Pilis w Zielonych

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, MKS Myszków, Polonia Poraj, Zieloni Żarki

W zaległym pojedynku Zieloni pokonali Przemszę, która przegrała wszystkie majowe pojedynki.  Jednak w starciu z Unia Kosztowy, prowadzonym po raz pierwszy przez nowego trenera, Karola Pilisa, zabrakło trochę szczęścia. Jak mówił Mateusz Gawroński - ten pech prześladuje nas cały czas. Kontuzje trzech podstawowych zawodników, minimalne lub pechowe przegrane, sprawiły, że jesteśmy w strefie spadkowej, ale walczymy do końca.

Broniący się przed spadkiem żarczanie, już bez trenera Tomasza Jarosza, ale za to z Mateuszem Bikiem w składzie, pokonali po zaciętym spotkaniu Przemszę Siewierz. Trener Jarosz postanowił zrezygnować z prowadzenia zespołu po  przegranej w Rudzie Śląskiem. Decyzję przyjęto ze zrozumieniem, a do czasu zaangażowania nowego szkoleniowca zajęcia oraz dwa mecze poprowadził Mateusz Gawroński. Zespół walczy do końca i stara się uciec ze strefy spadkowej, ale do końca nie wiadomo ile jeszcze, poza dwoma ustawowymi, zespołów spadnie.
- Przegraliśmy w Żarkach po słabym meczu. Pierwszą bramkę tracimy po prostym błędzie indywidualnym. Po paru minutach wyrównuje Bednarz i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1-1. W drugiej połowie gospodarze trafiają dwa razy po szybkich kontrach. My strzelamy kontaktową bramkę w końcówce meczu, ale na wyrównanie niestety brakuje już nam czasu - relacjonuje trener Przemszy, Przemysław Oklejewski.
Zieloni Żarki - Przemsza Siewierz 3:2 (1:1)
Bramki:
1:0 13’Kajetan Sikora
1:1 19’Bartłomiej Bednarz
2:1 64’Bartosz Zachara
3:1 75’Bartosz Zachara
3:2 87’Maciej Niesyto
Zieloni Żarki: 1.Tomasz Stańczyk, 11.Kajetan Sikora, 10.Bartosz Zachara (90’19.Jakub Juzoń), 17.Daniel Flak, 20.Mateusz Bik, 99.Marcin Brodziński (82’16.Jan Gładysz), 8.Dawid Frukacz, 18.Damian Garcarz, 6.Bartosz Gliński, 7.Mateusz Niedbała (80’9.Sebastian Szczepankiewicz), 96.Dawid Skrzypczyk. Trener: Mateusz Gawroński.
Rezerwowy: 21.Wiktor Gordel.
Żółte kartki: Zachara, Gliński - Niesyto, Piwko.

Derby zakończyły się podziałem punktów po bramkach strzelonych w ciągu dwóch minut. Porajanie mieli w nogach wyczerpujący pojedynek pucharowy z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice Śląskie, który musiał się bardzo natrudzić, aby przejść do następnej rundy. Mimo tej porażki zawodnicy Polonii byli usatysfakcjonowani, gdyż było to najlepsze osiągnięcie pucharowe w historii klubu. Czasu na odpoczynek i regenerację nie ma zbyt wiele, gdyż w środę kolejna konfrontacja, tym razem w zaległym pojedynku w Zawierciu. Natomiast w sobotnie dopołudnie bardzo ważny dla zespołów z naszego regionu wyjazd podopiecznych Rafała Psonki do Rudy Śląskiej. Piłkarze z Żarek i Myszkowa będą trzymać kciuki za porajan.
Polonia Poraj - MKS Myszków 1:1 (1:1)
Bramki:
1:0  7’Sławomir Piwiński
1:1  8’Jarosław Bąk
Polonia Poraj: 1.Mateusz Kępka, 15.Oskar Mazerant, 5.Michał Mizgała, 46.Eryk Krupa, 7.Alan Jaworski, 20.Piotr Góralczyk, 19.Mateusz Piątkowski (80’16.Mateusz Mielczarek), 88.Marcin Kowalski, 11.Sławomir Piwiński, 6.Bartłomiej Płatkowski, 18.Maciej Swatek (63’8.Rafał Psonka). Trener: Rafał Psonka.
Rezerwowi: 12.Emil Widawski, 14.Mateusz Pawłowski, 3.Dawid Ligus; 17.Jakub Kaziszyn.
MKS Myszków: 21.Adam Bensz, 13.Bartłomiej Taska (53’8.Filip Starczewski), 89.Kamil Mokwiński, 4.Maciej Obodecki, 77.Jakub Sołdecki (80’9.Michał Bobryk), 10.Piotr Andrzejewski, 18.Jarosław Bąk, 5.Bartosz Braksator, 16.Paweł Mazurek (74’7.Piotr Nowakowski), 20.Sebastian Stankiewicz, 3.Tomasz Zdanowski. Trener: Piotr Trepka.
Rezerwowi: 24.Jakub Lewandowski, 33.Szymon Zieliński.
Sędziowali: Lech Malinowski, Bartosz Kuc, Maciej Malinowski
Żółte kartki: Mizgała, Psonka, Płatkowski - Braksator, Bąk.

