Auto-Dar wjechał na szczyt

  • Published in News

Piłkarze Auto-Daru zostali po raz pierwszy zwycięzcami ALHPN w Kłobucku. W ostatnim pojedynku dnia i rozgrywek częstochowianie odebrali podopiecznym Łukasza Skwary nadzieję na trzecie z rzędu zwycięstwo w tej rywalizacji. Byłby to historyczny sukces, gdyż do tej pory tylko Antra, Fametal i ZIB Bernat wygrały po dwie edycje z rzędu. Ekipa Dariusza Bernata triumfowała aż czterokrotnie.

Marbud Kłobuck - FC Kamyk 1:2 (0:1)
Pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli decydował o ostatecznej kolejności i przyniósł sporo emocji. Zaczęło się od żółtej kartki dla Damiana Kamala i czasowego osłabienia kamyczan, ale to oni byli bliscy otwarcia wyniku po akcji Ihora Hrebeniuka. Jego strzał z linii bramkowej wybił Dariusz Wojnowski. Co nie udało się Ukraińcowi, zrobił Jakub Skoczylas, który zapewnił prowadzenie swojemu zespołowi. Po zmianie stron ten sam zawodnik ponownie trafił, ale tym razem do własnej bramki. Zawodnicy Marbudu mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale w konfrontacji z dwójką kłobuczan zwycięsko wyszedł Sebastian Sowiński. Ostatecznie Damian Kamala załatwił zwycięstwo zawodnikom z Kamyka i dziewiąte miejsce w końcowej klasyfikacji.
Lewar Panki - Romtrans Ostrowy 1:4 (0:1)
Kolejny pojedynek sąsiadujących ze sobą drużyn, zakończony spadkiem w klasyfikacji tych wyżej notowanych. Mecz rozpoczął się od prowadzenia ostrowian. Strzał Karola Barzaka obronił Tomasz Doruchowski, ale chwilę później był już bezradny po jego powtórce. Po zmianie stron podwyższył po błędzie pankowian Jarosław Ściubidło. Kolejne trafienia zaliczyli Dariusz Kotkowski i Waldemar Góra. W ostatnich minutach pojedynku sennie grający Lewar zdobył honorowe trafienie po strzale Dariusza Bernata.  
Seven Kłobuck - Nice-Haft Bieżeń 4:1 (2:1)
Seven sprawił psikusa beniaminkowi, który liczył się jeszcze w grze o tytuł. Po przegranych z Antrą i Auto-Darem przyszła porażka z grającym w kratkę zespołem Seven. Wynik otworzył po stałym fragmencie gry Grzegorz Nowak. Następna bramka padła po rzucie rożnym i ponownie autorem gola był Grzegorz Nowak. Podrażnieni bieżenianie odpowiedzieli golem Dawida Chrząstka i próbowali wyrównać grając z wysuniętym bramkarzem, ale zostali skarceni przez Sławomira Gąciarka, który nie miał problemu ze skierowaniem futbolówki do pustej bramki. Uczynił to również Grzegorz Nowak, strzelając piętą swojego jedenastego gola w tych rozgrywkach.   
Koral Kłobuck - Stalco Kłobuck 2:0 (1:0)
Koral wygrywając w derbach Kłobucka obronił czwarte miejsce w rywalizacji. W końcówce pierwszej połowy pierwszą bramkę głową zdobył Paweł Golis. Drugiego gola kibice zobaczyli dopiero tuż przed końcowym gwizdkiem. Zawodnicy Korala wykorzystali niezdecydowanie rywali, odzyskali piłkę, którą do siatki wpakował Jacek Rokosa prawie przypieczętowując tytuł króla strzelców. Musiał czekać na wynik swojego najgroźniejszego rywala, Cezarego Tomzińskiego, który miał wielką ochotę na trzeci z rzędu tytuł.
Auto-Dar Częstochowa - Antra Kłobuck 2:0 (1:0)
- Kto gra w koszulkach treningowych, ten wygrywa - mawia Dariusz Bernat i jego zasada się sprawdziła. W najważniejszym meczu sezonu górą byli zawodnicy Auto-Daru. Być może gdyby w jednej z pierwszych akcji trafił Cezary Tomziński, to losy meczu potoczyły by się inaczej, a tak w odpowiedzi trafili częstochowianie po strzale Roberta Cierpińskiego i to oni już później kontrolowali przebieg pojedynku. W drugiej odsłonie słupek uchronił Antrę od straty gola, ale drogę do bramki znalazł Jarosław Kostarczyk. Cezary Tomziński zmarnował kilka sytuacji i tym samym stracił szansę na trzeci z rzędu tytuł króla strzelców. Również Antra nie osiągnęła historycznego sukcesu i nie wygrała po raz trzeci.
- Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo ciężki. Mieliśmy to szczęście, że otworzyliśmy wynik spotkania. Było trochę trudnych sytuacji, ale bardzo dobrze spisał się Sebastian Knysak. Graliśmy konsekwentnie i czekaliśmy na drugą bramkę. Gdy padła, to wiedzieliśmy, że wygramy - mówił Mariusz Kubanek, który nie jest przesadny i w trzynastej edycji rozgrywek grał z numerem trzynaście na koszulce.
- Drużyna Auto-Daru była lepsza, ale i tak jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, bo w ciągu trzech sezonów, gdy tu gramy, zajęliśmy dwa pierwsze miejsca i teraz drugie. To i tak dla nas jest sukces - powiedział Łukasz Skwara, który zapowiedział w następnej edycji powrót na szczyt.
Patynki Łobodno pauzowały i nie miały okazji na zdobycie pierwszych punktów. Mimo serii porażek z każdym meczem piłkarze z Łobodna grali coraz lepiej.

