Remis w Rybniku

  • Published in News

Rybniczanie, przed wizytą piłkarzy Skry, mieli na rozkładzie sześć meczów bez porażki, ale tylko w dwóch zwyciężyli. Bardzo liczyli na komplet punktów i ucieczkę ze strefy spadkowej. Skończyło się na kolejnym, czternastym już podziale punktów, w czym piłkarze ROW-u są zdecydowanym liderem. Oba zespoły straciły swoje pozycje w tabeli, a podopieczni Jacka Trzeciaka wylądowali w strefie spadkowej.

Rybniczanie widzieli o co grają i próbowali jak najszybciej rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Swoje okazje zmarnowali Bartosz Giełażyn, Kamil Spratek, Przemysław Brychlik, Mateusz Mazurek czy Paweł Jaroszewski, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. W wielu sytuacjach doskonale interweniował nasz młodzieżowy bramkarz, Mikołaj Biegański. Tradycyjnie bardzo mądrze „Skrzacy” zagrali w defensywie, szczególnie w końcówce meczu i dzięki temu udało się zdobyć cenny punkt, który przybliża ich do utrzymania. Taki sam wynik padł we wrześniu na „Lorecie”.
- Dziękuję moim piłkarzom za zaangażowanie. To spotkanie kosztowało ich dużo sił fizycznych i psychicznych. Byliśmy mocno skoncentrowani. Drużyna z Rybnika była dobrze zorganizowana. W końcu to nie jest przypadek, że był to dla nich siódmy mecz bez porażki. Ciężko było nam stworzyć dobre sytuacje. W pierwszej połowie mieliśmy trochę okazji, szczególnie po dośrodkowaniach. Wywozimy dziś cenny punkt z trudnego terenu - podsumował Paweł Ściebura.
Po raz kolejny powtórzę, że w sytuacji w jakiej się znajdujemy nie stać nas na marnowanie 2-3 okazji do zdobycia gola. Zaangażowanie mojej drużyny oceniam pozytywnie. Trzymaliśmy piłkę, mieliśmy dobre „wrzutki” z bocznych sektorów. Remis na własnym boisku nie za wiele nam daje. Potrzebujemy zwycięstw - zapewnił Jacek Trzeciak
ROW 1964 Rybnik - Skra Częstochowa 0:0
ROW 1964 Rybnik: 1.Kacper Rosa, 4.Paweł Jaroszewski, 7.Marek Krotofil, 31.Michał Bojdys, 27.Przemysław Szkatuła, 10. Bartosz Kunat (74’16.Damian Koleczko), 15.Szymon Jary, 13.Kamil Spratek (70’20.Mateusz Bukowiec), 97.Michał Rostkowski (86’18.Krzysztof Koch), 89.Przemysław Brychlik, 19.Bartosz Giełażyn (83’8.Mateusz Mazurek). Trener: Jacek Trzeciak.
Rezerwowi: 23.Robert Tkocz, 22.Aleksander Łubik, 2.Jan Janik.
Skra Częstochowa: 1.Mikołaj Biegański, 16.Konrad Gerega, 2.Konrad Poprawa, 27.Mariusz Holik, 24.Oktawian Obuchowski, 17.Krzysztof Napora (80’20.Bartosz Skowron), 5.Kamil Zalewski, 26.Adam Olejnik, 7.Piotr Nocoń (85’30.Sebastian Siwek), 23.Dawid Niedbała (72’28.Michał Kieca), 10.Damian Nowak. Trener: Paweł Ściebura.
Rezerwowi: 11.Paweł Kaczmarczyk, 12.Łukasz Krzczuk, 21.Adrian Błaszkiewicz, 22.Dominik Marek.
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Żółte kartki: Koleczko, Rostkowski, Brychlik (Rybnik).
W Wielkanocną Sobotę częstochowianie zagrają z Resovią Rzeszów. Początek meczu przy Loretańskiej o godzinie 16.00.
cz-piłka.pl

Log in or create an account