Świąteczna przerwa

W ostatniej tegorocznej kolejce pauzował Koral, gdyż po rezygnacji ZIB-u nadal nie ma chętnego na rywalizację w lidze. Obrońcy tytułu, Antra, grają bezbłędnie i mają dużą szansę na potrójną koronę, co byłoby wyjątkowym wynikiem. Jednak rywale czają się za ich plecami. W nowym roku dojdzie do ciekawej konfrontacji Antry z Lewarem i wówczas przekonamy się o dyspozycji kłobuczan.

Antra Kłobuck - Patynki Łobodno 6:0 (3:0)
Tuż po rozpoczęciu spotkania swój festiwal strzelecki rozpoczął Cezary Tomziński, który pokonując pięć razy Patryka Zakrzewskiego w meczu objął przodownictwo w tabeli strzelców.  Okazję na podwyższenie wyniku miał Dawid Jelonek, ale piłka po jego strzale ostemplowała spojenie słupka i poprzeczki. Na 2:0 strzelił Cezary Tomziński, który jeszcze przed przerwą ponownie pokonał bramkarza Patynków. To samo uczynił po zmianie stron, a kolejnego gola strzelił Dawid Jelonek. Wynik zamknął już nowy lider klasyfikacji strzelców. Również Antra utrzymała przodownictwo w tabeli bez straty punktu, dając sobie strzelić zaledwie dwie bramki.
Nice-Haft - FC Kamyk 4:1 (3:1)
Rafał Mirek po stałym fragmencie gry otworzył wynik spotkania, a kilka minut później w podobnych okolicznościach podwyższył Dawid Chrzęstek. Kontaktowego gola zdobył po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego z Vitalijem Skrzypczykiem, Ihor Hrebeniuk. Jeszcze przed przerwą Rafał Mirek po raz drugi pokonał sprytnym strzałem Sebastiana Sowińskiego. Kamykczanie po wznowieniu gry mieli szansę na kontaktowego gola, ale strzał Ihora Hrebeniuka obronił Łukasz Gąsienica. Wynik ustalił Patryk Jankowski, który wykorzystał idealne podanie Jakuba Chrzęstka i błąd bramkarza z Kamyka. Po raz drugi rywalizację z Ihorem Hrebeniukiem wygrał wygrał Łukasz Gąsienica broniąc rzut karny, a chwilę później uratował go słupek po strzale Ukraińca.
Stalco Kłobuck - Romtrans Ostrowy 1:4 (1:2)
Wynik otworzył Dariusz Kotkowski, który przejął piłkę w swojej strefie i po rajdzie przez praktycznie całe boisko pokonał Bartosza Ciszewskiego. Po składnej akcji wyrównał Krystian Kocemba, ale to było wszystko na co rywalom pozwolili ostrowianie. Ci zrewanżowali się przeciwnikom jeszcze przed przerwą, a idealne podanie Waldemara Góry wykorzystał Karol Barzak. