Głosujemy na boisko dla Ajaksu

Zawodnicy i sympatycy Ajaksu Częstochowa proszą wszystkich mieszkańców oraz sympatyków klubu z dzielnicy Północ o poparcie projektu nr 351: budowa boiska typu „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 54. w Częstochowie przy ul. Kukuczki 30, z którego korzystać będą mieszkańcy miasta, uczniowie SP 54. i dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Ajaks Częstochowa.

Budżet partycypacyjny, zwany także obywatelskim, to szczególna forma decydowania o części wydatków publicznych. Polega na tym, że władze lokalne oddają do dyspozycji mieszkańców część miejskiego budżetu. Dzięki temu mogą oni samodzielnie zgłaszać, a potem decydować w głosowaniu, na co zostaną przeznaczone te pieniądze.
W głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Częstochowy powyżej 13. roku życia. Można to uczynić przez internet na stronie internetowej konsultacje.czestochowa.pl, na kartach do głosowania w budynku USC ul. Focha 19/21 pokój 32. I piętro od poniedziałku do piątku w godz. 7.30. - 15.30. oraz w mobilnym punkcie do głosowania zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie konsultacje.czestochowa.pl (punkt mieści się w piętrowym autobusie MPK, tzw. „Londyńczyku”). Oddawanie głosów potrwa do 12. listopada 2018. roku.
Z budżetu skorzystały już między innymi Victoria i Stradom, teraz czas na Ajaks.

cz-piłka.pl

Log in or create an account