Znicz rozbłysnął w czwartej lidze

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków, Raków Częstochowa, Polonia Poraj.
Piłkarze Znicza Kłobuck w debiucie pokonali spadkowicza z trzeciej ligi. Zawodnicy „Cidrów” z niedowierzaniem schodzili po meczu do szatni. Poczynania piłkarzy obserwowała spora grupa kibiców, która w przerwie meczu wzięła udział w losowaniu atrakcyjnych gadżetów przygotowanych przez dyrektora sportowego Znicza, Marcina Nowaka. Piłki z podpisem Jakuba Błaszczykowskiego i koszulka z autografem Łukasza Piszczka były na tyle atrakcyjną pamiątką, że kibice kupowali nawet po kilka „cegiełek”.
Młodzież Tomasza Kuźmy wsparta doświadczonym Szymonem Lewickim zremisowała na inaugurację rozgrywek. Siewierzanie po niezbyt udanym poprzednim sezonie dokonali wielu zmian w składzie. Znalazł się tam również wychowanek Rakowa, Kajetan Sikora, który trafił do Siewierza z Zielonych Żarki. W Rakowie jedynie Michał Zębik przeszedł do Polonii Poraj, Bartosz Waśkiewicz do Pniówka Pawłowice Śląskie i Adam Czerkas, który zawiesił buty na „kołku” skupi się już tylko na pracy w Akademii. Przybyli natomiast Jan Sieracki, wychowanek poznańskiej Akademii Lecha, który dwa sezony spędził w juniorach Hamburger SV, a ostatnio grał w rezerwach Pogoni Szczecin oraz Filip Głasek ze Złotowa, którzy mieli możliwość zaprezentowania się częstochowskiej publiczności. Przed częstochowianami trudny wyjazd do Będzina, gdzie zmierzą się z trzecią drużyną zeszłych rozgrywek, RKS Grodziec. Grodzczanie przegrali w pierwszym meczu w Ornontowicach i na pewno będą chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością. Spotkanie zaplanowano na sobotę o godzinie 11.00.
Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz, 1:1 (1:1)
Bramki:
0:1 7’Łukasz Burczyk
1:1 18’Mateusz Kaczmarek
Raków II Częstochowa: 12.Kacper Trelowski, 3.Jakub Budnicki, 4.Bartosz Chłód, 10.Oskar Januszewski, 11.Mateusz Kaczmarek (80’20.Michał Kobyłkiewicz), 16.Jan Sieracki, 8.Mateusz Skibiński (58’6.Adrian Bajkiewicz), 17.Krystian Ślęzak, 7.Jakub Bator (60’19.Filip Głasek), 5.Oskar Krzyżak, 9.Szymon Lewicki. Trener: Tomasz Kuźma.
Rezerwowi: 1.Jakub Mądrzyk, 23.Wojciech Wikar, 13.Mateusz Uchroński.
Przemsza Siewierz: 3.Sebastian Szombierski, 11.Amadeusz Zając, 13.Bartosz Chwila, 99.Maciej Niesyto (46’16.Mateusz Morys), 4.Maciej Tora (78’30.Przemysław Sawicki), 6.Bartłomiej Bednarz, 23.Michał Borecki, 14.Marcin Ból (81’17.Kajetan Sikora), 9.Łukasz Burczyk (78’2.Dariusz Wilk), 15.Andrzej Setlak, 20.Szymon Wolff. Trener: Przemysław Oklejewski.
Rezerwowi: 25.Szymon Gniełka, 27.Gaspar Repa
Sędziowali: Jakub Kołodziejczyk , Dariusz Schmidt, Wojciech Rafalski.
Żółta kartka: Zając (Przemsza)
 
