Brakuje czwartego

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-klasa

W grupie pierwszej awans do A-klasy uzyskały BGK i wcześniej Sparta Nowa Wieś, która po dwóch sezonach wraca do Serie A. Dla krasiczan jest to pierwsza promocja w historii klubu. Również w wyższej klasie rozgrywkowej zadebiutują piłkarze Unii Masłońskie. O drugie miejsce w drugiej grupie w dwóch ostatnich kolejkach powalczą piłkarze z Kotowic i Cynkowa.

Pogoń Blachownia - Sparta Nowa Wieś 1:3 (1:0)
Sparta w ostatnim meczu sezonu przypieczętowała wcześniej osiągnięty awans do A-klasy. Po kwadransie gry Marcin Dusiński otworzył wynik pojedynku. Goście po zmianie stron zabrali się do odrabiania strat i dwa razy Adrian Dewódzki i raz Dawid Turek pokonali Bartłomieja Kluska. Od 27.minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pawła Skrypij.
Olimpia II Truskolasy - Orły Kusięta 9:4 (6:2)
Kibice w Truskolasach obejrzeli bardzo otwarty i pełen bramek mecz. Dzięki temu zwycięstwu Olimpia zakończyła rozgrywki na szóstym miejscu, tuż za Orłami. Pięć bramek dla Olimpii strzelił Dawid Bachorowski, dwie Bartosz Soluch i po jednej Mateusz Rzepka i Grzegorz Łebek. Cztery razy na listę strzelców Orła, który przyjechał do Truskolas w jedenastkę,  wpisał się Piotr Czajkowski.
Gmina II Kłomnice - Płomień Lgota Mała 3:3 (1:2)
Gmina, która już wcześniej zaprzepaściła szansę na awans, zremisowała z sąsiadem w ligowej tabeli. Dla gospodarzy dwa gole zdobył Ernest Kuna, a dla gości Artur Domagała. Po jednym dorzucili Patryk Zawodniak w ostatnich minutach, a dla rywali Piotr Wasiel. Również remis zanotowano w czerwonych kartkach, które otrzymali Maciej Szymczyk i Mariusz Rygał.
Junior Szarlejka - Polonia/Unia Widzów 2:3 (1:1)
Przerwa spowodowana walkowerem dla widzowian za nieodbyty mecz z rezerwami Olimpii wpłynęła chyba pozytywnie na graczy Patryka Włodarka, którzy po raz drugi w tych rozgrywkach odnieśli zwycięstwo w delegacji. Wcześniej pokonali Pogoń w Blachowni. Na boisku Juniora prawie wszystko im wychodziło, a ostatnia bramka padła przy biernej postawie obrońców gospodarzy. Później mimo starań nie udało się już odrobić strat, a piłkę meczową zmarnował Mateusz Kozak.
Bramki:
1:0 14’Bartosz Hłąd
1:1 35’Piotr Idziak
1:2 48’Kamil Krzemiński
2:2 69’Bartosz Chudzik
2:3 82’Konrad Stajszczak
Junior Szarlejka: 99.Michał Adler, 14.Michał Korzekwa, 3.Przemysław Moll, 4.Przemysław Strzelczyk (45’6.Konrad Korzekwa), 19.Mateusz Lipka (85’8.Kamil Tajchman), 17.Cezary Kupczyk, 20.Jakub Kamela (45’18.Klaudiusz Mańka),  11.Jakub Koćwin, 9.Bartosz Hłąd (25’10.Kacper Mościński), 7.Mateusz Kozak, 15.Bartosz Chudzik (75’13.Krzysztof Brzęczek). Trener: Jakub Głąb.
Rezerwowy: 5.Mateusz Kobis.
Polonia/Unia Widzów: 12.Miłosz Porada (45’1.Mateusz Krzemiński), 94.Klaudiusz Kmieciak (45’17.Kacper Śliwakowski), 4.Piotr Idziak, 88.Konrad Organa, 13.Michał Jędrzejczyk, 7.Grzegorz Bartnik (80’23.Piotr Karczewski), 8.Jakub Król, 2.Dawid Bobrowski (55’31.Łukasz Wlazło), 97.Kamil Krzemiński (70’27.Denys Lezhnyev), 44.Dawid Kępa, 39.Konrad Stajszczak. Trener: Patryk Włodarek.
Rezerwowy: 10.Michał Górecki.
Sędziowali: Michał Wasilewski, Zenon Dąbrowski, Jan Stolarczyk.
Żółte kartki: Adler - Kępa, Bartnik.
Maraton Waleńczów - Biała Gwiazda Krasice 0:2,przerwany po pięciu minut z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy, która przystąpiła do meczu w siódemkę.
Bramki zdobyli Dominik Dudek i Kamil Boral.

