Dobra forma Rakowa

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa, Raków Częstochowa - Znicz Pruszków
Podopieczni trenera Marka Papszuna podczas drugiego zgrupowanie w Warce w czwartym meczu kontrolnym wygrali ze Zniczem Pruszków. Trzy zwycięstwa i jeden remis częstochowian ostrzą apetyty kibiców przed inauguracją rozgrywek w PKO Ekstraklasie. Ta już za dwa tygodnie, niestety poza Częstochową.
W wyjściowej jedenastce Rakowa Częstochowa zagrał Felicio Brown Forbes, który przed kilkoma dniami podpisał umowę z naszym zespołem. Raków od pierwszych minut narzucił rywalowi swój styl gry i stwarzał sobie kolejne groźne sytuacje. W 9. minucie pierwszy raz groźnie bramce Znicza zagroził Maciej Domański, dochodząc do strzału po akcji Jakuba Apolinarskiego z Brown Forbsem. Kilka minut później to właśnie „Doman” otworzył wynik tego meczu, pewnie uderzając z rzutu karnego. W 29. minucie było już 2:0. Piotr Malinowski zakończył swoją indywidualną akcję strzałem przy słupku, nie dając szans golkiperowi Znicza. Swojej bramki szukał też Igor Sapała, ale po jego uderzeniu futbolówka odbiła się od poprzeczki. W ostatniej akcji pierwszej połowy Domański podwyższył prowadzenie „czerwono-niebieskich”. Nasz pomocnik wykorzystał podanie Jakuba Apolinarskiego i umieścił piłkę w siatce. Chwilę potem sędzia odesłał obie drużyny na przerwę.
Po wznowieniu gry napór częstochowskiego klubu nie zmalał. W 54. minucie arbiter podyktował drugą „jedenastkę” dla Rakowa. Tym razem stały fragment gry na gola zamienił Sebastian Musiolik. Nasz napastnik drugi raz wpisał się na listę strzelców w 66. minucie gry. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym, „Musiol” strzałem głową skierował piłkę do bramki. 23-latek był w środę w dużym gazie i wykazywał się aktywnością w ofensywie Rakowa. W jednej z sytuacji strzelał też z dystansu, próbując skompletować hat-trick.
- W środowym meczu stworzyliśmy sobie dużo sytuacji. Aż pięć z nich udało się zamienić na bramki. Gole zdobyliśmy po składnych i przemyślanych akcjach. Cieszy nas to, że coraz lepiej się rozumiemy. Przekłada się to na skuteczną współpracę na boisku. Wszystko się zazębia i jestem przekonany, że zmierzamy w dobrym kierunku. Mamy specyficzny styl gry. Jesteśmy zaawansowani taktycznie i ktoś, kto dołącza do Rakowa, musi nauczyć się wielu nowych schematów. Każda godzina spędzona na treningu, czy to w Częstochowie, czy na obozach przygotowawczych, jest dla nas wszystkich bardzo pożyteczna - powiedział napastnik.
Bramkarza drużyny z Pruszkowa chciał zaskoczyć też Bryan Nouvier, oddając kąśliwe uderzenie z boku boiska. Piłkarze Rakowa do ostatnich minut środowego meczu kontrolnego atakowali, szukając podwyższenia rezultatu, ale wynik nie uległ już zmianie. Dla „czerwono-niebieskich” była to trzecia wygrana w letnim okresie przygotowawczym.
Znicz Pruszków – Raków Częstochowa 0:5 (0:3)
Bramki:
0:1 17’Maciej Domański (karny)
0:2 29’Piotr Malinowski
0:3 45’Maciej Domański
0:4 54’Sebastian Musiolik (karny)
0:5 65’Sebastian Musiolik (głową)
Znicz Pruszków: Bartłomiej Gradecki - Marcin Bochenek, Michał Wrześniewski, Martin Baran, Testowany - Paweł Tarnowski, Karol Noiszewski, Testowany, Krystian Tabara, Dariusz Zjawiński - Patryk Czarnowski. Trener: Andrzej Prawda.
Na zmiany wchodzili: Adrian Rybak, Marcin Rackiewicz, Maciej Machalski, Jakub Zagórski, Bartłomiej Faliszewski, Mikołaj Szymański, Peter Drobňák, Filip Wysocki, Testowany.
Raków Częstochowa: (I połowa) Jakub Szumski - Dawid Szymonowicz, Emir Azemović, Kamil Piątkowski, Piotr Malinowski, Petr Schwarz, Igor Sapała, Jakub Apolinarski, Maciej Domański, Felicio Brown Forbes, Miłosz Szczepański. Trener: Marek Papszun.
(II połowa) Jakub Szumski - Arkadiusz Kasperkiewicz, Emir Azemović (74’Kamil Piątkowski), Dawid Szymonowicz (60’Tomáš Petrášek), Testowany (78’Danian Pawłas), Andrija Luković, Rusłan Babenko, Patryk Kun, Bryan Nouvier, Sebastian Musiolik, Szymon Lewicki.

Kolejny mecz kontrolny częstochowianie zagrają w sobotę (06.lipca). Na obiekcie Ursusa Warszawa zmierzą się z Wisłą Płock prowadzoną przez dobrze znanego w Częstochowie Leszka Ojrzyńskiego. Początek meczu o godzinie 11.00.