Raków uczcił awans

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Feta

Po zakończeniu pojedynku z Wigrami Suwałki przy Limanowskiego, piłkarze, trenerzy i działacze specjalnym autokarem udali się na Plac Biegańskiego, gdzie zaplanowano wspólną fetę z okazji awansu i powrotu po 21.latach do Ekstraklasy.

Od godziny 19.00. trwały na scenie koncerty i pokazy umilające kibicom oczekiwanie na swoich pupilów. Po godzinie nad pierwszą Aleją dało się zauważyć czerwono-niebieskie dymy z rac i usłyszeć chóralne śpiewy fanów Rakowa eskortujących „londyńczyka” z piłkarzami.  Prym wiodła przyśpiewka „Śpiewa cała Częstochowa, Ekstraklasa dla Rakowa”. Po przybyciu na miejsce rozpoczęła się oficjalna prezentacja wszystkich autorów sukcesu, podziękowania i pożegnania części piłkarzy, z którymi nie przedłużono kontraktów. Był wśród nich Rafał Figiel, gorąco żegnany przez kibiców, który pojawił się w Częstochowie cztery lata temu i przeszedł z klubem cały szlak od drugiej ligi do awansu do Ekstraklasy. Drżącym głosem pożegnał się z kibicami. Również wychowanek częstochowskiego klubu, Łukasz Góra,  z żalem mówił o rozstaniu się z zespołem po ośmiu latach gry, ale jak zaznaczył taki jest los piłkarza. - Na brak ofert nie narzekam. Nie mogłem dzisiaj wystąpić na boisku z powodu drobnego urazu - dodał „Saszek”. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, a później wspólnym zdjęciom i autografom nie było końca.

View the embedded image gallery online at:
https://www.cz-pilka.pl/hot-news/3574#sigProIde59219a57a

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account