Wielkie święto w Kamyku

Na dzisiejszy pojedynek do Kamyka najprawdopodobniej zjadą tłumy kibiców. Ostatni mecz Pogoni i Znicza rozegrano w kwietniu 2014. roku i wówczas górą byli gospodarze, którzy pokonali Znicz 1:0. Kłobucczanie spadli wówczas z Ligi Okręgowej mając na koncie zaledwie cztery punkty. Emocjonujące derby odbędą się również w Kościelcu.

Pogoń Kamyk - Znicz Kłobuck, piątek, 10. sierpnia, 20:00.
Pojedynek, który zelektryzuje kibiców w całej Gminie. Beniaminek przeszedł jak burza rozgrywki A-klasy nie tracąc nawet punktu. Ekipa Tomasza Juszczyka, byłego trenera Pogoni Kamyk,  została wzmocniona piłkarzami Orła Kiedrzyn, Maciejem Wolskim i Mateuszem Jabłko,  Konradem Skoczylasem  z Pogoni Kamyk, Arielem Mikołajczykiem z Myszkowa oraz bramkarzem, Błażejem Stępniem  z częstochowskiego Rakowa. W Kamyku nastąpiło swoiste wietrzenie szatni. Odeszli  Paweł Hibner i Arkadiusz Lamch(Unia Rędziny), Łukasz Urbańczyk(Pogoń Blachownia), Tomasz Jarczok, Damian Skoczylas(Lot Konopiska), Michał Wróblewski(Amator Golce), Alex Bednarek(nie wznowił treningów, szuka klubu) i Konrad Skoczylas, który w piątek zagra przeciwko swoim dawnym kolegom. Przyszli: Jakub Skoczylas (Grom Miedźno), Przemysław Zakrzewski, Tomasz Napieraj (obaj Oksza Łobodno), Karol Kuczera (Orzeł Kiedrzyn), Sebastian Słowikowski (Victoria), Kacper Wrzalik (Raków Częstochowa jun.) i Patryk Czyż (Grom Cykarzew).  Prezes Daniel Zalski studzi jednak nastroje i uważa, że szkielet drużyny pozostał i trzeba się liczyć z wieloma niespodziankami, które mogą sprawić kamyczanie.
Sparta Lubliniec - Stradom Częstochowa, 11. sierpnia, 11:00.
O nietypowej porze zagrają w Lublińcu. Trener Adam Krzęciesa musi o 17.00. pojawić się w Sosnowcu na meczu GKS-u Niwka z Orłem Miedary, swoim drugim klubem. Sparta poprzestała na składzie z IV ligi, który powinien zapewnić jej pozycję w czubie tabeli, ale czy będą walczyć o awans, ciężko powiedzieć, gdyż sytuacja finansowa klubu nie jest najlepsza i  dlatego do gry zaproszono zawodników z Okręgu Lublinieckiego. Wojciech Małczak z Promień Glinica przenosi się definitywnie do Sparty Lubliniec. Damian Gadecki powrócił wypożyczenia z Jedności Boronów oraz doszedł Przemysław Janik z Pokoju Sadów.
Lotnik Kościelec - Gmina Kłomnice, 11. sierpnia, 16:30.
W połowie czerwca na obiekcie Lotnika oba zespoły spotkały się na zakończenie rozgrywek Ligi Okręgowej. Stawką był najniższy stopień podium i górą byli gospodarze, którzy pokonali rywali 4:1. Po dwóch miesiącach Lotnik i Gmina Kłomnice zainaugurują rozgrywki. Do zespołu z Kościelca powrócił jego wychowanek, Łukasz Ciecierski, zagra również Kamil Korbel, bramkostrzelny Adrian Bodanka z Kmicica Kruszyna oraz do końca roku udało się zatrzymać w zespole Krzysztofa Małolepszego, który podobnie jak jego kolega, Daniel Rumin, może zrobić szybką karierę. Mecz odbędzie się na otwarcie dwudniowego festynu.
Unia Kalety - Liswarta Krzepice, 11. sierpnia, 17:00.
Piłkarze Unii prze wiele lat grali w Lidze Okręgowej i spadli dopiero w 2017. roku. Powrót zajął im zaledwie jeden sezon. Również Liswarta powróciła po sezonie nieobecności, ale mając w rozgrywkach murowanego faworyta z Kłobucka musiała o promocję walczyć w barażu. Zespół Unii pozostał w niezmienionym składzie, a dokooptowano zawodników, którzy powrócili po kontuzjach lub wypożyczeniach:  Paweł Bździon, Piotr i Kamil Sowa oraz pozyskanymi ze Sparty Tworóg Damianem Zuberem i Danielem Nokielskim, którzy powinni zapewnić pewne utrzymanie.
