Derby w Zawierciu

W IV lidze na pierwszy plan wysuwają się derby Bytomia pomiędzy Szombierkami i Polonią. W cieniu tego pojedynku odbędą się pozostałe mecze. Nasze zespoły, poza mającą zadyszkę Polonią, plasują się na końcu stawki. Po dnie szoruje tylko Górnik Piaski.

Warta Zawiercie - MKS Myszków, sobota, 13 października, 11:00
Warta, która w Częstochowie straciła punkty i dystans do prowadzącej dwójki będzie chciała nadrobić straty. Okazja jest dobra, bo borykający się z problemami kadrowymi Myszków uzbierał zaledwie siedem punktów i z delegacji wrócił tylko z jednym „oczkiem” z Będzina. Ostatnia wygrana z Polonią Poraj „jesieni” nie czyni, ale zawsze trzeba mieć nadzieję na przełamanie i sprawienie ogromnej niespodzianki. Bądź co bądź derby, ale cztery ostatnie pojedynki zdominowali zawiercianie.
Śląsk Świętochłowice - Raków II Częstochowa, sobota, 13 października, 15:00
Pierwszy zespół Rakowa ma wolne, ale nie ma pewności, czy Marek Papszun wspomoże czwartoligowców. Śląsk gra rewelacyjnie i zaliczył tylko jedną porażkę w Poraju i zremisował u siebie z Wartą Zawiercie, a resztę pojedynków rozstrzygnął na swoją korzyść. Ewentualna porażka może go kosztować nawet utratę pozycji lidera.
Zieloni Żarki - Gwarek Ornontowice, sobota, 13 października, 15:00
Zieloni po porażce u beniaminka w Mysłowicach będą chcieli odrobić straty, ale Gwarek to solidna drużyna potrafiąca walczyć o swoje, szczególnie na swoim obiekcie. Chociaż ostatnio podzielił się punktami z „Sarmatami” z Będzina. Trochę gorzej wiedzie mu się w delegacji i wraca bez sukcesów, ale w Świętochłowicach napędził sporego stracha gospodarzom. Zanotował tylko jeden remis w Siewierzu.
Polonia Poraj - Slavia Ruda Śląska, sobota, 13 października, 15:00
Polonia po dwóch ostatnich porażkach wylądowała na czwartym miejscu i będzie chciała powrócić do poprzedniego rytmu gry. Slavia z dziewięcioma punktami jest tuż nad naszą trójką na dwunastej pozycji. W delegacji przegrała dwa razy, ale trzy mecze zremisowała. W sumie podzieliła się punktami już sześć razy. Polonia również lubi remisować, a swego czasu w sezonie 2016/2017 zrobiła to aż szesnaście razy.

cz-piłka.pl

Log in or create an account