Pod wodzą nowego szkoleniowca, Karola Pilisa, żarczanie bardzo liczyli na komplet punktów w starciu z Unią Kosztowy. Mysłowiczanie to typowy zespół swojego specyficznego boiska, ale z delegacji bardzo często wracają z jednym punktem i tak zrobili też w Żarkach. Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem i już po czterech minutach po stałym fragmencie gry dwójkowe zagranie doświadczonych Bartosza Glińskiego i Mateusza Bika zakończyło się celną główką tego drugiego. Niestety radość z prowadzenia nie trwała długo, ale miejscowi po ładnym strzale Marcina Brodzińskiego ponownie wyszli na prowadzenie. Goście zdołali wyrównać, a nawet mogli zdobyć gola do szatni, ale udaną interwencją popisał się Tomasz Stańczyk. W drugiej połowie od utraty bramki wyręczyła go poprzeczka. Przed ekipą Karola Pilisa bardzo trudny wyjazd do Ornontowic, skąd bardzo trudno wywieźć punkty, ale że wszystko jest możliwe, Zieloni pokazali w Bytomiu, gdzie przy odrobinie szczęścia mogli zainkasować komplet punktów.
Zieloni Żarki - Unia Kosztowy 2:2 (2:2)
Bramki:
1:0  4’Mateusz Bik (głową)
1:1  9’Łukasz Małkowski
2:1 16’Marcin Brodziński
2:2 38’Patryk Jarosz
Zieloni Żarki: 1.Tomasz Stańczyk, 22.Kajetan Sikora, 10.Bartosz Zachara, 17.Daniel Flak
4.Mateusz Bik, 99.Marcin Brodziński (83’14.Jan Gładysz), 8.Dawid Frukacz, 18.Damian Garcarz, 6.Bartosz Gliński, 27.Kamil Kurpios (88’19.Sebastian Szczepankiewicz), 23.Dawid Skrzypczyk (46’7.Mateusz Niedbała). Trener: Karol Pilis.
Rezerwowy: 20.Jakub Juzoń
Sędziowali: Marek Serwaczak, Bartłomiej Górnik, Marta Świentek.
Żółte kartki: Brodziński, Szczepankiewicz, Bik - Kowalski, Chrabąszcz, Kamiński

Piłkarze Rakowa zagrali na boisku wicelidera wsparci Adamem Czerkasem i Mateuszem Zachara. Niestety to nie wystarczyło na pokonanie zmotywowanych gospodarzy, wśród którym prym wiódł doświadczony Marcin Smarzyński.  Były zawodnik,  między innymi ekstraklasowego Zagłębia Sosnowiec, zdobył trzy bramki. Jeszcze jedną mógł dołożyć Mateusz Wawoczny, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Przed podopiecznymi Tomasza Kuźmy kolejny rywal z górnej półki. Tym razem w Częstochowie pojawi się zajmujący trzecie miejsce w tabeli Śląsk Świętochłowice. Mecz zostanie rozegrany w sobotnie południe, przed ostatnim pojedynkiem ekipy Marka Papszuna i na większe wzmocnienia rezerw raczej nie będzie można liczyć.
Warta Zawiercie - Raków II Częstochowa 3:2 (2:1)