Wielkie święto w Hadrze

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Żwirex Hadra

Oba kluby dzieli wielka przepaść w historii, gdyż Zagłębie zostało założone w 1906 roku, natomiast działalność Hadry datuje się od 1983 roku. Również na tle Żwirexu osiągnięcia sosnowiczan są imponujące, jak również nieporównywalna jest baza sportowa. Jednak boisko wszystko zweryfikowało i młodzi podopieczni Mateusza Majchrzyka odnieśli cenne zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem. Udowodnili, że są Wielką Drużyną z Małej Miejscowości, jak z dumą mówią o sobie hadrzanie.

- Mało by się znalazło takich, którzy wierzyli, że chłopcy z Hadry zagrają tak świetny mecz, ale tego wieczoru moi podopieczni pokazali wielki charakter i wolę walki, co zostało nagrodzone. Radości w szatni nie było końca – stwierdził ich opiekun Mateusz Majchrzyk. 
Od samego początku do końca to goście głównie operowali piłką i kreowali swoje akcje, jednak bardzo dobra organizacja w grze obronnej miejscowych utrudniała gościom oddawanie celnych strzałów. Hadrzanie umiejętnie wyprowadzali szybkie kontry, w których Olivier Tyczyński był bezlitosny dla bramkarza Zagłębia.
Niestety aura popsuła widowisko i wielkie święto w Hadrze. W 28.minucie z powodu intensywnych opadów i burzy mecz został przerwany, a zawodnicy schronili się do szatni. Po przymusowej przerwie wrócili do gry, ale nie dane im było dokończyć spotkania, które z tego samego powodu zostało skrócone o siedem minut, co było wspólną decyzją arbitra i trenerów obu zespołów.
Był to z pewnością najciekawszy i najbardziej pożyteczny sparing dla podopiecznych Mateusza Majchrzyka, bo przecież z przeciwnikiem tej klasy nie jest im dane grać codziennie. Teraz przed młodymi piłkarzami krótki odpoczynek, a od 15.lipca rozpoczną przygotowania do przyszłego sezonu.
Podziękowania za sezon 2019/2020 należą się dla kibiców, rodziców, działaczy, trenera a przede wszystkim zawodników - bo bez nich nie byłoby tego wszystkiego. Zespół został zgłoszony do III ligi wojewódzkiej, tak więc kolejnych atrakcyjnych rywali na boisku w Hadrze na pewno nie zabraknie.
LKS Żwirex Hadra - Zagłębie Sosnowiec S.A. 3:2 (2:1)
Bramki:
1:0 9’Olivier Tyczyński
1:1 18’Zagłębie Sosnowiec
2:1 28’Olivier Tyczyński
3:1 46’Samobójcza
3:2 49’Zagłębie Sosnowiec
Żwirex Hadra: Wojciech Hiszpański - Miłosz Pasieka, Michał Rybacki, Dominik Gembała, Jan Przygodzki - Filip Janeczek, Wiktor Skura, Olivier Tyczyński - Kacper Jeziorski. Trener: Mateusz Majchrzyk
Na zmiany wchodzili: Jakub Szyguła, Jacek Paruzel i Mikołaj Hiszpański.

cz-piłka.pl,

 

Log in or create an account