Trudny wyjazd Skry

W 12. kolejce rozgrywek trzeciej ligi piłkarze Skry Częstochowa wybiorą się do Wrocławia na mecz ze Ślęzą. Przed podopiecznymi Jakuba Dziółki trudne starcie z rywalem, który wygrał trzy ostatnie mecze i z pewnością będzie miał chrapkę na urwanie punktów wiceliderowi tabeli.

Skra od początku tego sezonu spisuje się bez zarzutów i o ile jeszcze niedawno można było mieć lekkie uwagi co do wyjazdowej dyspozycji częstochowian, tak ostatnio podopieczni Jakuba Dziółki grają dobrze nie tylko u siebie, gdzie wygrywają wszystko i ze wszystkimi, ale także w delegacjach. Skrzacy przełamali wyjazdową niemoc dwa tygodnie temu w Żmigrodzie, gdzie wygrali z tamtejszym Piastem 1:0. W minionym tygodniu udało się pokonać przy Loretańskiej rezerwy Zagłębia Lubin w takim samym stosunku. To sprawia, że częstochowski zespół nadal utrzymuje wysoką lokatę i do prowadzącej Stali Brzeg traci tylko jedno oczko, ale ma jeden mecz więcej do rozegrania.

Wrocławianie są na ósmym miejscu w tabeli i do Skry tracą siedem punktów. Ślęza wygrała trzy ostatnie spotkania i to musi działać na wyobraźnie ekipy spod Jasnej Góry. Będzie to starcie najlepszej defensywy w lidze z jedną z najgorszych. Częstochowianie stracili do tej pory tylko pięć bramek, natomiast drużyna ze stolicy Dolnego Śląska aż dwadzieścia cztery i tylko ostatnia w tabeli Polonia Głubczyce jest pod tym względem gorsza. Czy będzie to widoczne w sobotniej konfrontacji? Miejmy nadzieję, że Skra po raz kolejny udowodni swoje wysokie aspiracje i odniesie drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 13:00. Na niskich łąkach.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl

Log in or create an account