Rosjanin w Rakowie

  • Published in News

W ostatnim dniu okienka transferowego w Polsce, do ekipy z Częstochowy dołączył 18-letni pomocnik Danian Pavlas. W innych klubach naszego regionu również finalizowane są ostatnie ruchy kadrowe. Sprzyjająca aura skłania piłkarzy do rozgrywania meczy sparingowych na boiskach trawiastych, ale wiele decyzji zostanie podjętych w ostatniej chwili.

Urodzony w Маgnitogorsku Pavlas jest lewym pomocnikiem. Od lipca 2013, przez kolejnych 5 lat związany był z młodzieżowymi drużynami Pogoni Szczecin. W lipcu 2018 roku zasilił szeregi KS Łomianki, gdzie w rundzie jesiennej wystąpił łącznie w 14 spotkaniach.
- Jestem podekscytowany tym transferem. Ostatnia runda w moim wykonaniu była bardzo udana. Swoją grą przyciągnąłem uwagę między innymi Legii, Górnika i Rakowa. Trenerzy Rakowa zaprosili mnie do Częstochowy żebym bliżej poznał klub. Dziś podpisałem kontrakt i cieszę się, że tu jestem i będę mógł stać się częścią tego zespołu. Wiem, że pod skrzydłami trenera Marka Papszuna i jego sztabu szkoleniowego rozwinę swój potencjał. Zdaję sobie sprawę, że trafiam do drużyny, która ma ambitne cele. Wiem, na co mnie stać i zrobię wszystko, żeby udowodnić swoją wartość. Raków to świetnie przygotowany zespół. Będę ciężko pracował na debiut i na to, aby dołożyć cegiełkę do sukcesu na koniec sezonu - powiedział „Danek”.
Mateusz Kos oficjalnie jest już zawodnikiem Skry Częstochowa. Na tej pozycji przy Loretańskiej będzie bardzo duża konkurencja, ale jak zapewnił były golkiper Rakowa - rywalizacji się nie boję, w nowym klubie czuję się bardzo dobrze, bo znam większość zawodników. Będzie on również trenerem bramkarzy w Victorii Częstochowa, a na tym stanowisku zastąpi Michała Brusia.
W Polonii Poraj zobaczymy Mateusza Piątkowskiego z Zielonych Żarki, Oskara Mazeranta, Piotra Goralczyka i Dominika Nietresta oraz w bramce Mateusza Kępka z Kamienicy Polskiej. Odeszli Mateusz Kos do Skry, Przemysław Mizgała do Gwarka Tarnowskie Góry, Bartosz Dyszy do Polonii Bytom, Dominik Marek do Skry, Łukasz Toborek do Orła Kiedrzyn, a Robert Wosiewicz zrezygnował z gry. - Mimo sporych ubytków w składzie chcemy grać w każdym meczu jak najlepiej i skończyć rozgrywki jak najwyżej - zapewnił Rafał Psonka.
Znicz Kłobuck opuścili Ariel Mikołajczyk - Unia Rędziny i Mateusz Jabłko - Orzeł Kiedrzyn. Z Victorii Częstochowa powrócił Kamil Skowronek.
Nowym zawodnikiem Startu Soborzyce został Martin Łyczba, nominalny obrońca. W przeszłości występował w takich klubach jak: Świt Borowno, Olimpia Huta Stara i Grom Poczesna.
W Ajaksie również kosmetyczne zmiany. Z Victorii powrócił Maciej Nabiałek, Paweł Janik z Zielonych Żarki, a treningi wznowił Mariusz Kurasiński.
Patryk Mańka z Huraganu Jezioro został wypożyczony na rundę wiosenną do Olimpii Huta Stara. Z Rakowa po kilku latach powrócił wychowanek Olimpii, Tomasz Socik. Niepewna jest przyszłość Krzysztofa Pietrzykowskiego, którym są zainteresowani w Pankach. W związku z pracami konserwatorskimi na płycie boiska pierwszy mecz podopieczni Łukasza wlazło rozegrają przy Starzyńskiego. Pojedynek XVIII kolejki z Orłem Psary/Babienica odbędzie się w sobotę, 9 marca, o godzinie 15.00.
Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym członków Liswarty Lisów wybrano nowy Zarząd, w którego skład weszli: Marcin Pyka (prezes), Marian Gołąbek (zastępca prezesa), Sebastian Jaworski (skarbnik), Sebastian Wójcik (v-ce prezes d.s. drużyn młodzieżowych), Krzysztof Malcher (v-ce prezes d.s. tenisa stołowego), Grzegorz Stefanik (v-ce prezes d.s. organizacyjno - sportowych), Dawid Purzyński (v-ce prezes d.s. organizacyjno - sportowych) oraz Waldemar Krawczyk (członek zarządu), Bartłomiej Makles (członek zarządu).

