Ciekawie na lublinieckich boiskach

Prawdopodobnie najciekawszy mecz zostanie rozegrany na jednym z ładniejszych obiektów w Podokręgu Lubliniec. W Ciasnej zmierzą się Promień Glinica i rezerwy Sparty, które będą walczyć o fotel lidera, który powalczy  kolejne punkty u siebie z Herbami.  Meczem na szczycie B-klasy można nazwać  pojedynek Unii Lisowice z Victorią Strzebiń.

Jedność Boronów - Błękitni Herby, sobota, 15 września, 16:00
Jedność po inauguracyjnej porażce u siebie z Sierakowem wygrywa kolejne mecze i nie kryje swoich planów powrotu do częstochowskiej „okręgówki” . Błękitni grają w przysłowiową „kratkę”, ale potrafią sprawiać niespodzianki. Przekonali się  o tym piłkarze Śląska, którzy ulegli podopiecznym Jacka Rubika na swoim obiekcie. Ostatnio tej sztuki dokonali tam również piłkarze Jedności.
Mechanik Kochcice - LKS Hadra, sobota, 15 września, 16:00
„Mechanicy” są raczej zdecydowanym faworytem w starciu z beniaminkiem. Hadra przegrała do tej pory dwa spotkania, w tym jedno w Boronowe zakończyło się  totalna klęską. Na inaugurację wgrała z Herbami, a mecz z Lisowem został przełożony na późniejszy termin. Kochciczanie, poza walkowerem na rzecz Sparty, wygrali z Tworogiem i w Jeziorze oraz zremisowali z Sierakowem i zajmują VI miejsce.
Promień Glinica - Sparta II Lubliniec, sobota, 15 września, 16:00 (Ciasna)
Bardzo ważne dla układu górnych rejonów tabeli spotkanie zespołów ubiegających się o awans. Gliniczanie ze względu na modernizację swojego boiska, mecze rozgrywają w komfortowych warunkach w Ciasnej. Przegrali tam niespodziewanie  z Kochanowicami, ale teraz będą chcieli dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. „Spartanie” podrażnieni porażką u siebie z ekipą Jacka Szczygioła, będą chcieli nadrobić straty. Zapowiada się emocjonujące widowisko.
Ruch Kochanowice - Sparta Tworóg, niedziela, 16 września, 16:00
Ruch w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze, a jedynej porażki zaznał na inaugurację sezonu z nieobliczalnym Płomieniem Przystajń. Zwycięstwo nad słabo grającą Spartą może być przepustką do awansu w ligowej tabeli. Sparta mająca spore problemy kadrowe nie zdołała jeszcze zdobyć choćby punktu czy bramki. Liczy jednak na przełamanie. Może w niedzielę?
Płomień Przystajń - Huragan Jezioro, niedziela, 16 września, 16:00
Również na przełamanie liczą piłkarze z Jeziora, którzy pozostają bez choćby punktu i zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Płomień z trzech rozegranych spotkań wygrał dwa w Kochanowicach i ostatnio w Sierakowie. Natomiast na własnym obiekcie uległ rezerwom Sparty Lubliniec. Teraz przed własną publicznością będzie chciał zaprezentować swoje możliwości  i wywalczyć pierwsze punkty.
Pokój Sadów - LKS Sieraków Śląski, niedziela, 16 września, 16:00
Sadowianie opromienieni wjazdowym sukcesem w Lublińcu będą chcieli pójść za ciosem i pokonać mocny Sieraków. Podopieczni Jacka Szczygioła dużo pewniej czują się na swoim obiekcie, gdzie jeszcze nie zaznali goryczy porażki. Sierakowianie  podobnym bilansem mogą się pochwalić w delegacji, bo u siebie ostatnio przegrali z  Płomieniem Przystajń.
Liswarta Lisów - Śląsk Koszęcin, środa, 19 września, 17:30 (przełożony)

Dragon Rusinowice - Unia Lubecko, sobota, 15 września, 16:00
Dragon poza inauguracyjnym sukcesem nad Zielonymi pozostałe mecze zakończył porażkami i zajmuje przedostatnie miejsce. Sąsiad w ligowej tabeli, Unia Lubecko, miała chyba dużo śmielsze plany po debiutanckim sezonie, ale rzeczywistość okazuje się trochę inna niż myślano. Skończyło się podobnie jak u „Smoków” premierowym zwycięstwem w Wierzbie.
Orzeł Pawonków - Tajfun Harbułtowice, niedziela, 16 września, 16:00
Orzeł myśli o szybkim powrocie do A-klasy i konsekwentnie realizuje swój cel wygrywając wszystkie spotkania. Jak to będzie wyglądało w zderzeniu z Tajfunem przekonamy się w niedzielę. Harbułtowiczanie jak do tej pory zagrali bezbłędnie u siebie i w jedynym meczu wyjazdowym ulegli w Wierzbie.
Płomień Borowe - LKS Wierzbie, niedziela, 16 września, 16:00
Sąsiedzi w ligowej tabeli zagrają o przysłowiowe „sześć” punktów. Płomień na swoim boisku jeszcze nie przegrał, ale też jeszcze nie wygrał, remisując dwa razy. Wierzbie dwa zwycięstwa okupiło dwiema porażkami u siebie z Lubeckiem i Pawonkowem. W delegacji wygrali w Rusinowicach i z nastawieniem na sukces jadą do Borowe.
Płomień Łagiewniki Wielkie - Promień II Glinica, niedziela, 16 września, 16:00
Gospodarze dwa razy okazali się bardzo gościnni i ulegli Victorii Strzebiń i Rybakowi Ciasna. Zapowiadają jednak, że okres uprzejmości właśnie się zakończył. Promień jedyne punkty wywalczył na ekipie z Rusinowic. Czy uda się powiększyć konto będzie zależeć  od sobotniego meczu pierwszego zespołu i ewentualnych wzmocnień dla rezerw.
Rybak Ciasna - Zieloni Zborowskie, niedziela, 16 września, 16:00
Rybak po spadku gra równomiernie - dwa zwycięstwa, dwie porażki.  Wygrał dwa razy w Łagiewnikach Wielkich, raz z miejscowym Płomieniem i raz Unią Lubecko, która rozgrywa tam swoje „domowe” mecze. Przegrał natomiast u siebie z Lisowicami i w Kaletach z Victorią Strzebiń. Zieloni nadal pozostają bez zwycięstwa, ale derby rządzą się swoimi prawami.
Unia Lisowice - Victoria Strzebiń, niedziela, 16 września, 16:00
Pojedynek na szczycie lublinieckiej B-klasy. Unia po trzech zwycięstwach i jednym remisie zajmuje pozycję lidera. Bezbłędna Victoria zajmuje „tylko” trzecie miejsce i ma ambitne plany powrotu do A-klasy po ośmiu latach przerwy. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.

cz-piłka.pl


Log in or create an account