Barcelona przy Limanowskiego

W najbliższą niedzielę do Częstochowy przyjadą zawodnicy jednej z bardziej renomowanych szkółek piłkarskich w naszym kraju, FC Barcelona Escola Warszawa . Zespoły poszczególnych roczników tego klubu z powodzeniem rywalizują na całym świecie z piłkarskimi potęgami.

Młodzi „czerwono – niebiescy” będą mieli  okazję się zmierzyć ze swoimi rówieśnikami i będzie to na pewno kolejne cenne doświadczenie dla częstochowian. Od godziny 13.00 na stadionie MOSIR przy ulicy Limanowskiego 83 w Częstochowie będą trwać równolegle trzy spotkania kontrolne pomiędzy Akademią Raków a Escolą Warszawa. Na sztucznym boisku za trybunami będą rozgrywane mecze roczników 2007 oraz 2008. Z kolei na sztucznym boisku naprzeciwko budynku klubowego, również od 13.00, rozbrzmi pierwszy gwizdek w pojedynku rocznika 2009. Tuż po zakończeniu tych gier kontrolnych około godziny 15.00 ostatni akcent niedzielnego Sparing Day i mecz rocznika 2005. W grudniu ubiegłego roku oraz pod koniec stycznia bieżącego roku doszło już do kilku spotkań pomiędzy tymi klubami w poszczególnych rocznikach. Mecze te pokazały, że w Akademii Raków Częstochowa praca z młodzieżą idzie w dobrym kierunku i nie mamy się czego wstydzić na tle renomowanego klubu jakim na pewno jest FC Barcelona Escola Warszawa. Dodać warto ciekawostkę, że funkcję dyrektora w klubie ze stolicy pełni były piłkarz Rakowa Częstochowa, Witold Miller.
Harmonogram meczów: 11.03.2018 – niedziela
13.00 Raków Częstochowa – Escola Warszawa (rocznik 2007 – boisko A)
13.00 Raków Częstochowa – Escola Warszawa (rocznik 2008 – boisko A)
13.00 Raków Częstochowa – Escola Warszawa (rocznik 2009 – boisko B)
15.00 Raków Częstochowa – Escola Warszawa (rocznik 2005 – boisko A)
Tuż przed meczami Rakowa z Escolą Warszawa, na sztucznym boisku B, odbędzie się Śląska Liga Młodych Talentów rocznik 2008. Jest to pomysł stworzony przez koordynatorów śląskich klubów oraz APN GKS Tychy. W trójmeczu wystąpią Raków Częstochowa, GKS Katowice oraz Górnik Zabrze. Każdy z tych pojedynków potrwa 2x20 minut.
9.00 Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
9.45 Górnik Zabrze – GKS Katowice
10.30 Raków Częstochowa – GKS Katowice
Dzień wcześniej, w sobotę o godzinie 10.00, zostanie rozegrany mecz kontrolny rocznika 2002, w którym Raków Częstochowa będzie podejmował Piasta Gliwice. Dla podopiecznych Roberta Brzezińskiego będzie to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami ligowymi.

cz-piłka.pl

Log in or create an account