Antra zgubiła punkty

  • Published in News

W związku z wprowadzeniem żałoby narodowej szósta kolejka została przełożona. Dłuższa przerwa chyba źle wpłynęła na dyspozycję strzelecką piłkarzy Antry, którzy stracili pierwsze punkty. Na dwie minuty przed końcem zanosiło się na sporą sensację. Okazję na pierwsze zwycięstwo zmarnowali kamyczanie. Nadal bez punktów pozostają Patynki.

FC Kamyk - Stalco Kłobuck 1:2 (0:1)
Dobry i emocjonujący mecz obejrzeli kibice w inauguracyjnym pojedynku. Wiele strzałów, dobrych interwencji bramkarzy i słupków. Wynik otworzył Krystian Kocemba w pierwszej części meczu. Wyrównał po zmianie stron po efektownej indywidualnej akcji Ihor Hrebeniuk. W końcówce Ukrainiec mógł zdobyć gola na  wagę pierwszego zwycięstwa, ale zmarnował okazję. Dało o sobie znać powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach, a tej nie zmarnował Krystian Kocemba.
Patynki Łobodno - Nice Haft Bieżeń 1:6 (1:3)
Grający „gołą” piątką łobodnianie zaczęli bardzo obiecująco strzelając pierwszego gola po strzale Łukasza Grzelewskiego. Jednak proste błędy i ubytek sił skutkowały coraz większą przewagą bieżenian i kolejnymi bramkami. Wyrównał Przemysław Pietrzak, a w kuriozalnych okolicznościach Rafał Mirek dał swojej drużynie prowadzenie. Przed przerwą gola zdobył Jakub Chrzęstek, który po zmianie stron jeszcze dwa razy pokonał Kamila Mielczarka. Jedno trafienie strzałem z połowy boiska dołożył Dawid Chrzęstek. Patynki nadal pozostają bez zdobyczy punktowej.
Marbud Kłobuck - Antra Kłobuck 3:3 (2:2)
Chyba najciekawszy i najbardziej emocjonujący pojedynek, który maksymalnie ożywił widownię. Marbud, który do tej pory wygrał tylko jeden pojedynek i pokonał słabe Patynki, zaskoczył bezbłędną Antrę. Rozpoczęło się wręcz od nokautu Zbigniewa Kołodzieja po strzale Dawida Jelonka. Cezary Tomziński trafił w słupek, a Jacek Sosnowski strzałem samobójczym zaskoczył Mirosława Szewczyka. Wyrównał i później dał prowadzenie Cezary Tomziński i wydawało się, że wszystko wraca do normy. Jednak szybka kontra i Bartosz Pagacz doprowadził do wyrównania. Ponownie pech dał znać o sobie i doskonała okazję zmarnował Dawid Jelonek, ale takiego błędu nie popełnił Grzegorz Edelman i Marbud wyszedł na prowadzenie. Rozpoczęła się rozpaczliwa pogoń ekipy Łukasza Skwary za wynikiem. Nieuznana bramka, kontrowersyjny faul na bramkarzu, rzut karny za piąte przewinienie zamieniony przez Cezarego Tomzińskiego na bramkę na dwie minuty przed końcem. Nie pomogła gra z wycofanym bramkarzem, bo piłka strzale Dawida Jelonka „ostemplowała” tylko słupek i pojedynek zakończył się podziałem punktów.
Lewar Panki - Auto - Dar Częstochowa 1:4 (0:3)
Auto-Dar odniósł swoje piąte zwycięstwo i gdyby nie porażka z Romtransem mógłby nie oddać prowadzenia po pierwszej kolejce. Rywale przystąpili do meczu bez swojego najlepszego strzelca, Tomasza Pasieki i dodatkowo to nie był ich najlepszy dzień. Wynik w pierwszych minutach otworzył Wojciech Kasiński, podwyższył Mateusz Jabłko, kolejna bramkę po strzale samobójczym zdobył Damian Olszewski po idealnym dośrodkowaniu Michała Rychtera. Pankowianie po zmianie stron przebudzili się i zdobyli kontaktowego gola po trafieniu Grzegorza Sokołowskiego. Swoje okazje zmarnowali Dariusz Bernat, Wojciech Kozak, który raz trafił w słupek, a raz przestrzelił minimalnie, nie trafił ponownie również Grzegorz Sokołowski. Idealnej sytuacji nie zmarnował natomiast Marek Wachowicz i zamknął wynik pojedynku.
Koral Kłobuck - Seven Kłobuck 3:3 (1:0)
Sąsiedzi w ligowej tabeli rozegrali emocjonujący i prestiżowy pojedynek, który zakończył się podziałem punktów „rozwodników”. Janusz Palutkiewicz i Witold Jagielski nie byli do końca zadowoleni z wyniku, ale trzeba przyznać, że był sprawiedliwy. Tuż przed przerwą Jacek Rokosa wywalczył piłkę w środkowej strefie boiska i po indywidualnej akcji wyprowadził Koral na prowadzenie. Wyrównał Patryk Błaszczyk dobijając strzał Sławomira Gąciarka. Ponownie na listę strzelców wpisał się Jacek Rokosa po dwójkowej akcji z Jerzym Chłodem. Była to jego dziesiąta bramka w tych rozgrywkach. Natychmiast celnym trafieniem odpowiedział Seven po strzale Sławomira Gąciarka. Chwilę później Jacek Rokosa trafił w słupek, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Jerzy Chłód i wpakował piłkę do bramki. Mimo wielu okazji nie udało się Koralowi podwyższyć, więc Seven wyrównał po bramce Andrzeja Radosza.

Romtrans Ostrowy - pauza

ALHPN, SEZON 2018/2019
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Auto-Dar Częstochowa 6 15 5 0 1 25:9
2. Antra Kłobuck 5 13 4 1 0 22:7
3. Nice-Haft Bieżeń
5 12 4 0 1 21:8
4. Romtrans Ostrowy
5 10 3 1 1 12:8
5. Lewar Panki 6 8 2 2 2 15:16
6. Stalco Kłobuck 5 7 2 1 2 9:10
7. Seven Kłobuck 5 6 1 3 1 12:12
8. Koral Kłobuck 5 5 1 2 2 21:18
9. Marbud Kłobuck 6 5 1 2 3 16:25
10. FC Kamyk 6 2 0 2 4 5:15
11. Patynki Łobodno 6 0 0 0 6 6:36
12.              

VII kolejka - 01.02.2019.
18:30 FC Kamyk - Patynki Łobodno
19:00 Romtrans Ostrowy - Marbud Kłobuck
19:30 Nice-Haft Bieżeń - Koral Kłobuck
20:00 Stalco Kłobuck - Lewar Panki
20:30 Antra Kłobuck - Seven Kłobuck
Auto-Dar Częstochowa - pauza

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account