Skończyło się na poprzeczce

  • Published in News

Zawodnicy urodzeni w roku 2006 zmierzyli się ze swoimi kolegami z innych miast w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Skra Cup 2019. Do Częstochowy zawitały drużyny: MUKP Dąbrowa Górnicza, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Juventus Piekary Śląskie, APN Piotrków Trybunalski, Orlęta Kielce oraz AP Młody MKS Kluczbork. W stawce o zwycięstwo nie zabrakło też reprezentantów gospodarzy i organizatorów Turnieju – Skry Częstochowa.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, rozgrywając dwudziestominutowe  pojedynki  systemem „każdy z każdym”. W drugiej fazie rozgrywek zmierzyły się ze sobą zespoły, które odpowiednio zajęły w swoich grupach IV, III, II i I miejsce. Te mecze rozgrywane były w większym wymiarze czasowym, po 25 minut.
W konfrontacji o III miejsce zmierzyły się zespoły Mazovii Tomaszów Mazowiecki oraz Orlęt Kielce, którą pewnie wygrała drużyna z Mazowsza strzelając dwie piękne bramki autorstwa króla strzelców turnieju. Finał rywalizacji to już zdecydowanie inna historia i możemy być dumni z reprezentacji naszego miasta, bowiem w finale zmierzyli się ze sobą Skra Częstochowa oraz AP Młody MKS Kluczbork. I tak jak na finał przystało, emocji nie brakowało – szala zwycięstwa przychylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, ale finalnie regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 0:0. Co więcej pierwsza seria rzutów karnych, również zakończyła się remisem 2:2 i dopiero w drugiej drużyna z Kluczborka okazał się lepsza wygrywając 6:5. Niestety ostatni strzał naszego zawodnika ląduje na poprzeczce i goście mogli się cieszyć ze zwycięstwa.
Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Chojecki z Tomaszowa Mazowieckiego, a najlepszym bramkarzem Patryk Pietruszewski z Piekar Śląskich.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
I MIEJSCE
AP Młody MKS Kluczbork
II MIEJSCE
Skra Częstochowa
III MIEJSCE
Mazovia Tomaszów Mazowiecki
IV MIEJSCE
Orlęta Kielce
V MIEJSCE
MUKP Dąbrowa Górnicza
VI MIEJSCE
APN Piotrków Trybunalski
VII MIEJSCE
Juventus Piekary Śląskie
VIII MIEJSCE
Ostrovia Ostrów Wlkp.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account