Gol rozpoczyna sezon

  • Published in News

Zawodniczki Gola rozpoczynają rundę rewanżowa, w której stawką jest utrzymanie się w pierwszej lidze. Pozostałe nasze zespoły przygotowują się do rozgrywek wiosennych, które wznowią pod koniec marca. Dużym sukcesem zakończył się występ reprezentacji Polski w prestiżowym turnieju w Portugalii. Wystąpiły w nim dwie byłe „Golarki”.  

Wygrane z Hiszpanią i Holandią oraz porażka z Norwegią dały reprezentacji Polski drugie miejsce w prestiżowym turnieju w Portugalii, Algarve Cup. W zespole Miłosza Stępińskiego znalazło się miejsce dla dwóch częstochowianek, Małgorzaty Mesjasz grającej obecnie w AZS PWSZ Wałbrzych i Agnieszki Winczo z niemieckiego BV Cloppenburg. Ta ostatnia w pojedynku z Holandią strzeliła zwycięskiego gola. Polki  będzie można na początku kwietnia zobaczyć w Lublinie w meczu towarzyskim z Włoszkami.
W ekipie Włodzimierza Seifryda pojawiły się dwie doświadczone zawodniczki z Wrocławia z przeszłością ekstraligową. Mają wspomóc Gola w utrzymaniu się w pierwszej lidze. - Martwi ciągła absencja Stefani Wodarz, ale jedziemy do Tarnowa powalczyć o punkty - zapewnił Włodzimierz Seifryd. W pierwszym meczu padł remis 1:1 i zapewne taki wynik częstochowianki wziąłby w ciemno. Pojedynek rozpocznie się niedzielę o 15.00.
Skra Ladies ma za sobą trzeci sparing. Po wcześniejszym pokonaniu Astorii Szczerców i po porażce w Wodzisławiu z miejscowym SWD tym razem „Skarzatki” pokonały drugoligową Unię Opole 1:0. Jedyny gol padł w pierwszej odsłonie i zdobyła go z rzutu karnego Lena Mesjasz za faul na Nicoli Wojciechowskiej. Duet trenerski Marta Mika/Patryk Mrugacz zaplanował na sobotę, 16. marca, kolejny mecz sparingowy. Do Częstochowy zawita ponownie drugoligowiec, tym razem Plon Błotnica Strzelecka. Mecz odbędzie się przy Loretańskiej o godzinie 16:00.
Skra Ladies Częstochowa: Oliwia Młynek – Marta Mika, Aleksandra Połacik, Maja Tomczyk, Agnieszka Kosmala, Ewelina Kaczmarzyk, Maja Ozieriańska, Lena Mesjasz (kpt), Natalia Liczko, Nicola Wojciechowska, Karolina Surdyk oraz Małgorzata Juszczyk, Wiktoria Ślusarczyk, Wiktoria Dzianak.


W Myszkowie trwają intensywne przygotowania do rundy rewanżowej. W zespole zaszły duże zmiany, skład uzupełniło pięć wartościowych zawodniczek. Ma to zapewnić dużo lepszą drugą część sezonu i zajęcie jak najlepszego miejsca w tabeli na koniec rozgrywek.
W Poraju również przygotowują się do rozgrywek. Jak zapewnił Tomasz Dusza wszystko przebiega zgodnie z planem. Skład uzupełniła zawodniczka z Zawiercia i nikt nie odszedł. - wbrew różnym pogłoskom mamy się dobrze i spokojnie przygotowujemy się do rozgrywek. Nasza Pani Wójt bardzo przychylnie patrzy na nasze poczynania - zapewnił trener Polonii.
W ostatnim sparingu porajanki przegrały w Sosnowcu z Czarnymi Sosnowiec 1:3. - Nasz rywal nie należał do łatwych, musiałyśmy włożyć dużo wysiłku, aby wygrać - oceniła sosnowiczanka, Marta Sroczyńska.
Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej wraz z Trenerami Kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej Dziewczyn powołał Natalię Liczko (U-16) oraz Aleksandrę Sikora ISD-AJD Częstochowa i Maję Ozieriańską ze Skry Ladies Częstochowa (U-14) na konsultację selekcyjną w Chorzowie. Gratulujemy.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account