Zapowiedzi

Czas na baraż

Wyjaśniły się wszystkie wątpliwości i piłkarze Kmicica przystąpią do baraży o awans do I Ligi Futsalu. Rezerwy Rekordu Bielsko-Biała wprawdzie wygrały rozgrywki, ale nie mogą grać w I lidze ze względu na występy pierwszej drużyny w Ekstralidze. Wyjątkiem jest przypadek pierwszoligowej Gwiazdy Ruda Śląska, której rezerwy grają w drugiej lidze, ale niższej klasy rozgrywkowej w naszym Okręgu już po prostu nie ma. Częstochowianom przyjdzie się zmierzyć ze zwycięzcą II Dolnośląskiej Ligi Futsalu. Piłkarze trenera Marcina Jeziornego nie tylko zdominowali ligę, ale doskonale zagrali w Pucharze Polski przegrywając w meczu ćwierćfinałowym z liderem i aktualnym Mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała.

Żonkilowy Puchar Nadziei 2

Już po raz drugi na zakończenie sezonu futsalowego Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przy ulicy Krakowskiej 45a, zaprasza na turniej charytatywny drużyn rocznika 2008 z naszego regionu.

Wielkie derby w Myszkowie

Czwartoligowcy wznawiają po zimowej przerwie rozgrywki ligowe. Większość naszych zespołów w tej kolejce udaje się w delegację. Jedynie sąsiedzi zza miedzy spotkają się w Myszkowie. Porajanie znajdują się na najlepszej lokacie w tabeli. Pozostałe zespoły muszą zacząć systematycznie zdobywać punkty jeżeli myślą o zachowanie statusu czwartoligowca. Największe wyzwanie stoi przed podopiecznymi Tomasza Owczarka.

Pogoda storpeduje inaugurację?

Czas wznowić rozgrywki uważane przez wielu za najlepsze, najbardziej atrakcyjne i emocjonujące na świecie, a przynajmniej w regionie (aczkolwiek kibice B-klasy mieliby swoje do powiedzenia), czyli Klasy Okręgowej. Niestety wielomiesięczne oczekiwania mogą zostać przedłużone gdzieniegdzie o tydzień ze względu na prognozy pogody, które zapowiadają mrozy i intensywne opady. Miejmy nadzieję, że aura okaże się łaskawa.

Skra rozgrzeje kibiców w mroźną sobotę?

Czas na XIX kolejkę rozgrywek trzeciej ligi. Skra Częstochowa zagra u siebie z Rekordem Bielsko-Biała. Na sobotę zaplanowane są siarczyste mrozy, ale być może podopieczni Pawła Ściebury swoją grą rozgrzeją wszystkich zgromadzonych. Po porażce tydzień temu w Legnicy bardzo ważne jest premierowe zwycięstwo w 2018 roku.

Panie w rozjazdach

Na boiska wracają panie biorące udział w rozgrywkach III Ligi Kobiet. Ilość zespołów biorących udział w zmaganiach zmusza do wcześniejszego rozpoczęcia rywalizacji i grania meczów systemem środa/sobota. Częstochowianki już w zeszłą sobotę zainaugurowały rundę wiosenną. Z rozgrywek wycofał się kolejny zespół - Polonia Bytom.

Log in or create an account