Trzy razy L.

Jeszcze nie opadły emocje po awansie Rakowa do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Lechią Gdańsk, a przed nami kolejny pojedynek  w ramach XXIV kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym lider w niedzielę podejmie Bruk-Bet Termalika Nieciecza.

W piątkowe południe poznaliśmy pary półfinalistów Pucharu Polski. Raków Częstochowa zmierzy się z Lechią Gdańsk, aktualnym liderem Lotto Ekstraklasy. Natomiast Miedź Legnica zagra z Jagiellonią Białystok. Spotkania zostaną rozegrane w połowie kwietnia.
- Dla nas nie miało to znaczenia, kto będzie naszym rywalem w półfinale. Znamy swoją wartość i już nie możemy się doczekać kolejnej rundy. Lechia to bez wątpienia wymagający rywal, ale jako zespół damy z siebie wszystko, żeby w maju zagrać na PGE Stadionie Narodowym - podsumował wynik losowania kapitan Andrzej Niewulis.
- Trudniej było trafić gorzej. Po Mistrzu Polski, przychodzi nam się zmierzyć z liderem LOTTO Ekstraklasy, trzecią najlepszą drużyną w Polsce. Nie pamiętam, kiedy pierwszoligowiec w jednej edycji rozgrywek pucharowych mierzył się z trzema najsilniejszymi zespołami w kraju. Mimo tego, patrząc na to, jak prezentujemy się od kilku miesięcy, uważam, ten przeciwnik jest w naszym zasięgu i postaramy się zrobić ostatni krok w drodze do finału - dodał trener Marek Papszun.
Po środowych emocjach pojedynku z Legią i piątkowych związanych z losowaniem, przyszedł czas na pojedynek ze „Słoniami”. Pierwsze w historii spotkanie Termaliki z Rakowem zakończyło się w Niecieczy wygraną częstochowian po bramce Miłosza Szczepańskiego. Miejmy nadzieję, że na 98. urodziny Rakowa (15.marca 1921), kibice oraz piłkarze będą mogli świętować kolejny sukces, tym razem nad prawie rówieśnikiem z Niecieczy (1922).
Rozjemcą niedzielnego meczu XXIV kolejki Fortuna 1 Ligi będzie Piotr Urban z Legionowa. Asystentami sędziego Urbana będą: Bolesław Rosa, Filip Sierant. Arbitrem technicznym został Pan Kamil Chmielewski. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o godzinie 18.00.

cz-piłka.pl

Log in or create an account