Orzeł Psary/Babienica - Olimpia Huta Stara, sobota, 11. sierpnia, 17:00.
Orzeł mimo przegranych z Przyrowem baraży utrzymał miejsce w Lidze Okręgowej. Teraz zespół Adama Młynka musi bardziej zdecydowanie zbierać punkty. W tym celu dokonano kilku wzmocnień. Szymon Zboralski i Adrian Filauer powrócili do gry, Adrian Sieradzki przyszedł z Woźnik, Rafał Najgebauer z Boronowa i bramkarz Michał Koj z Piasta Ożarowice. Dotychczasowy golkiper, Wojciech Dziura przeszedł do MK Katowice, Filip Strzelecki powrócił do Woźnik i co najbardziej zmartwiło prezesa, Stefana Kucharczyka, Kamil Klyta postanowił zawiesić buty piłkarskie na kołku. W Olimpii sięgnięto po strażacki zaciąg i od tego sezonu zagrają Mateusz Turek, Mateusz Karbowniczek i Rafał Kokoszczyk.
Warta Mstów - Olimpia Truskolasy, sobota, 11. sierpnia, 17:00.
Pierwsze trzy mecze mstowianie zagrają u siebie i liczą na komplet punktów. Jednak 15.sierpnia zawita Znicz Kłobuck i tu o punkty może być trudno. Trener Promoteusz Morawiak będzie miał szeroką kadrę do dyspozycji, gdyż do rozgrywek B-klasy przystąpią rezerwy Warty. Również w Truskolasach postanowiono wystawić drugi zespół. Trzon zespołów, złożonych z samych truskolasan, został praktycznie zachowany. Do Liswarty Krzepice przeszedł Jakub Mroczka, a treningi wznowił Robert Toporek.
Piast Przyrów - KS Panki, sobota, 11. sierpnia, 17:00.
Beniaminek w barażu zdecydowanym zwycięstwem nad Orłem Psary/Babienica zapewnił sobie powrót do Ligi Okręgowej. Do drużyny dołączyli Dominik Kierczak z Warty Pławno, Karol Hasikowski z KS Niedośpielin, Dominik Słabosz oraz z wypożyczenia w Zielonych Żarki wrócił Kajetan Sikora. Norbert Biniek będzie występował Promieniu Żary. Do Panek zakontraktowano Sebastiana Sośniaka i Łukasza Gawrona z Victorii, bramkarza, Marcina Marek z Unii Rędziny, Łukasza Rabiniaka z rezerw Rakowa, Jakuba Jędrzejczyka z Orkana Rzerzęczyce oraz Jakuba Kozę z Gminy Kłomnice. Do Sparty Lubliniec powrócił Dawid Świtała, a Dawid Chrzęstek postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę.
Warta Kamieńskie Młyny - Orzeł Kiedrzyn, sobota, 11. sierpnia, 17:00.
Orzeł prze trzy najbliższe kolejki, ze względu na remont szatni przy Starzyńskiego, będzie występował na wyjazdach, co raczej nie ułatwi startu podopiecznym Sebastiana Żebrowskiego.  Z klubem rozstali się Karol i Rafał Kuczera, Mateusz Jabłko, Maciej Wolski (Znicz Kłobuck), Łukasz Toborek i Jan Gładysz (Polonia Poraj), Łukasz Ciecierski (Lotnik Kościelec), Denis Dushkin i Dorian Mateja (Amator Golce), Kornel Ryś (powody zawodowe). Równie nieciekawa sytuacja jest w Kamieńskich Młynach skąd tuż przed wznowieniem rozgrywek z drużyną rozstał się Łukasz Bereta, który miał ratować Szczakowinkę przed spadkiem do Ligi Okręgowej, ale manewr się nie powiódł.
MLKS Woźniki - Amator Golce, sobota, 11. sierpnia, 17:00.
Drużyna Amatora ochoczo skorzystała z „zawodników” Tomasza Czoka i  i zakontraktowała z Płomienia Kuźnica Marianowa Grzegorza Kędzierskiego, Dawida Gierczaka, Piotra Kotas i Jakuba Ignatowicza. Z Juniora Szarlejka przeszedł Maciej Popławski, Michał Wróblewski z Pogoni Kamyk, Dorian Matyja i Denis Dushkin z Orła Kiedrzyn. Grzegorz Kuziorowicz przeszedł do Kmicica Kruszyna, a nie wznowili treningów Grzegorz Jankowski, Konrad Szwarc i Jacek Rokosa, którego ograniczają zajęcia na Skrze.

cz-piłka.pl

Log in or create an account