym turnieju od pierwszego do ostatniego gwizdka trwała zacięta rywalizacja o puchary i prestiż. Już na dzień dobry faworyzowany Ajaks przegrał z gospodarzami, ale okazało się, że  był to wypadek przy pracy. Kolejny mecz eliminacyjny z Płomieniem Częstochowa rozstrzygnęli już na swoją korzyść. W półfinale zmierzyli się z ambitnymi zawodnikami Łukasza Wlazło i tylko dzięki determinacji zawdzięczają doprowadzenie do remisu i konkursu rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się podopieczni Grzegorza Kuziorowicza i to oni awansowali do finału. Tutaj spotkali się ponownie z gospodarzami, ale tym razem nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy. Również najlepszym zawodnikiem turnieju w opinii trenerów został wybrany Filip Kotlewski z Ajaksu. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Łukasz Waszczyk z OHS, a bramkarzem Bartosz Spałek.
Zwycięzcy wystąpili w składzie: Krzysztof Kupczyk, Adam Płowiec, Bartłomiej Wierzbicki, Mateusz Słama, Kacper Sulwiński, Piotr Orzechowski, Filip Kotlewski i Olaf Kotlewski.


Końcowa klasyfikacja:
I Ajaks Częstochowa
II KS Stradom Częstochowa I
III Zieloni Żarki
IV Olimpia Huta Stara
V Płomień Częstochowa
VI KS Stradom Częstochowa II
W najbliższą sobotę na parkiecie hali przy Sabinowskiej będziemy mogli podziwiać w akcji zawodników: KS Stradom Częstochowa, KS Skra Częstochowa,  Płomienia Wręczyca Wielka, Olimpii Huta Stara,  Beniaminka Częstochowa, UMKS Łask, Ajaksu Częstochowa i Jurajskich Wilków. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy w godzinach 9.00-15.00. Wstęp wolny.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account