 

ALHPN, SEZON 2018/2019
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Auto-Dar Częstochowa 10 25 8 1 1 35:12
2. Antra Kłobuck 10 22 7 1 2 39:20
3. Nice-Haft Bieżeń
10 21 7 0 3 38:22
4. Koral Kłobuck
10 17 5 2 3 39:28
5. Romtrans Ostrowy 10 16 5 1 4 24:22
6. Seven Kłobuck 10 15 4 3 3 23:21
7. Lewar Panki 10 14 4 2 4 24:25
8. Stalco Kłobuck 10 11 3 2 5 22:23
9. FC Kamyk 10 8 2 2 6 13:31
10. Marbud Kłobuck 10 8 2 2 6 24:41
11. Patynki Łobodno 10 0 0 0 10 11:47
12.              

Po ostatnim pojedynku udekorowano i nagrodzono wszystkie uczestniczące zespoły. Wyróżniono również indywidualności:
Nominowani bramkarze: Szewczyk Mirosław (ANTRA), Tomczyk Tomasz (SEVEN), Gąsienica Łukasz (PANELUKS), Adrian Woszczyna (LEWAR).
Kapitanowie drużyn zdecydowali o wyborze na najlepszego bramkarza XIII edycji: 7 głosów otrzymał Łukasz Gąsienica (NICEHAFT).
Nagrody MVP dla gracza niezrzeszonego:
Nominowani: Kasiński Wojciech (AUTODAR), Hudy Krzysztof (ANTRA), Gala Paweł (Romtrans), Garus Krzysztof (Stalco), Chrzęstek Dawid (Nicehaft), Kasprzyk Adrian (Koral), Igor Hrebeniuk (FC Kamyk), Jacek Rokosa (Koral).
Najwięcej głosów uzyskał zawodnik z drużyny Koral - Jacek Rokosa
Nominowani najlepsi zawodnicy MVP: Jacek Rokosa (KORAL), Cezary Tomziński (ANTRA), Pasieka Tomasz (PANELUKS), Chrząstek Jakub (NICEHAFT), Chłód Jerzy (KORAL), Turek Tomasz (KORAL).
Większość głosów (4) otrzymał Cezary Tomziński (ANTRA)
W XIII turnieju wzięło udział 11 zespołów, 125 zawodników, w tym w wieku do 30 lat - 60; do 40 lat - 32; w wieku 40+ wystąpiło 27 i w wieku 50+ 6 zawodników.
Strzelono 292. bramki, co daje w 61. meczach (5,5) 5,3 bramki na mecz, najmniej ich padło w kolejce XI (17), a najwięcej w III (34); na listę strzelców wpisało się 71. zawodników.
Sędziowało trzech arbitrów: Andrzej Bartelt i Stanisław Toborek jako główni arbitrzy oraz Mariusz Komański.
W tym roku postanowiono nie przyznawać nagrody fair-play drużynowo ani indywidualnie.
W całej rundzie zanotowano tylko sześć żółtych kartek. W związku z powyższym organizatorzy podziękowali wszystkim zawodnikom, że potrafili się dostosować do atmosfery ligi i cała energia poszła w umiejętności piłkarskie, techniczne dzięki czemu również kibice mieli więcej do oglądania gry niż przerw w meczach. Nagroda fair-play dla wszystkich drużyn i zawodników ALHPN.
Zaproszeni goście, sponsorzy, fundatorzy nagród w rozgrywkach ALHPN:
Burmistrz Miasta i Gminy Kłobuck – Jerzy Zakrzewski
Członek Zarządu Powiatu – Maciej Biernacki
Dyrektor Gimnazjum – Paweł Kotkowski
Firmy, które wspomogły w różny sposób rozgrywki: EKOBUD - bracia Misiak, AVENET, BETA oraz z urzędu- SEVEN-II i KORAL.
Obsługa prasowa: Gazeta Kłobucka - Stanisław Wrzesiński, portal internetowy cz-piłka - Waldemar Deska.
Obsługa ALHPN:
Obsługa kamery: Maciej Zielonka  (Kanał Zielony)
Obsługa strony internetowej: Marek Palutkiewicz, Grzegorz Palutkiewicz.
Obsługa konsoli (nagłośnienie, tablica wyników): Damian Wojnowski, Szymon Żurawski.
Ochrona: Policja
Podziękowania dla całej obsługi hali.cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account