Ostatnia kolejka A-klasy

W ostatniej kolejce wszyscy będą walczyć o jak najlepszy wynik i pozycję tabeli. Zwiastuje to sporo emocji w ten chłodny i deszczowy weekend. Do Wręczycy Wielkiej udaje się lider rozgrywek. W grupie drugiej dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku lidera z drugą drużyną w ligowej tabeli.

Błękitni Libidza - Junior Szarlejka, sobota, godz.11.00.
Błękitni w ostatniej kolejce zremisowali na gorącym terenie w Łobodnie z wiceliderem. Junior, który nie ma ostatnio najlepszych notowań przegrał u siebie z Naprzodem Ostrowy.
Faworytem tej potyczki są młodzi zawodnicy Wojciecha Kozaka, którzy potrafią wykorzystać atut własnego, specyficznego boiska.

Naprzód Ostrowy - Maraton Waleńczów, sobota, godz.13.00.
Podopieczni Tomasza Pełki po zwycięstwie nad Juniorem, będą chcieli pójść za ciosem i pokonać outsidera rozgrywek, Maraton Waleńczów i awansować w tabeli. Waleńczowianie nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa i ich sytuacja staje się coraz gorsza. Naprzód ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie we Wręczycy Wielkiej (18.11.2017. godz.11.00)

Grom Cykarzew - Oksza Łobodno, sobota, godz.13.00.
Cykarzewian czeka kolejna ciężka przeprawa. Tydzień temu w derbach Gminy Mykanów na rozmokłym boisku przegrali w Czarnym Lesie. Również łobodnianom nie wyszedł pojedynek z Błękitnymi i stracili dwa punkty. Oba zespoły podrażnione niepowodzeniami będą chciały zgarnąć pełną pulę i się odegrać. Jedni i drudzy mają swoje atuty. Gospodarze niechętnie oddają punkty u siebie, a goście chętnie wracają do domu z tarczą.

Grom Miedźno - Płomień Czarny Las, sobota, godz.13.00.
Bardzo wyrównany pojedynek stoczyli miedźnianie w Blachowni z Orlikiem, ale minimalnie go przegrali. Płomień wykorzystał atut własnego boiska i po zaciętym pojedynku pokonał lokalnego rywala, Grom Cykarzew. Teraz będzie chciał pójść za ciosem i zapewnić sobie spokojną zimę. Szkoda tylko dwóch walkowerów i straconych sześciu punktów.

Liswarta Krzepice - Orlik Blachownia, sobota, godz.13.00.
Krzepiczanie walczą o miejsce dające im możliwość walki w barażach o okręgówkę. Przegrali już cztery pojedynki i na tym chcą zakończyć oddawanie punktów rywalom. U siebie ulegli tylko liderowi z Kłobucka. Podopieczni Ireneusza Jury pokonali Grom Miedźno, ale w delegacji tracą wiele ze swoich walorów. Z tarczą wrócili tylko z pobliskiej Aleksandrii.

Liswarta Popów - Alkas Aleksandria, sobota, godz.13.00.
Popowianie na swoim boisku punkty stracili tylko w remisowym starciu z Błękitnymi Libidza. Gorzej spisują się w pojedynkach wyjazdowych i ostatnio ulegli z urzędu w Kłobucku. Alkas w poprzedniej kolejce przegrał z inna Liswartą, z Krzepic, która zbiera punkty potrzebne do startu w barażach. W pojedynku w Zawadach podopieczni Grzegorza Lelonka nie będą faworytem.

Sokół Wręczyca Wielka - Znicz Kłobuck, sobota, godz.13.00.
Sokół najwyżej lata na wyjazdach, gdzie pięć razy wygrał. Na swoim obiekcie zaledwie raz zdołał pokonać przeciwnika. Wizyta lidera z Kłobucka tych statystyk raczej nie zmieni. Wręczycanie wprawdzie ostatnio nastawili sobie celowniki w Waleńczowie, ale do tej pory Piotr Węzik na wyjazdach zawsze gra na zero. Czy uda mu się kontynuować dobrą passę?

