Raków uciszy Ruch przy Cichej?

Jeszcze niedawno mało kto spodziewałby się, że w wyjazdowej konfrontacji Rakowa z Ruchem Chorzów to częstochowianie będą faworytem do zwycięstwa. Scenariusz ostatnich tygodni tak się ułożył, że podopieczni Marka Papszuna znajdują się na fali wznoszącej, natomiast spadkowicze z Lotto Ekstraklasy rozpaczliwie walczą o ligowy byt. W piątek 13 oba zespoły zmierzą się w ramach 13. kolejki rozgrywek Nice 1 ligi. Komu dopisze szczęście?

Jeszcze w zeszłym sezonie czerwono-niebiescy rywalizowali w drugiej lidze, natomiast Ruch należał do krajowej elity. Los tak chciał, że jedni i drudzy spotkają się teraz na niwie pierwszoligowej i to wcale nie chorzowianie są faworytem tego starcia. Wystarczy powiedzieć, że częstochowianie cztery ostatnie mecze wygrali, strzelając w każdym z nich po trzy bramki i dzięki temu wywindowali się na siódme miejsce w tabeli. Ruch z pięcioma oczkami znajduje się wciąż na ostatnim miejscu, ale należy podkreślić, że 14-krotni mistrzowie Polski wystartowali w tym sezonie z pięcioma ujemnymi punktami za zaległości finansowe. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet bez tej karencji drużyna ze Śląska nadal okupowałaby osiemnastą lokatę, ponieważ przedostatnie Zagłębie Sosnowiec ma w swoim dorobku jedenaście punktów.

Nadzieją na uniknięcie spadku jest przyjście do Chorzowa argentyńskiego szkoleniowca Juana Ramona Rochy, który wielkie sukcesy osiągał jako piłkarz, a potem trener Panathinaikosu Ateny (mistrzostwa oraz puchary Grecji, półfinał Ligi Mistrzów). Teraz jego zadaniem jest uratowanie chorzowskiej piłki. W dwóch ostatnich meczach ligowych ekipie Niebieskich udało się triumfować, co daje nadzieję tamtejszym kibicom na podtrzymanie tej passy i szybkie opuszczenie strefy spadkowej.

Spotkają się zatem ze sobą dwa zespoły, które ostatnio wygrywają swoje mecze, ale znajdują się na dwóch odległych pozycjach w tabeli. Przekonamy się czy Rakowowi uda się uciszyć rywala przy ul. Cichej 6?

Początek rywalizacji w piątek o godz. 18:00.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl

Log in or create an account