Udana inauguracja

  • Published in News

Raków po raz piętnasty nie zanotował porażki na własnym obiekcie, a miała ona miejsce piętnastego kwietnia zeszłego roku w spotkaniu z …Chrobrym Głogów. Poza tym podopieczni trenera Marka Papszuna w tym sezonie doznali tylko jednej porażki na początku sierpnia z Chojniczanką w Chojnicach. Od tej pory Raków jest w lidze niepokonany i pewnie kroczy do Ekstraklasy. Dla piłkarzy trenera Grzegorza Nicińskiego był to siódmy mecz ligowy z rzędu bez strzelonego gola.

W ekipie Marka Papszuna w piątkowym meczu zabrakło Andrzeja Niewulisa, pauzującego za nadmiar żółtych kartek oraz kontuzjowanych Macieja Domańskiego i Miłosza Szczepańskiego, ale miejmy nadzieję, że pojawią się w bardzo ważnym i trudnym pojedynku w Katowicach.
Mimo że częstochowianie przystępowali do pojedynku w roli faworyta, to jednak z pewnymi obawami. Do Głogowa powrócił doświadczony i wartościowy gracz jakim jest Mateusz Machaj, który ma pomóc swojemu zespołowi w utrzymaniu się w lidze. Poza tym wiosną nie zawsze „czerwono-niebieskim” świeciło słońce. Tym razem obeszło się bez przykrej niespodzianki, ale do ostatnich minut kibice byli trzymani w niepewności o wynik.
Podopieczni Marka Papszuna od pierwszych minut dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie byli w stanie skutecznie sforsować bloku defensywnego przyjezdnych. Dopiero po dwóch kwadransach gry bliski otwarcia wyniku był Tomáš Petrášek, który otrzymał idealne podanie od bardzo aktywnego w tym meczu Patryka Kuna. Kilka minut później jego strzał nie znalazł drogi do bramki Mateusza Abramowicza. Mateusz Machaj również postraszył Michała Gliwę, a jego strzał z rzutu wolnego w drugiej połowie szczęśliwie „ostemplował” spojenia słupka z poprzeczką.
Po zmianie stron miejscowi nadal starali przebić się przez szczelną obronę rywali. Bliscy szczęścia byli Piotr Malinowski i Mateusz Zachara, ale dopiero Sebastian Musiolik wykorzystał podanie Daniela Bartla i przy biernej postawie obrońców Chrobrego zdobył gola na wagę trzech punktów. Przez kilka ostatnich minut gospodarze musieli sobie radzić bez ukaranego czerwonym kartonikiem Patryka Kuna, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie.
- Jestem niezmiernie zadowolony, bo utarło się, że pierwsze mecze są dla moich drużyn trudne, szczególnie wynikowo. Ta klątwa została zdjęta i wygraliśmy. To duży plus i radość. Jeszcze większa z tego, że mimo trudności kadrowych, jakie nas spotkały, po prostu daliśmy radę. Jeszcze ważniejsze, że w dobrym stylu, bo uważam, że jak na pierwszy mecz rundy wiosennej było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Graliśmy konsekwentnie mimo tego, że rywal też robił to dobrze, za wszelką cenę nie chciał dopuścić do sytuacji i był dobrze zorganizowany w pierwszej połowie. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, graliśmy konsekwentnie, więc po prostu ten mur skruszyliśmy. Strzeliliśmy bramkę, która dała nam zwycięstwo. Bardzo pewnie było do tego w obronie, nawet w dziesięciu nie dopuściliśmy do zagrożenia. Jestem więc bardzo zadowolony z postawy drużyny i kierunku, w którym idziemy - komplementował Marek Papszun.
- Zaczęliśmy rundę rewanżową od trudnego meczu, z liderem, który przegrał tylko raz. Mieliśmy plan na to spotkanie i udawało się do 85. minuty. Zdobyta wtedy bramka dała zwycięstwo gospodarzom. Staraliśmy się do końca i zawodnicy włożyli w to wszystko mnóstwo zdrowia. Szkoda mi ich. Muszę ich teraz podnieść na duchu, bo dziś naprawdę pracowaliśmy, a musimy nadal to robić. Musimy też ten mecz szybko zamknąć, bo przed nami kolejny. Ten przegrywamy, nasz plan się nie udał, ale wracamy z podniesionymi głowami. Podsumował Grzegorz Niciński, trener głogowian.

Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
1:0 84’Sebastian Musiolik
Raków Częstochowa: 1.Michał Gliwa, 28.Arkadiusz Kasperkiewicz, 2.Tomáš Petrášek, 26.Łukasz Góra, 13.Piotr Malinowski (80’27.Daniel Bartl), 10.Igor Sapała, 17.Petr Schwarz, 19.Marcin Listkowski (90’7.Rafał Figiel), 20.Mateusz Zachara (88’99.Karol Noiszewski), 23.Patryk Kun, 96. Sebastian Musiolik. Trener: Marek Papszun
Rezerwowi: 29.Jakub Szumski, 21.Franciszek Wróblewski, 25.Karol Mondek, 32.Szymon Lewicki.  
Chrobry Głogów: 1.Mateusz Abramowicz, 6.Jarosław Ratajczak, 32.Przemysław Stolc, 3.Michał Michalec, 33.Kamil Pestka, 9.Bartosz Machaj (83’22.Rafał Maćkowski), 16.Robert Mandrysz, 8.Szymon Drewniak, 89.Mateusz Machaj, 10.Łukasz Zejdler, 11.Mikołaj Lebedyński (70’99.Damian Kowalczyk). Trener: Grzegorz Niciński
Rezerwowi: 12.Sławomir Janicki, 5.Oskar Rzepka, 15.Szymon Nowicki, 17.Damian Sędziak, 21.Michał Pawlik.
Sędziowali: Sebastian Jarzębak, Damian Rokosz, Wojciech Szczurek, Rafał Rokosz.  
Żółte kartki: Kun, Sapała - Zejdler, Pestka.
Czerwona kartka: Patryk Kun (86. minuta, Raków, za drugą żółtą).
Widzów: 3032.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account