Sengam wrócił na tron

  • Published in News

W prestiżowym turnieju Jura Futsal Cup udział wzięło 20 zespołów głównie z województwa  śląskiego. Podkreślić trzeba, że poziom sportowy tegorocznej edycji był najwyższy z dotychczasowych czterech rozegranych. Kibice oglądali tak uznane marki jak Budoserwis Chorzów, Złote Arkady, Pryzmat Zabrze, Semi Świerklany czy Furnipol Częstochowa, co zwiększyło zdecydowanie poziom piłkarski.

Mecze w grupach A i B przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze, do ćwierćfinałów awans uzyskali faworyci swoich grup Sengam i Szóstka oraz White Devils i Medaliki, którzy swoją dobrą gra potwierdzili, że mogą osiągnąć dobry wynik w turnieju.
Spotkania w grupach C i D były zacięte, pełne emocji i dramaturgii, a losy awansu warzyły się do ostatniego spotkania i do ostatnich minut. Promocję do fazy ćwierćfinałowej z tych grup uzyskały ekipy: Furnipol, CS PSP , Budoserwis i Złote Arkady.
Mecze ćwierćfinałowe były pełne ciekawych zwrotów akcji, a w pierwszej parze rywalizowały Szóstka Katowice z White Devils. W tej konfrontacji lepsi okazali się częstochowianie pokonując wysoko Szóstkę.
W drugim meczu spotkał się dobrze wszystkim znany Sengam z ekipą Medalików. Wracając troszkę do historii obie te ekipy spotkały się w finale podczas drugiej edycji tego turnieju, wtedy lepszy okazał się Sengam. Tym razem w regulaminowym czasie padł wynik remisowy i trzeba było wskazać zwycięzcę w rzutach karnych. W trakcie meczu zawodnik z Zawiercia nie wykorzystał rzutu karnego, ale w serii rzutów karnych skuteczniejsi okazali się zawiercianie i to oni zameldowali się w pierwszej parze półfinałowej.  
Następny ćwierćfinał pomiędzy Budoserwisem a Furnipolem trzymał w napięciu do ostatnich sekund meczu, ale ciągłe ataki Budo niestety nie przyniosły zamierzonego celu i ulegli oni minimalnie 0:1. Podkreślić trzeba, że ekipa Budoserwis prezentowała bardzo wysoki poziom i przy odrobinie szczęścia mogła powalczyć o najwyższe lokaty.
Ostatni ćwierćfinał to pojedynek dwóch bardzo mocnych ekip - Złotych Arkad i obrońców tytułu, Strażaków z CS PSP. Po bardzo wyrównanym meczu, który zakończył się remisem 2:2, zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych, które lepiej egzekwowali zawodnicy Arkad, tym samym uzupełniając stawkę półfinałową.
W pierwszej parze półfinałowej spotkały się dwie częstochowskie drużyny: White Devils i Furnipol. Po bardzo zaciętym spotkaniu zakończonym bezbramkowym remisem znowu mieliśmy okazję oglądać rozstrzygnięcie w rzutach karnych, które lepiej wykonywali doświadczeni zawodnicy Furnipolu, którzy po raz drugi z rzędu zameldowali się w wielkim finale.
Druga para półfinałowa to pojedynek pomiędzy Sengamem Sport i Złotymi Arkadami. Konsekwentna gra zawodników Sengamu doprowadziła do strzelenia trzech bramek i tym samym uzyskania zasłużonego awansu do finału.
W meczu o brąz o pomiędzy White Devils a Arkadami, lepsza okazała się częstochowska młodzież i to ona mogła się cieszyć z brązowych medali.
W wielkim finale spotkały się dwie uznane marki Sengam Sport i Furnipol Częstochowa. Mecz ten był bardzo dobrym widowiskiem godnym finału. Szybkie tempo przez cały pojedynek toczony w duchu fair-play, świetne interwencje bramkarza Sengamu, Sebastiana Chojnackiego i strzelenie dwóch bramek pozwoliły zawiercianom po roku przerwy cieszyć się z kolejnego tryumfu.
Najlepszym zawodnikiem został wybrany Eryk Krupa( Furnipol), bramkarzem Sebastian Chojnacki ( Sengam), natomiast królem strzelców okazał się Kacper Michnicki (White).
Łącznie rozegrano 48 spotkań w których strzelono 140 bramek, co dało średnio prawie po trzy gole w meczu.
Organizatorzy dziękują zespołom za udział w turnieju i już teraz zapraszają na letnie zmagania na trawie w cyklu ,,Jura Cup Łazy” i „Jurajski” w Złotym Potoku.
Składają serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Mstów, Pana Tomasza Gęsiarza za objęcie patronatem imprezy, Częstochowskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz Starostwu Powiatowemu Częstochowa, którzy również objęli patronat nad turniejem oraz partnerom: Sklep Sportowy Sengam Sport, Polimerplast, BaxBud Inspiracje, Szwalnia AgisGroup, Sklep sportowy Football Factory Częstochowa.
Klasyfikacja końcowa:
1.Sengam Sport/Polimerplast Zawiercie
2.Furnipol Częstochowa
3.White Devils Częstochowa
4.Złote Arkady Częstochowa

cz-piłka.pl, foto: Paulina Klimek

Log in or create an account