Sobotni mecz ligowy w Poraju był zwieńczeniem XVII Memoriału Stanisława Grzybowskiego. W jego ramach kibice mogli podziwiać zmagania oldbojów oraz młodzików ze swoimi rodzicami. Po oficjalnych uroczystościach i podziękowaniach przyszedł czas na ligową potyczkę z niewygodnym dla Polonii rywalem z Mikołowa. W zeszłych rozgrywkach beniaminek zaprezentował się bardzo dobrze i uplasował się w połowie stawki. Szczególnie groźny był na swoim specyficznym boisku, gdzie punkty zostawili nawet faworyci, a między innymi również zawodnicy Polonii. Porajanie przegrali również na swoim obiekcie co było sporą niespodzianką. W kadrze Unii nastąpiły spore zmiany, dlatego dla sztabu szkoleniowego i piłkarzy Polonii będzie to spora niewiadoma. Do zespołu dołączył napastnik z Nigerii, Augustne Ngwagwu, który ostatnio występował w Górniku Piaski. Odszedł natomiast do Ruchu Chorzów Mateusz Iwan. Duet trenerski, Tomasz Sobczak i Rafał Psonka stawia zdecydowanie na młodzież, która zasiliła zespół z Poraja. Ze Skry przeszli Mateusz Piątkowski, Mateusz Mielczarek oraz Jakub Matyja, a z Rakowa Łukasz Rabiniak. Do Myszkowa przenieśli się Eryk Krupa i Maciej Swatek, a do Znicza Kłobuck Alan Jaworski. Pojedynek rozpoczął się pechowo dla gospodarzy, gdyż nieodpowiedzialne zagranie obrońców zakończyło się przejęciem piłki przez Szymona Gemborysa i stratą bramki. Miejscowi dość długo nie mogli otrząsnąć się po tej sytuacji co mogło zakończyć się stratą kolejnych bramek, goście mieli jeszcze dwie stuprocentowe okazje, które na szczęcie dla porajan nie znalazły drogi do bramki. Po przerwie gra wróciła do normy, przeważali piłkarze Polonii, ale udało się im doprowadzić tylko do wyrównania. W sobotę porajanie zagrają w Dąbrowie Górniczej, której Unia również zremisowała w inauguracyjnym meczu.
Polonia Poraj - Unia Kosztowy, 1:1 (0:1)
Bramki:
0:1   8’Szymon Gemborys
1:1 77’Bartłomiej Płatkowski
Polonia Poraj: 96.Emil Widawski, 15.Piotr Góralczyk, 14.Michał Koniusz (55’17.Jakub Kaziszyn), 9.Marcin Kowalski, 13.Oskar Mazerant, 7.Mateusz Mielczarek, 10.Mateusz Piątkowski (82’2.Dominik Nietresta), 11.Sławomir Piwiński, 6.Bartłomiej Płatkowski (88’4.Mateusz Pawłowski), 8.Rafał Psonka, 3.Michał Zębik. Trenerzy: Tomasz Sobczak i Rafał Psonka.
Rezerwowi: 5.Dawid Ligus, 16.Jakub Matyja, 18.Łukasz Rabiniak
Unia Kosztowy: 6.Jakub Adamek, 77.Piotr Adamek, 5.Patryk Bajor, 7.Michał Chrabąszcz (65’2.Antoni Turczyński), 10.Szymon Gemborys (46’4.Artur Kamiński), 17.Daniel Jacenik, 3.Wojciech Kocurek, 8.Daniel Kowalski, 11.Bartosz Nowakowski, 14.Tomasz Pryszcz, 9.Maciej Wolny (75’18.Augustine Ngwagwu). Trener: Sebastian Idczak.
Rezerwowi: 15.Borys Bednarz, 13.Patryk Jarosz, 19.Mateusz Malik, 95.Mateusz Opiela
Sędziowali: Marcin Kwiecień, Andrzej Żelazny, Mariusz Gorczyca.
Żółte kartki: Mazerant - Nowakowski, Kocurek.
 
