Obfity Plon Sikory

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, ISD-UJD Gol Częstochowa- LKS Plon Błotnica Strzelecka

Na zakończenie roku i rundy jesiennej rozgrywek pierwszej ligi futsalu kobiet częstochowianki pokonując rywalki udokumentowały swoją dominację w lidze i bez straty punktu przewodzą w tabeli.

W pierwszych minutach dało się odczuć świąteczne odprężenie, gdyż zawodniczki przystąpiły do meczu z marszu odstępując od suto zastawionych stołów. Z każdą minutą mecz nabierał tempa, a częstochowianki za sprawą Aleksandry Sikory objęły prowadzenie. Dziesięć minut później po stałym fragmencie gry przyjezdne przy asyście naszych zdezorientowanych zawodniczek doprowadziły do wyrównania. „Golarki” odpowiedziały kolejnym trafieniem, ale gola do szatni zdobyły przyjezdne i pierwsza odsłona zakończyła się remisem. Po zmianie stron trwała zacięta walka, często na pograniczu faulu, ale nie się czemu dziwić. Gospodynie walczyły o kolejne zwycięstwo, a błotniczanki zwietrzyły swoją szansę na cenne punkty. Jednak niezawodna Aleksandra Sikora strzeliła zwycięską bramkę i do ostatniego gwizdka zdołały utrzymać prowadzenie. Tym razem bezbłędnie zagrała już szesnastoletnia Oliwia Młynek, która wybroniła kilka idealnych sytuacji dla przyjezdnych. Nasze panie również miały sporo doskonałych sytuacji, ale dwa razy piłka obiła słupek, a w kilku sytuacjach strzały Klementyny Nowak, Natalii Krawczyk, Pauliny Drapacz, Aleksandry Sikory czy Stefanii Wodarz minimalnie mijały bramkę Zuzanny Struczewskiej. Przerwa świąteczna spowodowała brak kilku podstawowych zawodniczek w kadrze Gola, ale młode zmienniczki spisały się znakomicie. Następny pojedynek częstochowianki rozegrają w w połowie stycznia z Unią Opole.
- Nie byliśmy przygotowani na taką walkę i nie potrafiliśmy zaskoczyć Gola, ale również zabrakło nam skuteczności. Dla oka bardzo fajny mecz pełen dobrej gry, ale i ostrych starć. Należy tylko żałować, że tą trzecią bramkę sami sobie strzeliliśmy przez naszą niefrasobliwość, ale w futsalu tak jest, że bramki padają po błędach rywali. No cóż, przyjechaliśmy na parkiet lidera licząc na punkty, a wracamy bez zdobyczy, ale powalczymy w rewanżu. Dzisiaj dziewczyny z Gola pokazały, że są lepsze – stwierdził Krzysztof Nos, trener Plonu.
- Do dzisiejszego meczu przystąpiliśmy bez kilku podstawowych zawodniczek, ale młode zastępczynie zagrały na bardzo dobrym poziomie i zdołały udźwignąć ciężar tego pojedynku. Na pewno będą dostawać więcej szans na zaprezentowanie się w rundzie rewanżowej – zapowiedział Włodzimierz Karol Bodziachowski.
ISD-UJD Gol Częstochowa- LKS Plon Błotnica Strzelecka 3:2 (2:2)

View the embedded image gallery online at:
https://www.cz-pilka.pl/hot-news/4353#sigProIdf5bfde4bfa

Bramki:
1:0   5’Aleksandra Sikora
1:1 14’Paulina Nowak (głową)
2:1 17’Aleksandra Sikora
2:2 19’Natalia Sypniewska
3:2 32’Aleksandra Sikora
ISD-UJD Gol Częstochowa: 0.Oliwia Młynek, 20.Martyna Jeziorska, 2.Klementyna Nowak, 14.Aleksandra Sikora, 13.Renata Uchnast - 19.Natalia Krawczyk, 25.Dominika Małycha, 10.Stefania Wodarz, 3.Paulina Drapacz, 34.Wiktoria Kosielak, 7.Natalia Mirosławska. Trener: Włodzimierz Karol Bodziachowski.
LKS Plon Błotnica Strzelecka: 1.Zuzanna Struczewska, 10.Marlena Jaszyk, 11.Magdalena Nagoda, 21.Natalia Sypniewska, 19.Simona Wrazidło - 8.Paulina Stenchły, 5.Oilwia Molska, 9.Izabela Jaklowska, 15.Alicja Juretko, 6.Ewelina Kurc, 16.Paulina Nowak, 66.Anna Sopala, 63.Viktoria Wnuk. Trener: Krzysztof Nos.

 

I LIGA PLF KOBIET, GR. POŁUDNIOWA, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1.  UKS ISD-UJD Częstochowa 5 15 5 0 0 19:8
2. Unia Opole 5 9 3 0 2 17:11
3. MTS Knurów 4 6 2 0 2 5:9
4. AZS Uniwersytet Śląski Katowice 5 6 2 0 3 11:15
5. Plon Błotnica Strzelecka 4 6 2 0 2 15:8
6. UKS SAP Brzeg 5 0 0 0 5 12:28

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account