Polonijne derby w Poraju

Bardzo ciekawie zapowiada się VI kolejka rozgrywek IV ligi. W Poraju pojawi się pretendent do awansu, Polonia Bytom. W Myszkowie zostaną rozegrane derby pomiędzy MKS-em i Zielonymi Żarki, a w niedzielę przy Limanowskiego rezerwy Rakowa zmierzą się z sąsiadem w ligowej tabeli, Górnikiem Piaski, który w Częstochowie będzie szukał pierwszych punktów w delegacji.

Polonia Poraj - Polonia Bytom, sobota, 8 września, 16:00
Najciekawszy pojedynek tej kolejki. Idąca przez rozgrywki jak taran bytomska Polonia zmierzy się w Poraju ze swoją imienniczką. Bytomianie jak do tej pory grają bezbłędnie, natomiast podopieczni Damiana Nowaka tylko na swoim boisku nie stracili punktów. W delegacji uzyskali „tylko” trzy remisy, ale znajdują się na wysokim, piątym miejscu. Kibice będą mogli w barwach Polonii Bytom zobaczyć Mariusza Przybylskiego, byłego gracza Rakowa.

MKS Myszków - Zieloni Żarki, sobota, 8 września, 16:00
Pojedynek derbowy zespołów, które początku rozgrywek nie mogą zaliczyć do udanych. Myszkowianie dopiero w ostatniej kolejce wywieźli cenny punkt od „Sarmatów”, natomiast Zieloni zdołali zabrać komplet punktów Górnikowi Piaski, a resztę pojedynków przegrali. Będzie to bardzo istotny  pojedynek dla obu zespołów, ale prognozowanie wyniku jest bardzo trudne. Wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, a to gwarantuje spore emocje przy Pułaskiego.  

Raków II Częstochowa - Górnik Piaski, niedziela, 9 września, 11:00
W niedzielne do południe przy Limanowskiego rezerwy Rakowa zagrają z Górnikiem Piaski. Mniej więcej w tym samym czasie pierwszy zespół rozegra przy Reymonta w Krakowie pojedynek z Garbarnią. Tym samym trener Tomasz Kuźma nie ma co liczyć na większe wzmocnienia z ekipy Marka Papszuna. Być może w czerwono-niebieskich barwach zadebiutuje nowy nabytek z Manchesteru City, Chidibere Nwakali, który na szansę gry w pierwszym zespole musi jeszcze poczekać. Częstochowianie liczą na pierwsze punkty przed własną publicznością.

cz-piłka.pl

Log in or create an account