Po dwudziestu siedmiu latach przerwy kibice Znicza mogli dopingować swoich pupilów na szczeblu czwartej ligi. Nic więc dziwnego, że cała otoczka nabrała uroczystego charakteru. Przed meczem piłkarze odebrali puchar za awans do czwartej ligi, a król strzelców zeszłych rozgrywek, Kamil Wojtyra, odebrał pamiątkową statuetkę. W ceremonii uczestniczyli: wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Artur Szymczyk, prezes Znicza, Daniel Zalski, burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski, wiceprezes Znicza, Piotr Kurasiński i Andrzej Zalski. W gronie licznie przybyłych na stadion Znicza kibiców znaleźli się, m. in.: Marta Salwierak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Andrzej Szewiński, były reprezentant kraju w piłce siatkowej oraz liczne grono zawodników i trenerów z innych klubów. W kadrze Znicza nie nastąpiły znaczące zmiany, ale zespół wzmocniło kilku wartościowych zawodników. Z Olimpii Truskolasy wypożyczono bramkostrzelnego Dawida Wojtyra, który wzmocnił siłę rażenia zespołu dysponującego groźnymi strzelcami w osobach Kamila Wojtyra, kuzyna Dawida, i Macieja Wolskiego. Dwa ostatnie sezony kłobuczanie zakończyli z ponad 320. zdobytymi bramkami, co już wzbudza respekt wśród czwartoligowców. W kadrze Tomasza Juszczyka znalazło się miejsce dla Sławomira Ogłazy, wychowanka Rakowa, który dla piłki nożnej porzucił taekwondo, gdzie radził sobie doskonale, a dla niewtajemniczonych i nieświadomych trzeba dodać, że był Mistrzem Świata juniorów z kanadyjskiego Quebecu. Zespół Znicza wzmocnili również rówieśnik Sławomira Ogłazy, Karol Tomczyk, były gracz ekstraklasowych zespołów Polonii Bytom i Widzewa a ostatnio drugoligowej Skry. W linii obrony wesprze go Paweł Bartoszek, wychowanek Andaluzji Piekary Śląskie, ale mieszkaniec powiatu kłobuckiego, pobliskiego Popowa, w którego Liswarcie spędził kilka sezonów, występował również w Warcie Działoszyn, gdzie grał na poziomie czwartoligowym. W ostatnim czasie pozyskano również Alana Jaworskiego, wychowanka Victorii, napastnika Rakowa, Skry i Polonii Poraj. Reprezentował również barwy Polski w kadrach U-15 i U-16. Te wzmocnienia pozwoliły zagrać ze spadkowiczem jak równy z równym. Doskonały mecz rozegrał w bramce Błażej Stępień, który popisywał się doskonałymi interwencjami i tylko raz wyręczyła go poprzeczka. Jedynie napastnikom nie sprzyjało szczęście i piłka po ich strzałach omijała bramkę rywali. Jednak pod koniec meczu trener Tomasz Juszczyk wprowadził wypożyczonego z Olimpii Truskolasy Dawida Wojtyrę, który obsłużony idealnym podaniem przez Kacpra Wierusa przebiegł w asyście dwóch obrońców prawie przez połowę boiska gubiąc ich po kolei i pewnym strzałem pokonał Dawida Stambuła.
- Tempo dzisiejszego pojedynku było bardzo wysokie, zdecydowanie wyższe niż w większości spotkań ligi okręgowej. Był to ciężki mecz z trudnym rywalem, spadkowiczem z trzeciej ligi. Błażej uratował nas w wielu sytuacjach i dlatego cieszą nas te trzy zdobyte punkty – mówił uradowany strzelec zwycięskiej bramki, Dawid Wojtyra. Rozmowa TUTAJ
- Sztab rywali prawdopodobnie miał dobrze rozpracowanych naszych zawodników, ale Dawid jest nowy i na pewno nie wiedzieli na co go stać – powiedział z tajemniczym uśmiechem Tomasz Juszczyk.
- Mieliśmy sytuacje do tego żeby pokusić się o zwycięstwo. Tym bardziej boli, że wracamy bez punktów - podsumował rozgoryczony Michał Majsner.
- Myślę, że dzisiejszy mecz dostarczył każdemu z nas wielu emocji. Nasi piłkarze niesieni dopingiem kibiców, wywalczyli zwycięstwo i jakże ważne trzy punkty debiutując w czwartej lidze. Pragnę podziękować kibicom za tak liczną frekwencję podczas dzisiejszego meczu z Ruchem Radzionków i oczywiście za doping, który przyniósł nam zwycięstwo – spuentował Daniel Zalski.
Przed podopiecznymi Tomasza Juszczyka wyjazd do Zawiercia, gdzie o punkty będzie bardzo ciężko. Zawiercianie przegrali swój pierwszy pojedynek na „Szombrach” i będą chcieli przed własną publicznością odrobić straty. 
View the embedded image gallery online at:
https://www.cz-pilka.pl/hot-news/3672#sigProId696ab27c1f

Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków, 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 90’Dawid Wojtyra
Znicz Kłobuck: 1.Błażej Stępień, 16.Karol Tomczyk, 4.Dawid Korczak, 21.Sławomir Ogłaza (80’17.Kacper Wierus), 15.Paweł Bartoszek (89’9.Kamil Ciapa), 27.Kamil Wojtyra, 20.Miłosz Bielecki, 19.Łukasz Kmieć, 7.Maciej Wolski (72’6.Dawid Wojtyra), 22.Alan Jaworski (65’3.Dominik Marek), 5.Karol Kasprzyk. Trener: Tomasz Juszczyk.
Rezerwowi: 12.Piotr Węzik, 14.Marcin Sroka, 8.Maciej Obodecki.
Ruch Radzionków: 1.Dawid Stambuła, 21.Marcel Gieroń, 3.Patryk Wnuk, 18.Dawid Gajewski, 11.Kamil Kopeć, 17.Marcin Trzcionka, 19.Daniel Kaletka (69’8.Kevin Rocki), 22.Mateusz Pietryga (58’9. Amine Mohamed Bougduiga), 23.Mikołaj Łobojko (84’16.Szymon Turczyn), 24.Łukasz Jaworek, 26.Michał Szromek (46’20.Robert Wojsyk). Trener: Michał Majsner.
Rezerwowi: 27.Kamil Solik, 5.Daniel Skalski, 6.Przemysław Figna.
Sędziowali: Mirosław Górecki, Zbigniew Szymanek, Grzegorz Szymanek.
Żółte kartki: Kmieć, Wierus – Trzcionka, Jaworek.
 
Pierwsza kolejka:
Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz, 1:1
Drama Zbrosławice - Slavia Ruda Śląska, 1:3
AKS Mikołów - Śląsk Świętochłowice, 0:2
Sarmacja Będzin - Unia Dąbrowa Górnicza, 0:0
Polonia Poraj - Unia Kosztowy, 1:1
Szombierki Bytom - Warta Zawiercie, 2:0
Gwarek Ornontowice - RKS Grodziec, 4:1
Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków, 1:0
 
 IV LIGA, Grupa I SEZON 2019/2020
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Gwarek Ornontowice 1 3 1 0 0 4:1
2. Slavia Ruda Śląska 1 3 1 0 0 3:1
3. Szombierki Bytom 1 3 1 0 0 2:0
4. Śląsk Świętochłowice 1 3 1 0 0 2:0
5. Znicz Kłobuck 1 3 1 0 0 1:0
6. Polonia Poraj 1 1 0 1 0 1:1
7. Raków II Częstochowa 1 1 0 1 0 1:1
8. Przemsza Siewierz 1 1 0 1 0 1:1
9. Unia Kosztowy 1 1 0 1 0 1:1
10. Sarmacja Będzin 1 1 0 1 0 0:0
11. Unia Dąbrowa Górnicza 1 1 0 1 0 0:0
12. Ruch Radzionków 1 0 0 0 1 0:1
13. Drama Zbrosławice 1 0 0 0 1 1:3
14. AKS  Mikołów 1 0 0 0 1 0:2
15. Warta Zawiercie 1 0 0 0 1 0:2
16. RKS Grodziec 1 0 0 0 1 1:4
 
Druga kolejka:
RKS Grodziec - Raków II Częstochowa, sobota, 17 sierpnia, 11:00
Slavia Ruda Śląska - Gwarek Ornontowice, sobota, 17 sierpnia, 11:00
Unia Dąbrowa Górnicza - Polonia Poraj, sobota, 17 sierpnia, 17:00
Warta Zawiercie - Znicz Kłobuck, sobota, 17 sierpnia, 17:00
Śląsk Świętochłowice - Przemsza Siewierz, sobota, 17 sierpnia, 17:00
Unia Kosztowy - Szombierki Bytom, sobota, 17 sierpnia, 17:00
AKS Mikołów - Sarmacja Będzin, sobota, 17 sierpnia, 17:00
Ruch Radzionków - Drama Zbrosławice, niedziela, 18 sierpnia, 19:19
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account