Częstochowskie studentki w finale AMP

Akademickie Mistrzostwa Polski to największy cykl zawodów akademickich w Polsce. W dniach 24-27.01.2019 r. jeden z dwóch turniejów półfinałowych AMP w Futsalu Kobiet zorganizował Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Zawody były eliminacjami do turnieju finałowego, który odbędzie się w Opolu (21-24.02.2019 r.). Miło nam poinformować, że częstochowianki zajęły trzecie miejsce i zakwalifikowały się do turnieju finałowego. Lepsze były tylko ekipy gospodarzy i Wałbrzycha. Doskonałą dyspozycją strzelecką błysnęła Justyna Wójcik, która zdobyła dziesięć bramek.

W sparingowym spotkaniu rozegranym w Kluczborku Skra Częstochowa zremisowała bezbramkowo z trzecioligowym Agroplonem Głuszyna.
- Spotkanie odbyło się na zaśnieżonym boisku, co gry nie ułatwiało. Kultura i jakość gry było po naszej stronie, ale zabrakło skuteczności – mówił po meczu trener Paweł Ściebura.
- W samej końcówce mogliśmy strzelić trzy gole, piłka skierowana do pustej bramki przez Krzyśka Naporę zatrzymała się w śniegu, doskonale okazje mieli Mariusz Holik i Kamil Zalewski – dodał szkoleniowiec Skry.
W naszej drużynie pierwszy raz zagrał Paweł Kaczmarczyk. To młodzieżowiec grający na boku pomocy, który ostatnio był wypożyczony z Jagielloni Białystok do Wigier Suwałki.
- Paweł trenuje z nami dopiero od czwartku więc na razie nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do jego przydatności – poinformował trener „Skrzaków”.
W przyszłym tygodniu Skra rozegra kolejne dwa mecze kontrolne, oba na „Lorecie”. 30. stycznia – w środę  godz. 18.00. z Polonia Poraj, a 2. lutego (sobota) o godz. 11.00. z RKS-em Radomsko.
Agroplon Głuszyna - Skra Częstochowa 0:0
Skra Częstochowa: (I połowa) Łukasz Krzczuk - Konrad Gerega, Piotr Mastalerz, Adrian Błaszkiewicz, Oktawian Obuchowski - Paweł Kaczmarczyk, Łukasz Kowalczyk, Adam Olejnik, Piotr Nocoń, Dominik Marek - Damian Nowak. (II połowa) Mateusz Kos - Bartosz Skowron, Mariusz Holik, Konrad Poprawa, Karol Tomczyk - Dawid Niedbała, Adrian Musiał, Sebastian Rogala (70 Radosław Gołębiowski), Kamil Zalewski, Michał Kieca, Krzysztof Napora. Trener: Paweł Ściebura.

Rozegrany w trudnych warunkach, przy padającym śniegu, pojedynek dostarczył kibicom wielu emocji, którzy mogli zobaczyć sporo bramek. Walki również nie brakowało, a  50.minucie wychodzącego na czystą pozycję Piotra Malinowskiego bardzo brutalnie sfaulował bramkarz gości, Grzegorz Drazik. Zawodnik Rakowa musiał opuścić boisko, a Grzegorz Drazik otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę. Goście tym samym grali w osłabieniu, ale bez respektu i zdobyli kolejne kontaktowe bramki. Podopieczni Marka Papszuna przypieczętowali jednak zwycięstwo, a szczególnie cieszy gol zdobyty przez powracającego do dobrej dyspozycji Mateusza Zacharę.
- Długo czekałem na to trafienie i bardzo się cieszę, że piłka po moim strzale w końcu trafiła w światło bramki. Liczę na to, że to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami, a goli na moim koncie będzie znacznie więcej - powiedział Mateusz Zachara.
- Szkoda tych dwóch nieuznanych trafień, ale w obu przypadkach znajdywałem się na pozycji spalonej, dlatego mogę tylko pogratulować arbitrowi podjęcia słusznych decyzji - dodał „Zaki”.
W następnym meczu towarzyskim podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się drugoligowym Zniczem Pruszków. Spotkanie odbędzie się 1. lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP "Raków". Pierwszy gwizdek o godzinie 12:00.
Raków Częstochowa - GKS 1962 Jastrzębie 5:3 (3:1)
5:3 90’Sebastian Musiolik
Raków Częstochowa: (I połowa) Jakub Szumski - Kamil Kościelny, Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, Patryk Kun, Igor Sapała, Karol Mondek, Maciej Domański, Miłosz Szczepański, Franciszek Wróblewski, Mateusz Zachara. (II połowa) Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Karol Mondek, Karol Noiszewski, Petr Schwarz, Rafał Figiel, Jakub Apolinarski, Piotr Malinowski (55 Bartosz Chłód, 71 Patryk Kun), Sebastian Musiolik. Trener: Marek Papszun
GKS 1962 Jastrzębie: (I połowa) Hubert Gostomski - Rafał Adamek, Bartłomiej Gajda, Piotr Pacholski, Dawid Gojny, Krzysztof Gancarczyk, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Patryk Skórecki, Kamil Jadach, Kamil Adamek. (II połowa) Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Farid Ali, Maciej Spychała, Damian Tront, Dominik Szczęch, Łukasz Krakowczyk (69 Adam Żak), Adam Żak (55 Hubert Gostomski). Trener: Jarosław Skrobacz.
Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom).
Czerwona kartka: Grzegorz Drazik
Widzów: 100.

Tomasz Pełka jest już po operacji rekonstrukcji kolana. Po wyjściu ze szpitala przez miesiąc czasu będzie przy chodzeniu musiał korzystać z kul. Potem czeka go żmudna rehabilitacja. O planach powrotu na boisko na razie nie myśli, przed nim proces przygotowania zespołu seniorskiego Naprzodu Ostrowy do rozgrywek. Życzymy więc szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej.

Sparta Lubliniec wysoko, bo aż 9:1 (5:1) pokonała Promień Glinica. Tutaj również warunki do gry były bardzo ciężkie, ale padło sporo bramek. Trzy strzelił Markowski, po dwie Skolik i Perkowski oraz Tyfel i Krawczyk. Honorowego Gola dla Promienia zdobył Mandla.

Lotnik Kościelec - Jura Niegowa 8:0
Pod wodzą nowego trenera, Cezarego Siwego, bardzo dobrze prezentują się „Lotnicy” z Kościelca. Trzy bramki zdobył Krzysztof Małolepszy, dwie Damian Kotas, a po jednym trafieniu dołożyli Marcin Kiwacz, Adrian Bodanka i Piotr Knapik.

Urania Ruda Śląska - MLKS Woźniki 2:4 (2:2)
Bramki dla MLKS: 2x Nicpoń, Kowalski i Sośniak.

Start Soborzyce - Warta Mstów 2:1
Dla Startu bramki zdobyli Sebastian Łopuszyński i Kamil Sztymala

UKS Ajaks Częstochowa - GKS Unia Rędziny 2:2
Dwie bramki dla rędzinian strzelił Paweł Malczewski

Śląsk Koszęcin - MOSiR Stal Zabrze 4:1 (3:1)
Bramki dla podopiecznych Michała Budnego zdobyli: Glanc, Płonka, Pietrzyk i P. Pawełczyk.