Czas na Rozwój

Po zimowej przerwie Skra rozegrała dwa mecze na „Lorecie”, w których przegrała z Olimpią Grudziądz i wygrała Olimpią Elbląg. Teraz przyjdzie zmierzyć się w katowickim Brynowie z Rozwojem, gdzie w cieniu kopalni Wujek swoje pierwsze kroki stawiał Arkadiusz Milik. Będzie to pierwszy wyjazd od październikowego wygranego meczu  w Siedlcach.

Katowiczanie wprawdzie znajdują się w strefie spadkowej, ale do Skry mają „zaledwie” siedem punktów straty. Na swoim boisku w pierwszej kolejce zdemolowali  sąsiadów w ligowej tabeli, Siarkę Tarnobrzeg, ale w ostatnią sobotę ulegli w Radomiu faworytowi do awansu. W starciu ze Skrą będą chcieli nadrobić stracone punkty. Aby utrzymać się w lidze trener Marek Koniarek ściągnął z sąsiedniego GKS-u Konrada Andrzejczaka, Sławomira Musiolika i Kamila Kurowskiego. Gra tam również wychowanek Liswarty Krzepice i były zawodnik Rakowa, Przemysław Mońka.
W składzie częstochowian zabraknie Mikołaja Biegańskiego, który otrzymał kolejne powołanie do kadry narodowej U-17 na zgrupowanie w Glasgow oraz turniej Elite Round eliminacji mistrzostw Europy. Polacy zmierzą się z Rosją, Portugalią i Szkocją. W związku z trener Paweł Ściebura będzie musiał wybrać kogoś z dwójki Łukasz Krzczuk - Mateusz Kos, który nie miał jeszcze okazji do debiutu.
Skra ostatnio gościła przy Zgody wiosną 2012 roku i uległa robiącemu wówczas awans do drugiej ligi Rozwojowi 2:1. Teraz to jednak dwa zupełnie inne zespoły, ale na pewno zagwarantują sporo emocji i walki do ostatniego gwizdka.  
- Spodziewamy się ogromnej determinacji i dużej intensywności całego meczu. Ani jedna, ani druga strona nie odpuści. My stanowimy taki zespół, który nie odpuszcza ani na moment. Nie ma też co się oszukiwać - obie drużyny będą przez siebie wzajemnie „przeczytane”. Na tym etapie sezonu, po tylu kolejkach, już każdy wie, czego można się spodziewać - powiedział były zawodnik Rozwoju, Kamil Zalewski.
– Punktów mamy mało, dlatego w sobotę musimy mierzyć w pełną pulę. Trzeba zrobić wszystko, by wygrać mecz ze Skrą. Gwarantuję, że chłopcy będą jeździć na d…, ale zdajemy sobie sprawę, że Skra też nie odpuści. To solidna drużyna, ma już 31. punktów, z pewnością czeka nas ciężki bój – zapowiedział trener Marek Koniarek.
Początek sobotniego meczu z Rozwojem o godz. 15.00.

cz-piłka.pl

Log in or create an account