Pożegnanie Tomczyka

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, Liga Okręgowa

Trener Victorii w Szczekocinach poprowadził pożegnalny mecz ze swoimi podopiecznymi, którzy odwzajemnili się efektownym zwycięstwem. Kroku „biało-zielonym” dotrzymują piłkarze Skry i prawdopodobnie ich niedzielny pojedynek na „Lorecie” rozstrzygnie, kto zostanie mistrzem jesieni.

Lot Konopiska - Orzeł Psary/Babienica, 3:2 (2:1)
Pojedynek beniaminów na korzyść gospodarzy, którzy gościli rywala na „lotnisku” w Pająku. Pierwszego gola strzelił Mateusz Piątkowski. Po kilku minutach wyrównał Adam Kąkol, ale golem do „szatni” gospodarze odzyskali prowadzenie po trafieniu Mariusza Figzała. Dziesięć minut wcześniej boisko po czerwonej kartce musiał opuścić Adam Młynek, który powrócił na stanowisko trenera Orła zastępując Ireneusza Adamskiego. Po przerwie Mariusz Figzał podwyższył zdobywając swoją szesnastą bramkę w tej edycji. W doliczonym czasie gry Krzysztof Glafik zmniejszył rozmiary porażki. W czwartek Lot uda się do Panek na bardzo ciężki pojedynek. Również Orzeł będzie miał trudnego przeciwnika, bo w Psarach pojawią Zieloni Żarki.
- Tak jak mówiłem przy okazji poprzedniego meczu nasza organizacja gry uległa znacznej poprawie pracowaliśmy nad tym ciężko co dało drugie zwycięstwo z rzędu. Mecz troszkę nas uśpił w drugiej połowie, ponieważ graliśmy z przewagą zawodnika za czerwona kartkę dla zawodnika z Babienicy i nie do końca byliśmy skoncentrowani i chętni na strzelanie kolejnych bramek. Ale najważniejsze liczą się trzy punkty i po taka ilość punktów jedziemy w czwartek do Panek choć drużyna wymagająca to chcemy powalczyć i pokazać, że stać nas na dobre wyniki z czołówką – zapowiedział Łukasz Kotas.
MLKS Woźniki - Unia Kalety, 3:1 (0:1)
Derby dla woźniczan, ale to kalecianie rozpoczęli od trafienia Arnolda Imiołczyka. Gospodarze wyrównali zaraz po przerwie po strzale Wojciecha Kowalskiego, a na prowadzenie miejscowych wyprowadził Michał Bobryk i ten sam zawodnik kilka minut później ustalił wynik. Przed podopiecznymi Bartosza Sowy i wizyta w Częstochowie i trudny pojedynek z Victorią. Unię w Kaletach czeka podobny sprawdzian z częstochowską Skrą.
Znicz Kłobuck - KS Panki, 0:0
Derby na remis, który zapewnił gospodarzom miano drużyny niepokonanej. Kibice byli świadkami emocjonującego pojedynku pełnego walki, strzałów, udanych interwencji bramkarzy. Przy jednej sytuacji Piotra Paliwodę wyręczył słupek, o który obiła się piłka po atomowym uderzeniu Tomasza Pasieki, który mógł efektownie zakończyć pojedynek. Wcześniej doskonałej okazji nie wykorzystał Maciej Wolski. Przed Zniczem wyjazd do pobliskiego Kamyka, gdzie jeszcze nie tak dawno rozgrywał swoje mecze na czas remontu płyty boiska w Kłobucku. Podopieczni Adriana Pasieki zagrają u siebie z beniaminkiem z Konopisk.
- Bardzo wyrównane spotkanie, które zakończyło się uważam sprawiedliwym bezbramkowym podziałem punktów. Do przerwy to Znicz miał jedną dogodną sytuację do strzelenia bramki, natomiast w drugiej połowie to nasz zespół powinien prowadzić, bo stworzył sobie dwie świetne sytuacje. Już w pierwszej minucie drugiej połowy powinniśmy prowadzić w tym meczu i na zakończenie tego spotkania w ostatniej minucie meczu Pasieka z pięciu metrów strzela w słupek bramki. Jak się nie da wygrać to trzeba zremisować, szanujemy ten remis w Kłobucku – stwierdził Adrian Pasieka.
- Myślę, że z remisu nie możemy być zadowoleni. Zarówno pod względem wypracowanych sytuacji strzeleckich jak i posiadania piłki na połowie rywala byliśmy drużyną przeważającą. Trzeba również przyznać, iż Panki w drugiej połowie miały jedną klarowną możliwość strzelenia bramki – ocenił Robert Brzeziński.
Znicz Kłobuck: 1.Piotr Paliwoda, 17.Kacper Wierus, 7.Maciej Wolski, 21.Słąwomir Ogłaza, 10.Jakub Kabziński, 4.Dawid Korczak, 15.Paweł Bartoszek, 22.Kacper Michnicki (70’11.Bartek Soluch), 2.Patryk Lach, 16.Mateusz Chobot, 18.Oskar Czyżowski (56’8.Tomasz Żydek).
Rezerwowi: 20.Filip Tasarz, 14.Krzysztof Krawczyński.
Trener: Robert Brzeziński.
KS Panki: 1.Dawid Majchrzak, 16.Michał Korzekwa (46’13.Maksymilian Wochnik), 4.Arkadiusz Hyra (83’19.Dawid Kierat), 7.Sebastian Dobosz, 2.Sebastian Sośniak, 8.Paweł Wróblewski (71’11.Bartosz Piechel), 10.Krystian Piechel, 14.Tomasz Pasieka, 5.Paweł Rusok, 18.Radosław Płatek, 9.Jakub Koza.
Trener: Adrian Pasieka.
Sędziowali: Konrad Sierociński, Michał Zroślak i Dominik Puch.
Żółte kartki: Wierus, Bartoszek – Koza.

