Na początek derby w Poraju

Na czwartoligowym froncie zostaną zainaugurowane rozgrywki, w których mamy debiutanta, Spartę Lubliniec, która zmieniła zdegradowany KS Panki. Spartanie po ośmiu latach powrócili do IV ligi. Obecnie mają dwa zmodernizowane boiska, na których mają nadzieję zapewnić sobie utrzymanie. W Poraju w pierwszej rundzie mamy derby z Myszkowem, a Raków tradycyjnie w niedzielę do południa zagra z Grodźcem.

Sparta Lubliniec - Gwarek Ornontowice, sobota, godz.17.00.
Sparta na początek zmagań zmierzy się z grającym od ośmiu sezonów w IV lidze Gwarkiem Ornontowice, który został przesunięty w tych rozgrywkach do grupy I. W zeszłych uplasował się w środku tabeli. Sparta w sezonie 2007/2008 zakończyła rozgrywki czwartoligowe na ostatnim miejscu i na osiem lat pożegnała się z tą klasą rozgrywkową. Mecze będą rozgrywać na zmodernizowanym obiekcie. Do momentu odbioru płyty głównej będą grać na bocznym boisku z nawierzchnią sztuczną. Ekipę Aleksandra Grucy wzmocnili Tomasz Masina i Patryk Gatys z Unii Kalety, Marcin Masłowski z Górnika Zabrze i Dawid Breulich z MLKS-u Woźniki. - Fizycznie jesteśmy dobrze przygotowani, ale wiadomo, boisko wszystko zweryfikuje. Początkowo mecze będziemy rozgrywać na sztucznej nawierzchni, która może być naszym atutem - powiedział Aleksander Gruca.
Polonia Poraj - MKS Myszków, sobota, godz.17.00.
Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek derbowy w Poraju. W obu klubach dokonano wielu zmian. Z Myszkowem pożegnali się Konrad Kiepura, który przeszedł do Stradomia, Michał Bruś i Kamil Korbel będą grać w Victorii. Tomasz Czogała przeszedł do Przemszy Siewierz, Damian Kotas powrócił do Lotnika Kościelec. Przybyli bramkarze: Adam Bensz z Orła/Psary Babienica i Jakub Jastrzębski z Victorii Częstochowa. Filip Starczewski z GKS-u Katowice i Kamil Mokwiński z Szombierek Bytom. - Z Gwarka Zabrze i Polonii Bytom powrócą nasi młodzi wychowankowie i damy im szansę gry w naszym zespole. Mam nadzieję, że uda nam się to wszystko poukładać i w każdym meczu skutecznie powalczymy o trzy punkty i będziemy mieli o wiele spokojniejszą końcówkę sezonu niż tą ostatnią - mówił trener myszkowian, Piotr Trepka. U lokalnego rywala zajęcia prowadził nowy szkoleniowiec, Bartosz Kubisa, były trener Chemika Kędzierzyn, RKS-u Grodziec, CKS-u Czeladź czy Górnika Piaski. Z nowych zawodników pojawili się dwaj gracze RKS-u Grodziec, Marcin Smarzyński i Jakub Dankowski, bramkarz, Paweł Grzywa z Szombierek Bytom, Rafał Skwarczyński z Myszkowa, Patryk Mendela z Unii Kosztowy, Sebastian Kopeć z Concordii Elbląg, ale pamiętamy go z występów w Skrze Częstochowa. Dwaj gracze Zagłębia Sosnowiec, Marcin Cichowicz i Sebastian Majewski oraz Mateusz Kozłowski z Sarmacji Będzin.  Z Polonią rozstali się Marcin Kowalski, Miłosz Socha, Łukasz Dębski i Michał Łatka, który przeszedł do Warty Działoszyn. - Zespół jest doskonale przygotowany po zgrupowaniu w Białce Tatrzańskiej. Mam nadzieję, że nie będziemy już bili rekordu w ilości remisów. Interesują nas tylko zwycięstwa - zapewniał prezes Polonii, Michał Grzybowski.
Raków II Częstochowa - RKS Grodziec, niedziela, godz.11.00.
W ostatnim, niedzielnym meczu, rezerwy Rakowa będą gościć solidny zespół z Będzina, RKS Grodziec. Będzinianie cztery lata temu awansowali do IV ligi i systematycznie zajmują coraz wyższe pozycje, a od dwóch sezonów są w czubie tabeli. Prawdopodobnie Dawid Krzętowski będzie mógł liczyć na pomoc zawodników z pierwszego składu, którzy nie wystąpią lub zagrają w niepełnym wymiarze w sobotnim meczu przeciwko Chojniczance. W takich meczach zdolna młodzież Rakowa ma się od kogo uczyć.

cz-piłka.pl

Log in or create an account