Prezent na Dzień Kobiet

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Elana Toruń.
Skra potrzebowała zwycięstwa jak tlenu i wielkie zaangażowanie było widać od pierwszych minut. Goście z Torunia przyjechali do Częstochowy opromienieni wygraną 5:0 z Górnikiem Łęczna i również od samego początku zasygnalizowali chęć do walki o trzy punkty. Dzięki temu mecz mógł się podobać i dostarczył kibicom sporo emocji.

Jak powiedział Adam Mesjasz szczęście było tym razem po stronie częstochowian, których w zdobyciu bramki wyręczył bramkarz Eleny, Paweł Sokół, który praktykował w Manchesterze City, ale nie ustrzegł się podstawowego błędu. Sytuację na linii bramkowej próbował ratować Michał Bierzało, ale nieskutecznie i podopieczni Pawła Ściebury mogli cieszyć się z prowadzenia.
Podrażnieni torunianie ruszyli do zmasowanych ataków na bramkę Mateusza Kosa, który mógł w kilku sytuacjach zaprezentować swoje nietuzinkowe umiejętności. Nie zdołali go pokonać Filip Kozłowski, Matúš Marcin, Wojciech Onsorge czy Krzysztof Kołodziej. Przed przerwą gości mógł dobić Piotr Nocoń, po którego uderzeniu piłka „ostemplowała” słupek. Wcześniej strzał Radosława Gołębiowskiego z trudem obronił Paweł Sokół.
Postawa bramkarza gospodarzy nie pozwoliła nam na zdobywanie bramek – przyznał trener Elany, Bogusław Pietrzak.
Pierwsza połowa toczyła się naprawdę w niezłym tempie z wieloma sytuacjami z jednej i drugiej strony – ocenił Paweł Ściebura.
Po zmianie stron goście grali już pod wiatr i nie stwarzali aż tak wielu sytuacji.  Przełomowy był moment ukarania Matúša Marcina czerwoną kartką i wówczas częstochowianie uwierzyli w końcowy sukces i kontrolując przebieg gry dowieźli wynik do ostatniego gwizdka.
W drugiej połowie nie było klarownych sytuacji, zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie. Gratuluję mojemu zespołowi, za to, że podniósł się po przegranej w Polkowicach – powiedział po spotkaniu z Elaną trener Paweł Ściebura.
Większa determinacja i większa ilość wygranych piłek zadecydowały o wygranej Skry. Nie odmawiam walki moim zawodnikom, nie mieliśmy takiego szczęścia jak tydzień temu – obiektywnie skomentował trener toruńskiego klubu.
- Bardzo cenne trzy punkty po nieudanym meczu w Polkowicach, który nie wyszedł nam tak jak chcieliśmy. Tym razem szczęście było po naszej stronie – spuentował Adam Mesjasz.
- Było to inne spotkanie niż w Polkowicach. Z naszej strony było więcej determinacji i zaangażowania. Dużo lepiej zagraliśmy i cieszymy się z tego zwycięstwa - stwierdził Daniel Rumin
Skra Częstochowa - Elana Toruń 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 20’Paweł Sokół (samobójcza)
Skra Częstochowa: 33.Mateusz Kos - 17.Krzysztof Napora, 27.Mariusz Holik, 4.Adam Mesjasz, 10.Radosław Gołębiowski - 28.Michał Kieca, 26.Adam Olejnik, 5.Kamil Zalewski, 7.Piotr Nocoń, 23.Dawid Niedbała (82’13.Lucjan Zieliński) - 9.Daniel Rumin (92’25.Dawid Wolny). Trener: Paweł Ściebura.
Rezerwowi: 1.Mikołaj Biegański - 12.Artur Kowalczyk, 2.Michał Dziubek, 14.Bartosz Olszewski, 20.Sebastian Rogala, 21.Adrian Błaszkiewicz, 30.Maciej Kazimierowicz.
Elana Toruń: 33.Paweł Sokół - 23.Jan Andrzejewski (79’3.Kordian Górka), 37.Michał Bierzało, 2.Wojciech Onsorge, 14.Mateusz Stryjewski – 10.Krzysztof Kołodziej (69’19.Mariusz Kryszak), 22.Hubert Kisiel (85’18.Bartosz Boniecki), 27.Lukáš Hrnčiar (62’9.Bartosz Machaj), 17.Dominik Kościelniak - 15.Filip Kozłowski, 7.Matúš Marcin. Trener: Bogusław Pietrzak.
Rezerwowi: 12.Dawid Kuchnicki - 16.Dominik Pisarek, 24.Sebastian Rak.
Sędziowali: Karol Iwanowicz, Mikołaj Kostrzewa, Maciej Kosarzecki, Sylwester Włuczko.
Żółte kartki: Zalewski - Kisiel, Marcin, Kołodziej, Górka.
Czerwona kartka: Matúš Marcin (80. minuta, Elana, za drugą żółtą).

18. Gryf Wejherowo 22 13 3 4 15 15:47

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Pawła Ściebury rozegra w najbliższą sobotę, 14.marca br. w Łodzi. O godzinie 19:10. częstochowianie zmierzą się z liderem, Widzewem Łódź, który będzie się chciał zrewanżować naszym zawodnikom za jesienną porażkę w Częstochowie.
Przy Loretańskiej następny mecz odbędzie się w niedzielę, 22.marca br. o godzinie 14:00. Częstochowianie zagrają wówczas z GKS-em Katowice.