Niepokonana Odra zawita do Częstochowy

W czwartej kolejce Fortuna I ligi Odra Opole zagra po raz pierwszy w delegacji. Opolanie wykorzystali atut własnego boiska i odnieśli dwa zwycięstwa nad Tychami i Sandecją Nowy Sącz oraz zremisowali z Wigrami Suwałki, co dało im drugie miejsce w tabeli. Częstochowianie po obiecującym zwycięstwie nad Puszczą Niepołomice, zremisowali z beniaminkiem z Jastrzębia i przegrali w Chojnicach. Wiele sobie obiecują po pojedynku z Odrą.

Odra, która pojawi się w Częstochowie pod wodzą nowego trenera, Mariusza Rumaka, latem została gruntownie przemeblowana. Z klubem pożegnała się połowa piłkarzy, a dużym wzmocnieniem okazał się lewoskrzydłowy Mariusz Rybicki, który zdobył już dwie bramki, w tym jedną strzelił swoim byłym kolegom z Wigier Suwałki. Na niego powinni zwrócić szczególną uwagę zawodnicy Rakowa.
– Przed nami pierwszy wyjazd. Sam jestem ciekaw, jak się zaprezentujemy i czy będziemy umieli narzucić Rakowowi swoje warunki. To rywal, który głośno mówi o tym, że chce awansować. Aspiracje są duże i z pewnością drużyna będzie to chciała udowodnić przed własną publicznością - powiedział Rafał Niziołek, środkowy pomocnik Odry.
Opolanie z Częstochowy od kilku lat wyjeżdżali przeważnie w dobrych nastrojach. W sezonie 2010/2011 zremisowali 1:1 przy Krakowskiej z Victorią w ramach rozgrywek III ligi. Przez kolejne sezony dzielili się punktami dwukrotnie ze Skrą i raz z Rakowem. W następnych  rozgrywkach dwa razy pokonali Skrę i dopiero w sezonie 2016/2017 ulegli czerwono-niebieskim 0:3. Ostatni mecz tych zespołów odbył się w kwietniu na inaugurację oświetlenia przy Limanowskiego i zakończył się bezbramkowym remisem.  Jak będzie tym razem możemy się przekonać w piątek odwiedzając stadion przy Limanowskiego lub oglądając transmisję w Polsacie Sport. Początek o 20.30.
Specjalną ofertę przygotowano dla nowych kibiców. - Masz znajomych, którzy interesują się piłką nożną, a nie gościli jeszcze na Limanowskiego? Nie zwlekaj, zabierz ich na mecz! Spotkanie z Odrą odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 20.30 - informuje strona Rakowa. - Darmowy bilet będzie można odebrać w kasie, po uprzednim sprawdzeniu przez kasjera, czy dana osoba nie figuruje już w systemie Rakowa - dodaje Radosław Baran z biura prasowego.

cz-piłka.pl

Log in or create an account