Skra pójdzie za ciosem?

Kapitalnie nowy sezon rozpoczęli piłkarze Skry Częstochowa, którzy na inaugurację trzecioligowych zmagań pokonali u siebie rezerwy Miedzi Legnica 4:0. Przed podopiecznymi Jakuba Dziółki druga kolejka i teoretycznie bardziej wymagający rywal jakim jest Rekord Bielsko-Biała. Czy częstochowianie są w stanie pójść za ciosem i pokusić się o kolejny, tym razem wyjazdowy triumf?

Z drugim zespołem Miedzi wynik mógł być jeszcze wyższy, bowiem Skrzacy dominowali od początku do końca i stwarzali sobie mnóstwo sytuacji. Warto jednak mieć na uwadze, że legniczanie przyjechali do Częstochowy w odmłodzonym składzie i brak doświadczenia był momentami bardzo widoczny. W drugiej kolejce poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej.
Rekord Bielsko-Biała w inauguracyjnej serii gier potrafił pokonać na wyjeździe Stilon Gorzów Wielkopolski 3:1. Bielszczanie w najbliższą sobotę zagrają zatem po raz pierwszy na własnym boisku i postarają się o kolejne zwycięstwo. Początek sezonu niesie za sobą jednak więcej pytań niż odpowiedzi, toteż nie można z góry przesądzać kto jest faworytem tego starcia. Należy mieć nadzieję, że częstochowianie także na wyjazdach będą solidnie punktować i oby oznaka tego była już widoczna 12 sierpnia.
Trzecioligowców czeka teraz sporo gry, bowiem następna kolejka zaplanowana jest w środku tygodnia (15 sierpnia). Ci, którzy dobrze zaczną sezon będą mieć już na starcie sporo punktów. Oby w tym gronie była Skra.
Początek rywalizacji w Cygańskim Lesie w sobotę o godz. 17:00.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl

Log in or create an account