Zapowiedzi

CGK 22/23.09.2018.

W ten weekend piłkarze Rakowa jadą w sobotę do Poznania i rozegrają mecz na zmodernizowanym stadionie Warty. Przy Loretańskiej Skra zagra o kolejne punkty i obronę „Twierdzy Loreta”. W IV lidze na czoło wysuwa się pojedynek derbowy rezerw Rakowa i rewelacji rozgrywek, Polonii Poraj. Drużyny kobiece w komplecie zaprezentują się przed własną publicznością. W pozostałych pojedynkach emocji nie powinno zabraknąć.

Ciekawe derby przy Limanowskiego

Bardzo interesująco zapowiada się pojedynek derbowy rezerw Rakowa z Polonią. Porajanie mają patent na czerwono-niebieskich i z chęcią przedłużą passę bez porażki. Wiele będzie zależeć w jakim składzie wyjdą podopieczni Tomasza Kuźmy, gdyż ekipa Damiana Nowaka jest naprawdę bardzo mocna w tym sezonie. Myszkowianie zmierzą się z faworytem do awansu, ale bytomianie jakby zgubili rytm po porażce w Poraju. Bardzo ważny mecz w dolnych rejonach tabeli rozegrają żarczanie.  

Skra podniosła się z kolan?

Odpowiedź na to pytanie otrzymamy po zakończeniu meczu na „Lorecie”. Po sześciu porażkach z rzędu przyszło przełamanie z Rozwojem Katowice, siódma porażka w Pruszkowie i dwa wspaniałe mecze w Częstochowie i Wejherowie, gdzie została przezwyciężona niemoc w delegacji. Czy podopieczni Pawła Ściebury będą kontynuować kolejną passę, tym razem bardzo przyjemną dla swoich sympatyków, zwycięstw. Wszak od 10.marca 2017, gdy Skra przegrała z rezerwami Miedzi Legnica, nikt więcej z przyjezdnych nie zaznał smaku zwycięstwa na „Lorecie”.

Raków jedzie do „Ogródka”

Spotkanie XI kolejki Fortuna 1 Ligi odbędzie się na stadionie przy ulicy Drogi Dębińskiej 12. Obiekt po modernizacji został warunkowo dopuszczony do użytku i poznaniacy nie muszą już jeździć do Grodziska. Na popularnym „Ogródku” musiano przeprowadzić prace adaptacyjne do licencyjnych wymogów pierwszoligowych.

Kobiecy weekend

Wszystkie nasze zespoły kobiece biorące udział w rozgrywkach I i III ligi w ten weekend zaprezentują się swoim kibicom. Gol zmierzy się z pozostającym bez zwycięstwa MUKS-em Tomaszów Mazowiecki. Myszkowianki i porajanki mają przed sobą ciężkie pojedynki. Do Myszkowa może przyjechać zespół wzmocniony zawodniczkami z pierwszego zespołu, który ma przełożony pojedynek z Rekordem Bielsko-Biała. Natomiast do Poraja zajedzie lider z Ornontowic, który jest jednak w zasięgu ekipy Tomasza Dusza. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie mają wiceliderki ze Stradomia.

Skra w Wejherowie

Już w sobotę do dalekiego Wejherowa wyjechała ekipa Pawła Ściebury, aby móc w spokoju i wypoczęta przystąpić do niedzielnego meczu. Stanie wówczas przed kolejną szansą wywalczenia pierwszych punktów w meczu wyjazdowym.  

Log in or create an account