Sparingi:
Pokój Sadów - Sparta Skarszyn 2:2 (1:1)
Sz. Kaczmarek, J. Thomalla -
Unia Rędziny - RKS Radomsko II 7:3 (2:3)
2x Paweł Malczewski, Michał Malczewski, Piotr Wyrwał, Oskar Operacz, Dariusz Załęcki, Bartosz Wojtyto -
Start Soborzyce - Unia Masłońskie 8:1
3x Kamil Sztymala, 2x Jakub Wodzisławski, Sebastian Łopuszyński, Norbert Struski i Piotr Grabowski -
Promień Glinica - Junior Szarlejka 5:2 (2:1)
2x M. Brol P. Płonka, B. Borszcz, Testowany -
Orzeł Pawonków - LKS Grodziec 4:1 (2:0)
2x Daniel Janik, Mateusz Cioch i Damian Bonk
Sparta Lubliniec - Górnik Bobrowniki 3:4 (2:2)
2x Skolik, Wesołowski -
Czarni Starcza - Sokół Wręczyca Wielka 4:1
Lotnik Kościelec - Płomień Czarny Las 4:0
2x Marcin Kiwacz, Krzysztof Małolepszy, Piotr Knapik
Liswarta Krzepice - Oksza Łobodno 4:0 (1:0)
2x Noga, Troczka, Mikołajczyk
Rekord Bielsko - Biała - Polonia Poraj 2:0 (0:0)
Sobik, Wróbel
Stadion Śląski Chorzów - MLKS Woźniki 2:4
- Ociepka, Dzierzan, Famuła, Kowalski
KS Panki - Warta Działoszyn 1:1 (1:1)
Amator Golce - Victoria Częstochowa 5:1
Ajaks Częstochowa - Olimpia Huta Stara 5:5 (3:1)
Kmicic Kruszyna - Lot Konopiska 6:11
GKS Kluczewisko - Pilica Koniecpol 1:3
Pogoń Blachownia - Grom Poczesna 3:0

Niedziela:
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Laguna Mstów 4:1
Testowany 2x, Olexander Ovechko, Michał Pulcer
Liswarta Lisów - Start Dobrodzień 3:5 (3:1)
Mateusz Korzekwa, Michał Bartocha, Marcin Pyka -
Orły Kusięta - Biała Gwiazda Krasice 0:6 (0:3)    
3x Michał Mizgała, Dominik Dudek, Patryk Chmielarz i Kamil Boral.
Pogoń Kamyk - Jedność Boronów 1:5 (1:0)
Szymon Mendak - 2x Damian Michna, 2x Krzysztof Kowalikowski i Kacper Frania.
LKS Wierzbie - Śląsk Koszęcin 0:13 (0:4)
Nowakowski x3, Christof x2, Tyniec x2, Majchrzyk x2, A. Świtała x2, K. Dobosz, Sz. Mazur
Unia Lubecko - Płomień Przystajń 2:2
- Piśniak, Rusok
Skry Częstochowa - Sokół Olsztyn 3:2 (3:0)
- Kała, Fajer
KS Złoty Potok - KS Kotowice 1:2
Zieloni Żarki - Piast Przyrów 3:2 (1:0)
- Bartłomiej Wiśniewski, Kajetan Sikora.  

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account