View the embedded image gallery online at:

Zieloni Żarki - Orzeł Kiedrzyn, 4:2 (2:1)
Podopieczni Mateusza Gawrońskiego zaliczyli szósty mecz bez porażki i pokonali Orła, który zaliczył siódmą porażkę z rzędu. Wynik otworzył w dziesiątej minucie Mateusz Niedbała, podwyższył Kamil Trójczak, a kontaktowego gola strzelił swoim kolegom z zeszłego sezony Konrad Skoczylas. Po przerwie dwie bramki zdobył Bartosz Gliński, który ma koncie dziewięć bramek w tym sezonie. Podobnym osiągnięciem może się poszczycić Konrad Skoczylas po zdobyciu drugiego gola, tym razem z rzutu karnego.
- Dobry mecz w naszym wykonaniu. Szybko strzelone dwie bramki nas trochę uśpiły i pozwoliliśmy drużynie gości momentami na zbyt wiele. Niemniej jednak z przekroju całego spotkania byliśmy stroną przeważającą i zasłużyliśmy na trzy punkty – ocenił Mateusz Gawroński.
Przed jego podopiecznymi pojedynek w Psarach z outsiderem, ale na pewno nie będzie to łatwy mecz. Do Kiedrzyna przyjadą Golce i na pewno realnie myślą o komplecie punktów.
Amator Golce - Warta Mstów, 4:3 (1:2)
Grający bez porażki Amator nie miał łatwego zadania w pokonaniu Warty, która udowodniła, że bez kompleksów gra w delegacji. Do przerwy Kamil Drzazga dwa razy pokonał Jakuba Chrzana, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Patryka Chajdusia. Po przerwie Andrzej Bogucki podwyższył wynik i wydawało się, że goście mają już ten mecz pod kontrolą. Jednak ostatnie dwadzieścia minut należały do podopiecznych Marcina Zalewskiego, którzy po golach Patryka Chajdusia i Kacpra Paruzela odrobili straty, a w doliczonym czasie gry Dorian Matyja dał gospodarzom zwycięstwo. Teraz przed nimi wyjazd do Kiedrzyna, natomiast Warta będzie chciała odrobić straty w starciu ze Stradomiem.
Stradom Częstochowa - Liswarta Krzepice, 0:2 (0:2)
Stradomianie pod wodzą Mariusza Sędzielewskiego nie zdołali pokonać Liswarty Krzepice, dla której był to pierwszy sukces w delegacji. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszej odsłonie po golach Rafała Kasprzaka w ósmej minucie i tuż przed zejściem na przerwę Grzegorza Nogi. Stradomianie nadal na przedostatnim miejscu i na lepszą pozycję w tym roku raczej nie ma co liczyć. Wizyta w Mstowie może ją tylko pogorszyć. Liswarta z dużymi nadziejami będzie podejmować Pogoń 1947 Kłomnice.
Pogoń 1947 Kłomnice - Jedność Boronów, 1:0 (1:0)
