Gruca już nie jest Spartaninem

Po porażce z Górnikiem Piaski trener Sparty, Aleksander Gruca, złożył rezygnację z prowadzenia zespołu. Ostatnie niepowodzenia zespołu zaostrzyły relacje na linii trener - zarząd i dalsza współpraca nie miała już sensu. Czy nastąpi dobra zmiana, przekonamy się po spotkaniu w Lublińcu. U siebie zagrają również porajanie. MKS i RKS zagrają na wyjazdach.

Piast II Gliwice - MKS Myszków, piątek, godz.14.00.
Myszkowianie przegrali cztery ostatnie spotkania i spadli na przedostatnie miejsce. „Oczko” wyżej znajduje się piątkowy rywal i na pewno będzie chciał skorzystać z okazji i zgarnąć trzy punkty. Na jakieś większe wzmocnienia z ekstraligowej ekipy chyba nie mają co liczyć, bo tam pełna mobilizacja przed meczem z Sandecją. Wszelkie niewiadome będą znane bezpośrednio przed pierwszym gwizdkiem. Podopieczni Piotra Trepki jeszcze nie wrócili z delegacji z punktami.

Śląsk Świętochłowice - Raków II Częstochowa, sobota, godz.15.00.
Przed częstochowianami ciężki wyjazd na „Skałkę”. Świętochłowiczanie od czterech kolejek schodzą z boiska jako zwycięscy, a przegrali tylko u siebie z Sarmacją Będzin. Prawdopodobnie Dawid Krzętowski będzie mógł dokooptować do składu kilku zawodników z pierwszego składu po piątkowym spotkaniu przy Cichej w Chorzowie. Młodzież bez wsparcia wysoko przegrała dwa ostatnie pojedynki.

Sparta Lubliniec - Polonia Łaziska Górne, sobota, godz.15.00.
Trener Aleksander Gruca po kilku latach pracy i sukcesów postanowił zrezygnować z prowadzenia drużyny w Lublińcu. Powodów było wiele: problemy kadrowe, brak sukcesów w ostatnich meczach i nie najlepsze relacje na linii zarząd - trener. Nazwiska następcy jeszcze nie znamy i zespół prawdopodobnie poprowadzi asystent Aleksandra Grucy, Krzysztof Kubica. Polonia przegrała dwa pierwsze mecze i ostatnio ze Śląskiem Świętochłowice u siebie i na pewno wysoko zawiesi poprzeczkę gospodarzom. Czy uda im się zebrać po ostatnich porażkach i zawirowaniach?

Polonia Poraj - Górnik Piaski, sobota, godz. 15.00.
Porajanie ustabilizowali ostatnio swoją formę i wygrali trzy pojedynki awansując na szóste miejsce. Poloniści będą chcieli kontynuować dobrą passę i zainkasować kolejne trzy punkty. Zajmujący miejsce w środku tabeli czeladzianie triumfowali tydzień temu u siebie nad Spartą Lubliniec, przegrywają trzy wcześniejsze spotkania. Dużo korzystniej prezentują się na własnym obiekcie. We wtorek w rozgrywkach Pucharu Polski Górnicy po dogrywce pokonali Błękitnych Sarnów.

cz-piłka.pl

Log in or create an account