Rewanże czwartoligowców

W ten weekend na boiska wybiegną drużyny czwartoligowe. Niestety sytuacja naszych zespołów jest nie do pozazdroszczenia. Rezerwy Rakowa, MKS Myszków i Zieloni Żarki znajdują się w strefie spadkowej i w rundzie rewanżowej muszą zacząć zdobywać systematycznie punkty. Trener Zielonych, Tomasz Jarosz oraz pozostali zapewnili, że broni nie złoża i będą walczyć o ligowy byt do końca. W dużo lepszej sytuacji są porajanie, którzy jesienią zebrali całkiem niezły kapitał, ale nie mogą go teraz roztrwonić.

MKS Myszków - Unia Kosztowy, 16 marca, 15:30
Myszkowianie rundę jesienna zakończyli na trzynastym miejscu i będą chcieli uciec ze strefy spadkowej. Okazja na punkty nadarzy się już sobotę, gdyż do Myszkowa zawita beniaminek z Mysłowic. Bardzo dobrze spisuje się na swoim specyficznym boisku, o czym przekonali się między innymi myszkowianie przegrywając w Mysłowicach na inaugurację ligi. Czas więc na skuteczny rewanż, gdyż piłkarze Unii w delegacji nie zdołali jeszcze wywalczyć zwycięstwa, za to remisując pięć razy. MKS wzmocnili Michał Wiśniewski z Ruchu Chorzów i Adrian Musiał wypożyczony ze Skry. Z klubem definitywnie rozstał się Szymon Rosochacki.
Polonia Poraj - RKS Grodziec, 16 marca, 15:30
Polonię do rundy rewanżowej przygotowywał Rafał Psonka, który zastąpił Damiana Nowaka. W Polonii Poraj zobaczymy Mateusza Piątkowskiego z Zielonych Żarki, Oskara Mazeranta, Piotra Goralczyka i Dominika Nietresta oraz w bramce Mateusza Kępka z Kamienicy Polskiej. Odeszli Mateusz Kos do Skry, Przemysław Mizgała do Gwarka Tarnowskie Góry, Bartosz Dyszy do Polonii Bytom, Dominik Marek do Skry, Łukasz Toborek do Orła Kiedrzyn, a Robert Wosiewicz zrezygnował z gry. - Mimo sporych ubytków w składzie chcemy grać w każdym meczu jak najlepiej i skończyć rozgrywki jak najwyżej - zapewnił Rafał Psonka. W pierwszym meczu przyjdzie im się zmierzyć z ekipą z Grodźca, która zajmuje trzecie miejsce, ale porajanie mają do rywala tylko sześć punktów straty. Pierwszy mecz zakończył się podziałem punktów.
Unia Dąbrowa Górnicza - Zieloni Żarki, 16 marca, 15:30
Zieloni po pierwszej rundzie zajmują czternastą pozycję i są w bardzo trudnej sytuacji. Jeżeli chcą utrzymać status czwartoligowca muszą zacząć solidnie punktować. Unia jako beniaminek, mimo problemów z boiskiem, zaprezentowała się jesienią bardzo dobrze, a dość boleśnie przekonali się o tym żarczanie przegrywając pierwszy pojedynek u siebie 1:5. Czy podopiecznym Tomasza Jarosza uda się rewanż, który rozegrają na nowym boisku ze sztuczną murawą w Dąbrowie Górniczej.  Zespół opuścili Jakub Jastrzębski (Warta Działoszyn), Mateusz Piątkowski (Polonia Poraj), Jakub Machura (Ostoja Żelisławice), Przemysław Ichor (sztab trenerski Zielonych), Albert Opala i Bartosz Semek - rezygnacja z gry. Przybyli: Rafał Kotecki (Warta Działoszyn), Jan Gładysz (Polonia Poraj), Szymon Surdacki (Ruch Popkowice), Kajetan Sikora (Piast Przyrów) oraz Jakub Juzoń, Wiktor Gordel, Daniel Lipiński z drużyny juniorów.  
Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz, 17 marca, 12:00.
Ostatni pojedynek rozegrają rezerwy Rakowa z Przemszą Siewierz, z którą wygrali na inaugurację ligi, ale wówczas w Siewierzu pojawiła się większość zawodników z pierwszego składu. Tym razem Tomasz Kuźma raczej nie będzie mógł liczyć na wzmocnienia z ekipy Marka Papszuna, która sześć godzin później zmierzy się przy Limanowskiego z Bruk-Betem Termalica Nieciecza. Do gry w drugim zespole zostali oddelegowani Adam Czerkas, który przymierza się do pracy trenerskiej i odbudowujący formę Dariusz Formella. Do zespołu zdaniem trenera dołączyli  wartościowi zawodnicy: Bartosz Waśkiewicz (Śląsk Wrocław), Krystian Ślęzak (Boruta Zgierz), Jakub Bator (Wiślanin Jaśkowice) i Adrian Bajkiewicz (FASE Szczecin). Odeszli: Dawid Danilczyk (RAW Radomsko), Jakub Bartosiński (Lechia Tomaszów), Aleksander Theus (Sokół Kleczew), Piotr Kiński (Victoria Częstochowa) oraz Filip Ziomek i Szymon Mendak (Pogoń Kamyk).

cz-piłka.pl

Log in or create an account