Sparta Siedlec Duży - Sokół Olsztyn, sobota, godz.13.00.
Sparta mimo problemów kadrowych pojawiła się w Gniazdowie i tym razem dotrwała w pełnym składzie do końca meczu remisując z cynkowianami. Sokół przegrał ostatnio u siebie z Unią Rędziny i będzie chciał w Gminie Koziegłowy odrobić straty. Jego październikowa wizyta w Gniazdowie zakończyła się ostrym strzelaniem, ale czy mogą liczyć na taki wynik w Siedlcu Dużym?

Pilica Koniecpol - Mała Panew Cynków, sobota, godz.13.00.
Cynkowianie w derbowym pojedynku zremisowali ze Spartą Siedlec Duży. Mają jednak świeżo w pamięci dwie kompromitujące ich porażki w Kruszynie i z Sokołem Olsztyn. Koniecpolanie w zeszłej kolejce wywieźli cenne trzy punkty z Kruszyny i chętnie zakończą tę rundę kolejnym sukcesem.

Czarni Starcza - Orkan Rzerzęczyce, sobota, godz.13.00.
Sąsiedzi w ligowej tabeli rozegrają klasyczny mecz o „sześć punktów”. Zwycięzca bierze miejsce tuż za podium. Może się jednak okazać, że pogodzi ich ktoś z dwójki - Unia Rędziny lub Sokół Olsztyn. Czarni przegrali w poprzedniej rundzie prestiżowy dla nich pojedynek w Hucie Starej. Natomiast podopieczni Sebastiana Pluty ograli wysoko Jurę Niegowa. W XI kolejce urwali cenne punkty w Koniecpolu.

Piast Przyrów - Olimpia Huta Stara, sobota, godz.13.00.
Pojedynek spadkowiczów i liderów tabeli można śmiało określić jako hit kolejki. Gospodarze w dwóch ostatnich pojedynkach derbowych zgarnęli komplet punktów i na kolejny liczą w spotkaniu z liderem. Podopieczni Łukasza Wlazło ograli niewygodnego dla siebie rywala ze Starczy i jako jedyni pozostają drużyną niepokonaną. Ten stan rzeczy chcą zachować do końca rundy. Rozbieżność interesów zwiastuje ciekawe widowisko.

LKS Kamienica Polska - KS Złoty Potok, sobota, godz.13.00.
„Kamionka” przed tygodniem odpoczywała, gdyż do skutku nie doszedł mecz w Dąbrowie Zielonej, gdzie boisko nie nadawało się do gry. Złoty Potok przegrał w derbowym pojedynku z Piastem Przyrów zaliczając szóstą porażkę. Dużo lepiej prezentują się w delegacji. Czy wizyta w Kamienicy Polskiej pozwoli im w dobrych humorach wracać do domu?

Unia Rędziny - Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, sobota, godz.13.00.
Dąbrowianka nadal nie może się przełamać i zaprezentować pełnego wachlarza swoich umiejętności. Dwa zwycięstwo, to nie jest wynik na miarę możliwości tej drużyny. Czy wizyta w Wapnorudzie pozwoli im w lepszych nastrojach przetrwać zimę? Unia gra w przysłowiową kratkę, ale wygrana w Olsztynie robi wrażenie.

Jura Niegowa - Kmicic Kruszyna, niedziela, godz.13.00.
Outsidera z Niegowy czeka bardzo trudne zadanie. Jeżeli chce zgasić czerwoną latarnię musi pokonać Kmicica i czekać na wyniki dwóch meczów Dąbrowianki. Kmicic nie przeszedł Pilicy i będzie chciał się odegrać na Jurze. Jego dyspozycja na wyjazdach robi wrażenie i budzi strach wśród przeciwników.

cz-piłka.pl

Log in or create an account