Nie żyje Jarosław Konopka

  • Published in News

W wieku 59. lat zmarł nagle Jarosław Konopka, były piłkarz i trener Zagłębia Sosnowiec. W nasze tereny trafił za głosem serca. Był trenerem Unii Rędziny w czasach awansów i występów w IV lidze. Prowadził również zespoły z Kłomnic i Zawady.

Jarosław Konopka urodził się 3.kwietnia 1960 roku. Początkowo grał w CKS-ie Czeladź skąd trafił do Sosnowca. W barwach Zagłębia w latach 1979-1982 wystąpił w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił 72. razy oraz dwa razy w Pucharze Polski. Zadebiutował 28. lipca 1979 r. w meczu Górnik Zabrze - Zagłębie (3:2). Ostatni raz zagrał 24. października 1982 r. w meczu Zagłębie - Szombierki (2:5). Następnie występował  rybnickim ROW-ie i Wojkowicach. W sezonie 2000/2001 r., pod koniec maja, został trenerem Zagłębia zastępując w tej roli Jerzego Dworczyka.
- Jarek zawsze był uśmiechnięty, mistrz szybkiej riposty, prawdziwy kawalarz. To był najlepszy gitarzysta wśród piłkarzy i najlepszy piłkarz wśród gitarzystów - wspomina Jarosława Konopkę Leszek Baczyński, prezes honorowy Zagłębia Sosnowiec.
W 2015 roku przeprowadziliśmy z nim wywiad po meczu Unii Rędziny, której był wówczas szkoleniowcem. Nasza rozmowa została poprzedzona lawiną doskonałych dowcipów, którymi sypał jak z rękawa. Pod jego okiem swoją przygodę z piłką rozpoczynało wielu zawodników, w tym również wychowanek Włókniarza, żużlowiec, Hubert Łęgowik, który wspomina go jako mega szczerego i pozytywnego faceta.
Rozmowa z Jarosławem Konopka TUTAJ
Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 16.04.2019., o godzinie 11.00. na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wojkowickiej w Czeladzi.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account