Wyższość Wschodu nad Zachodem

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, A- klasa Lubliniec, Pokój Sadów
Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym meczu najlepszych zawodników A i B – klasy, w tym postanowiono przeprowadzić konfrontację aklasowców podzielonych terytorialnie na Wschód i Zachód. Nowa formuła miała wyrównać poziom pojedynku i sprawdziła się. Kibice nie mogli narzekać. 
Ekipę Zachodu Podokręgu Lubliniec reprezentowali zawodnicy Przystajni, Sierakowa, Glinicy, Kochcic, Lublińca i Sadowa. Zespół Wschodu stanowili piłkarze z Jeziora, Hadry, Koszęcina, Lisowa, Herbów, Kochanowic i Boronowa. Na boisku w Sadowie pojawiła się większość z wyróżniających się zawodników Podokręgu Lubliniec, którzy byli zdolni do gry i uchwytni dla pomysłodawców tego meczu. Okres po sezonowy i urlopowy nie sprzyja organizacji takich pojedynków, ale na telefon cieszącego się dużym poważaniem w środowisku piłkarskim Jacka Szczygioła, odpowiedziała spora grupa zawodników. Poza tym część leczy kontuzje, część korzysta z wakacji i odpoczywa po ciężkim sezonie.
- Zawodnicy sami chcą, żeby organizować taki mecz. Ja im bardzo dziękuję, że mimo przerwy wakacyjnej przyjeżdżają za darmo po to, żeby pograć i się spotkać we własnym gronie i to jest bardzo fajne. Dla takich ludzi fajnie jest takie spotkania organizować – mówił Jacek Szczygioł. Rozmowa z trenerem Pokoju Sadów. TUTAJ.
Mimo typowo tropikalnej aury na trybunach zasiadła spora grupa kibiców i piłkarzy, którym nie było dane wystąpić w tym meczu. Wszyscy obejrzeli dobre, emocjonujące i szybkie spotkanie pełne bramek, a jedyny zawód jaki ich spotkał, to brak crème de la crème, czyli konkursu rzutów karnych. Po pierwszej połowie nikt o nich nie myślał, gdyż „Zachodni” dość szybko zdobyli przewagę bramkową i zanosiło się na wynik podobny do zeszłorocznej konfrontacji. W przerwie podopieczni Mateusza Kinschera w dobrych nastrojach odpoczywali pod parasolami na murawie boiska. Natomiast Cezary Białas zabrał swoją ekipę do szatni, gdzie przeszli swoistą metamorfozę. Jak to uczynił to na pewno jego słodka tajemnica. Losy spotkanie się odmieniły, a Wschód zaczął odrabiać straty. Były gracz Pokoju postawił przysłowiową kropkę nad „i” doprowadzając do wyrównania oraz dając zwycięstwo swojej drużynie. Rywale próbowali odrobić straty, ale doskonale spisywał się w bramce młody Szymon Mazur, a idealne okazje zmarnowali Daniel Nowak i Marcin Wiechoczek.
Po zakończeniu pojedynku uczestnikom, a szczególnie sędziom, którzy  poprowadzili to spotkanie non – profit, w imieniu organizatorów podziękował Jacek Szczygioł, wręczył pamiątkowe dyplomy i zaprosił na kolejną edycję, gdyż impreza zaczyna wpisywać się na stałe w życie sportowe lublinieckich piłkarzy. 
- Dostałem propozycję zagrania w meczu Wschód – Zachód w nagrodę za dobry sezon i strzeliłem bramkę – powiedział Denis Dobros, który w rundzie wiosennej zaprezentował doskonałą skuteczność. Rozmowa Z Denisem Dobros. TUTAJ.
View the embedded image gallery online at:
https://www.cz-pilka.pl/hot-news/3625#sigProId16dd2ba33b

Wschód – Zachód 5:4 (1:3)
Bramki:
0:1 13’Marcin Wiechoczek
0:2 15’Marcin Wiechoczek
0:3 29’Błażej Strzoda
1:3 37’Sylwester Seliga
2:3 50’Denis Dobros
3:3 55’Mateusz Gajda
3:4 62’Patryk Jureczko
4:4 68’Damian Michna
5:4 78’Damian Michna
Wschód: Dawid Utrata (Liswarta Lisów), Szymon Mazur (Śląsk Koszęcin) - Kamil Wypych (Lisów), Kamil Dobosz (Śląsk Koszęcin), Kamil Kasperek (Ruch Kochanowice), Mateusz Gajda (Lisów), Piotr Białas (Lisów), Sławomir Góra (Lisów), Szymon Kasprzak (Kochanowice), Michał Bartocha (Lisów), Rafał Dobrzyński (Kochanowice), Marcin Chętkowski (Błękitni Herby), Sylwester Seliga (Hadra), Denis Dobros (Koszęcin), Damian Michna (Jedność Boronów). Trener: Cezary Białas (Lisów)
Zachód: Mateusz Saflik (Sparta II Lubliniec), Kacper Polak (LKS Sieraków Śląski) - Paweł Rusok (Płomień Przystajń), Damian Kaczmarzyk (Sieraków), Szymon Kaczmarek (Pokój Sadów), Mateusz Leszczyński (Mechanik Kochcice), Dominik Stąpor (Sparta II Lubliniec), Marcin Wiechoczek (Sieraków), Kamil Wiechoczek (Sieraków), Mateusz Brol (Promień Glinica), Patryk Jureczko (Sadów), Błażej Strzoda (Kochcice), Piotr Matyja (Przystajń), Dariusz Mizera (Kochcice), Patryk Płonka (Glinica), Daniel Nowak (Sadów), Bartosz Danielczok (Kochcice). Trener: Mateusz Kinscher (Sieraków)
Sędziowali: Witold Fiszer, Marcin Pilarski, Piotr Bryś.
Widzów: 120

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account