Czwartoligowcy zagrają po raz siódmy

Raków czeka ciężki wyjazd do Ornontowic, porajan do Czeladzi na mecz z Górnikiem Piaski, który może im dać pozycję wicelidera. W Żarkach spotkanie na przełamanie beniaminków, natomiast myszkowianie liczą na kolejny krok w kierunku środka tabeli, gdzie aktualnie znajduje się ich rywal.

Gwarek Ornontowice - Raków II Częstochowa, sobota, 15 września, 16:00
Gwarek po przejściu z Grupy II IV Ligi zaaklimatyzował się dość szybko i radzi sobie całkiem dobrze. Na własnej murawie pokonał kandydata do awansu, byłych Mistrzów Polski, Szombierki Bytom. W ostatniej kolejce uległ minimalnie w Mysłowicach beniaminkowi, Unii Kosztowy. Częstochowianie po ostatnim sukcesie z Górnikiem Piaski, będą chcieli pójść za ciosem. Wiele będzie zależało od tego czy w autokarze znajdą się miejsca dla kilku zawodników z pierwszego zespołu, którzy byliby wsparciem dla uzdolnionej młodzieży Rakowa.

Zieloni Żarki - Slavia Ruda Śląska, sobota, 15 września, 16:00
Ekipa z Żarek nie może złapać odpowiedniego rytmu. Wydawało się, że po wygranej z Górnikiem Piaski wszystko zacznie dobrze funkcjonować. Niestety kolejne porażki sprawiły, że podopieczni Tomasza Jarosza wylądowali na XIV miejscu. W sobotę jest znakomita okazja na poprawienie notowań, gdyż przyjeżdża zespół, który nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa i plasuje się tuż za plecami żarczan. Miejmy nadzieję, że w meczu o przysłowiowe „6” punktów górą będą gospodarze.

Górnik Piaski - Polonia Poraj, sobota, 15 września, 16:00
Górnik nie ma szczęścia do drużyn z naszego regionu. Dał pierwsze i jedyne zwycięstwo Zielonym Żarki i przegrał ostatnio z rezerwami Rakowa. Wizyta porajan również nie wróży im nic dobrego. Podopieczni Damiana Nowaka nie zaznali jeszcze goryczy porażki pokonując ostatnio na własnym obiekcie głównego faworyta do awansu, Polonię Bytom. Z delegacji piłkarze z Poraja wracali z remisami, ale tym razem taki wynik według nich nie wchodzi w rachubę. Defensywa dobrze funkcjonuje, a bramkostrzelny Marcin Kowalski odzyskuje dawny blask.  

MKS Myszków - Unia Dąbrowa Górnicza, sobota, 15 września, 16:00
Myszkowianie po serii porażek przebudzili się w Będzinie w meczu z Sarmacją i wywalczyli punkt. W ostatniej kolejce w derbowym pojedynku pokonali Zielonych Żarki i odbili się od dna. Liczą na kolejne punkty i kolejny awans, ale do Myszkowa zawita Unia Dąbrowa Górnicza. O możliwościach dąbrowian przekonali się dobitnie w Żarkach i przy Limanowskiego, a porajanie przywieźli stamtąd jeden punkt. Zapowiada się ciekawa konfrontacja.

cz-piłka.pl

Log in or create an account