Po pięciu porażkach z rzędu kłomniczanie odnieśli dwa cenne zwycięstwa. Pokonali u siebie Spartę Szczekociny i Jedność Boronów. Zwycięską bramkę zdobył Bartłomiej Szymczyk w pierwszej odsłonie. Pogoń ma przed sobą wyjazd do Krzepic i raczej nie ma co liczyć na pierwsze zwycięstwo w delegacji, gdyż gospodarze bardzo niechętnie oddają punkty u siebie. Jedność, która ma natomiast problemy z odnoszeniem zwycięstw na swoim obiekcie będzie podejmować Spartę Szczekociny.
Skra II Częstochowa - Pogoń Kamyk, 7:0 (3:0)
Z bagażem aż siedmiu bramek musieli wracać do Kamyka piłkarze Pogoni, a mogło być zdecydowanie więcej. Swoje okazje wykorzystali Adrian Żabik, Mateusz Magdziarz, Oskar Krawczyk, Stanisław Muniak oraz rezerwowi, Fabian Słabosz, Marcel Nurek i Bartosz Bąk.
- Wygrywamy kolejne spotkanie w sposób bardzo przekonywujący strzelając siedem bramek choć sytuacji było jeszcze więcej do podwyższenia wyniku. Bardzo ważne, że prowadzeniu trzema czy czteroma bramkami, kiedy wynik spotkania wydaje się już rozstrzygnięty, nie pojawiło się już rozluźnienie i chłopcy potrafili utrzymać koncentrację a ich zaangażowanie było na bardzo dobrym poziomie. Po raz kolejny mogę pogratulować mojemu młodemu zespołowi postawy – komplementował Tomasz Szymczak.
Jego podopieczni najbliższy mecz zagrają w delegacji z Unią Kalety, ale wszyscy żyją już niedzielnym pojedynkiem z Victorią przy Loretańskiej. Pogoń zmierzy się u siebie ze Zniczem Kłobuck.
Sparta Szczekociny - Victoria Częstochowa, 0:5 (0:1)
Pożegnalny mecz trenera Łukasza Tomczyka, który następny pojedynek spędzi na ławce Resovii Rzeszów. Do końca rundy zastąpi go Tomasz Sobczak, który niedawno rozstał się z Unią Kalety. Zawodnicy godnie pożegnali swojego opiekuna, pod którego skrzydłami w 58 meczach odnieśli 43. zwycięstwa. Ostatnie było również przekonywujące okraszone pięcioma bramkami zdobytymi przez Eryka Krupa, Jakuba Załuckiego, Marcina Kowalskiego i Pawła Juchnika, który dwukrotnie pokonał Michała Mikodę. Przed Victorią pojedynek z Woźnikami, który zostanie rozegrany na sztucznej murawie stadionu Rakowa. Sparta uda się do Boronowa i powalczy o punkty, którą pozwolą uciec ze strefy spadkowej.

KS Panki - Lot Konopiska, czwartek, 11 listopada, 11:00
Victoria Częstochowa - MLKS Woźniki, czwartek, 11 listopada, 13:00. (Limanowskiego)
Jedność Boronów - Sparta Szczekociny, czwartek, 11 listopada, 13:30.
Liswarta Krzepice - Pogoń 1947 Kłomnice, czwartek, 11 listopada, 13:30.
Warta Mstów - Stradom Częstochowa, czwartek, 11 listopada, 13:30.
Orzeł Kiedrzyn - Amator Golce, czwartek, 11 listopada, 13:30.
Orzeł Psary/Babienica - Zieloni Żarki, czwartek, 11 listopada, 13:30.
Pogoń Kamyk - Znicz Kłobuck, czwartek, 11 listopada, 13:30.
Unia Kalety - Skra II Częstochowa, czwartek, 11 listopada, 13:30.