Wywiady wideo

Damian Bekus

Damian Bekus, który do Dąbrowianki przeszedł z Białej Gwiazdy Krasice, bardzo dobrze wkomponował się w nowy zespół. W zeszłym sezonie wraz z kolegami osiągnęli historyczny awans do A-klasy. Niestety inauguracja rozgrywek nie wypadła po myśli gospodarzy, którzy ulegli Sokołowi Olsztyn, drużynie, która od kilku lat dobija się do bram „okręgówki”. Popularny „Czekolada” nie miał szczęścia i nie wykorzystał kilku wyśmienitych sytuacji na zdobycie bramki, ale zapowiedział, że w następnych meczach się to zmieni.

Paweł Krawczyk

Paweł Krawczyk, wychowanek Rakowa, grał w Myszkowie, Hetmanie Włoszczowa, Warcie Działoszyn, Orle Kiedrzyn, Gromie Poczesna i ostatnio Sokole Olsztyn, gdzie łączy funkcje piłkarza i trenera. Olsztynianie od 2002 roku próbują powrócić do „okręgówki”, ale zawsze ktoś ich wyprzedzał na finiszu. Trzy lata temu przegrali rywalizację w barażach. Zawodnicy i kibice liczą na awans w tym sezonie i że po wielu latach liga okręgowa zagości na kameralnym obiekcie w Olsztynie.

Piotr Mastalerz

Piotr Mastalerz po kilkunastu latach gry w Rakowie w lipcu 2013 roku zameldował się na Loretańskiej i stał się mocnym punktem Skry. W ostatnim pojedynku z KS Polkowice popularny „Talerz” strzałem głową zdobył zwycięskiego gola. Była to jego dziewiąta bramka dla „Skrzaków”.

Radosław Bella

Radosław Bella, trener rezerw Miedzi, z pokorą przyjął porażkę ze Skrą. Częstochowianie bezlitośnie obnażyli mankamenty gry młodych piłkarzy i w większości wykorzystali wszystkie błędy przyjezdnych. Tym razem legniczanie nie mogli skorzystać z pomocy zawodników z pierwszej drużyny, która rozgrywała pojedynek z GKS-em Katowice.

Marcin Kowalski

Marcin Kowalski zaliczył bardzo udany „debiut” w barwach Skry. Kilka lat temu żegnał się z klubem jako defensor. Teraz powrócił jako napastnik i udokumentował to już w pierwszym meczu. Można powiedzieć, że było to przysłowiowe wejście smoka z ławki rezerwowych. Miejmy nadzieję, że Marcin utrzyma wysoką dyspozycję strzelecką do końca rozgrywek i zostanie królem strzelców, tym razem III ligi.

Jakub Dziółka

Trener Skry Częstochowa, Jakub Dziółka, przed meczem meczem dmuchał na zimne. Pojedynki z rezerwowymi zespołami zawsze niosą wiele niespodzianek. Tym razem w składzie „Miedziowych” było zaledwie dwóch zawodników z szerokiej kadry pierwszoligowca i zwycięstwo przyszło łatwiej. Trener i zawodnicy mieli jednak w pamięci rundę rewanżową ubiegłego sezonu, kiedy przegrali trzy mecze. Teraz czeka ich ciężki pojedynek w Cygańskim Lesie.

Adam Całusiński

Prezes Orła Kiedrzyn, Adam Całusiński, buduje silny zespół. Po awansie do „okręgówki” drużynę zasili kilku doświadczonych graczy, ale również młodzi i zdolni piłkarze. Kibice przewidują w nowym sezonie pozycję w czubie tabeli dla podopiecznych Rafała Kuczery. Jak będzie, przekonamy się niebawem, gdy Orzeł zainauguruje rozgrywki na odnowionym Stadionie Leśnym.

Łukasz Kmieć

Łukasz Kmieć jest wychowankiem Rakowa. Jako młody zawodnik był przymierzany do gry w Górniku Zabrze. Gdy wrócił na Limanowskiego był wierny czerwono-niebieskim barwom aż do wiosny tego roku, kiedy to razem z Rakowem awansował na zaplecze Ekstraklasy. Teraz przyszedł czas na zmiany i nowe wyzwania. Za namową prezesa Znicza Kłobuck, Daniela Zalskiego, 25-latek postanowił zmienić klub i przenieść się do pobliskiego Kłobucka.

Log in or create an account