Emocje sięgają zenitu

To co się dzieje w pierwszej trójce turnieju rozgrzewa kibiców do granic możliwości. Nie ma zdecydowanych faworytów, a kolejność rozstrzygnie się dopiero po ostatnim meczu lidera z wiceliderem. Ważnym będzie również pojedynek beniaminka Nice-Haftu z kłobuckim Seven. Rywalizację z zerowym kontem zakończyły już Patynki Łobodno.

Lewar Panki - Patynki Łobodno 3:2 (0:1)
Patynki poczynają sobie coraz śmielej, ale jeszcze nie zdołali zdobyć pierwszych punktów. W piątek w pojedynku z Lewarem byli bardzo blisko, bo prowadząc 2:0 po bramkach Piotra Tutaka i Kamila Mielczarka, ale zaprzepaścili szansę na pierwszą zdobycz. W drugiej odsłonie Tomasz Pasieka strzelając hattricka dał pankowianom kolejne zwycięstwo, a swój stan posiadania zwiększył do jedenastu trafień.
Koral Kamyk - FC Kamyk 8:1 (2:1)
Beniaminek od pierwszego gwizdka walczył z doświadczonym Koralem jak równy z równym. Marcin Pilarczyk nawet otworzył wynik, ale kilka minut później Jacek Rokosa głowa wyrównał i to był zły znak dla kamyczan, a właściwie Sebastiana Sowińskiego, którego Jacek Rokosa pokonał jeszcze sześć razy. Po tym pojedynku wyprzedził Cezarego Tomzińskiego i z przewagą trzech goli przewodzi w klasyfikacji strzelców z 24.bramkami. Jedno trafienie dołożył Jerzy Chłód.
Seven Kłobuck - Romtrans Ostrowy 2:0 (1:0)
Mecz, który nie miał już wielkiego ciężaru gatunkowego, gdyż Rotmans stracił wcześniej szansę gry o podium, ale przysporzył wiele emocji zebranym kibicom. Wynik otworzył po indywidualnej akcji Andrzej Radosz. Druga została wypracowana przez Sławomira Gonciarka, a Mariuszowi Glondalskiemu pozostało tylko przyłożyć nogę. Szansę na kontaktowego i honorowego gola zaprzepaścił Dariusz Kotkowski, którego strzał z rzutu karnego obronił Tomasz Tomczyk.
Auto-Dar Częstochowa - Stalco Kłobuck 1:1 (0:1)
Bardzo istotny mecz dla zespołów z czuba tabeli. Wydawało się, że lider pewnie umocni swoją pozycję, a od pierwszych minut dominowali zawodnicy Stalco. Po wielu niewykorzystanych okazjach tuż przed przerwą Krystian Kocemba dał kłobuczanom prowadzenie. Po zmianie stron kłobuczanie nie mogli znaleźć recepty na pokonanie Sebastiana Knysaka, a ten za faul na Mariuszu Pawelcu otrzymał żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Wydawało się, że częstochowianie są bez wyjścia, ale determinacja i gra z wysuniętym bramkarzem w końcu przyniosła skutek. Michał Rychter zdołał wyrównać i uratować jeden punkt, ale nie uratował prowadzenia dla Auto-Daru. Tuż przed końcowym gwizdkiem Krystian Kocemba mógł częstochowian wpędzić w jeszcze większe problemy.
Antra Kłobuck - Nice-Haft Bieżeń 5:2 (2:1)
Sąsiedzi w ligowej tabeli walczyli o kolejność na pudle przed ostatnią kolejką. Dzięki zwycięstwu Antra odzyskała prowadzenie i jest na dobrej drodze do wygrania rozgrywek po raz trzeci z rzędu. Musi jednak pokonać podrażniony Auto-Dar, ale jeżeli zaprezentuje się podobnie jak w meczu z beniaminkiem. Pierwszą bramkę sprytnym uderzeniem zdobył Cezary Tomziński, podwyższył Przemysław Kulig, a kontaktowego gola przed przerwą strzelił Kornel Zejler. Po zmianie stron kolejną bramkę dla Antry zdobył Jacek Sosnowski, a kilka minut później swojego drugiego gola zdobył Cezary Tomziński. Jeszcze jedno trafienie dołożył Marcin Błaszczyk. Wynik zamknął Dawid Chrzęstek.