Spotkanie liderów

Na rozstrzygnięcie w Częstochowie czeka Jagiellonia Białystok, która już wywalczyła przepustkę na PGE Stadion Narodowy. Kto  do niej dołączy przekonamy się około godziny 20.00. po końcowym gwizdku sędziego Szymona Marciniaka z Płocka. Finał Totolotek Piłkarskiego Pucharu Polski odbędzie się w czwartek 2.maja br. o godzinie 16:00.

Drużyna pod wodzą Marka Papszuna we wcześniejszych rundach Totolotek Pucharu Polski wyeliminowała już dwie drużyny na literę „L”, czyli odpowiednio Lecha Poznań i Legię Warszawa. Czy Lechia będzie kolejna?
- Lechia to zespół, który zmierza po Mistrzostwo Polski. My, mimo, że prowadzimy w tabeli to nadal jesteśmy tylko pierwszoligowcem. Musimy podejść rozsądnie do tego spotkania. To Lechia jest faworytem. Mają zespół bardziej doświadczonych piłkarzy. Każdy mecz ma jednak swoją historię i nie wiadomo co się jutro wydarzy - powiedział Marek Papszun.
- Raków trzeba traktować jak drużynę z Lotto Ekstraklasy. Grają bardzo dobrze, mają odpowiednią organizację gry w systemie na trzech obrońców. Dużo rotują, a wychodzi im to bardzo dobrze. Czeka nas bardzo trudny mecz. Nie chcę się tu asekurować, ale tak to musi wyglądać. Dodatkowo stadion w Częstochowie jest specyficzny, jest tam inna aura. My oglądaliśmy ich już na żywo i wygląda to pozytywnie ze strony częstochowian - ocenił Piotr Stokowiec.
- Spotkanie z Lechią Gdańsk to dobra okazja do tego, by jak najszybciej zapomnieć o porażce ze Stalą. My będziemy chcieli się pokazać w tym meczu z jak najlepszej strony. Wszyscy trzymamy nasze głowy wysoko - zapewnił Szymon Lewicki.
- Również mam świadomość, że częstochowianie nie oddadzą zwycięstwa za darmo. To nie jest łatwy przeciwnik, bo Raków pokonał już Lecha i Legię. Najważniejsze, by przejść do kolejnej rundy. Z takim założeniem tam jedziemy. To nie jest przypadek, że Raków ma taką przewagę w I lidze. W przyszłym sezonie przyjdzie się z nimi mierzyć - zapowiedział Artur Sobiech.
Na mecz 1/2 Totolotek Pucharu Polski, w którym Raków Częstochowa zmierzy się z Lechią Gdańsk, pojemność Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” została zwiększona do 4820 miejsc.
- Jest to absolutnie wyjątkowa sytuacja, która wynika z bardzo dobrych kontaktów między kibicami Rakowa i Lechii. Dodatkowa pula biletów wynika z udostępnienia sektora buforowego na rzecz kibiców z Gdańska. Dziękujemy policji za pozytywną opinię w tej kwestii, a kibiców z Częstochowy i Trójmiasta zapraszamy do wspólnego przeżywania sportowych emocji i kibicowania obu zespołom w duchu fair play - skomentowała decyzję o zwiększeniu pojemności stadionu rzeczniczka prasowa Rakowa, Daria Wollenberg.
Transmisję z tego spotkania „na żywo” przeprowadzi stacja Polsat Sport (początek przedmeczowego studia o godzinie 17:00) oraz naziemna telewizja Super Polsat ( od godziny 18:00).

cz-piłka.pl

Log in or create an account