Polonia II Poraj - Grom Poczesna 0:2 (0:0)
Ostatnie pięć minut meczu zadecydowało o porażce gospodarzy, którzy zostali wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Dwie udane kontry sfinalizowali Maciek Michalczyk i Mateusz Żukiewicz. W niedzielę piłkarze Gromu powalczą o kolejne punkty z mstowianami i liczą na szósty mecz z rzędu bez porażki. Rezerwy Polonii zmierzą się w pojedynku derbowym z Wartą Myszków.
Mała Panew Cynków - Lelovia Lelów 3:1 (1:1)
Cynkowianie zrobili kolejny krok do szybkiego powrotu do A-klasy. Pokonali po raz drugi w tych rozgrywkach Lelovię i utrzymali drugie, premiowane miejsce. Dwie bramki zdobył Radosław Matyja, a wynik meczu zamknął Rafał Bąk. Honorowego gola strzelił Filip Janasik. Przed cynkowianami decydujący mecz w Kotowicach, który może ustawić ostateczną kolejność w tabeli. Lelovia u siebie zmierzy się Unią Masłońskie.
Warta II Mstów - KS Kotowice 2:2 (0:1)
Kotowiczanie zaprzepaścili ogromną szansę na odniesienie zwycięstwa w Mstowie. Prowadzili od 13.minuty po strzale Łukasza Kozłowskiego. Po godzinie gry podwyższył Mateusz Wydrych, ale po kilku minutach kontaktowego gola strzelił Paweł Figzał, a tuż przed końcowym gwizdkiem wyrównał Maksymilian Stanirowski.  W Kotowicach już się szykują do decydującego pojedynku z Cynkowem. Panowie z Laguny sprawdzą dyspozycję zawodników z Poczesnej.
MKS II Myszków - Warta Myszków 2:1 (1:0)
Derby Myszkowa dla MKS-u, który zrewanżował się Warcie za porażkę z rundy jesiennej. Pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli rozpoczął się od bramek Bartłomieja Dudy, a honorowe trafienie zaliczył Karol Gałus. Rezerwy Myszkowa zagrają teraz ze Spartą Siedlec Duży, a Warta zmierzy się u siebie z rezerwami Polonii Poraj.
Iskra Mokrzesz - GLKS Siedlec Duży 2:4 (1:0)
Ostatnia w tabeli Iskra nie sprostała piłkarzom z Siedlca Dużego, którzy zrewanżowali się mokrzeszanom za jesienną porażkę na własnym obiekcie. Ci prowadzili po strzale Patryka Wicha i dopiero ostatnie dwadzieścia minut przyniosło ostateczne rozstrzygnięcie. Podwyższył Michał Pobrotyn, ale doskonałym finiszem popisali się goście i po bramkach Tomasza Jasnosa, Marka Szyduka, Pawła Skuła i Bartosza Kurka wracali do domu z kompletem punktów. Iskra w najbliższej kolejce ma wolne i będzie się mogła spokojnie przygotować do ostatniego meczu sezonu z rezerwami Myszkowa, z którymi w tej kolejce zagrają siedlczanie.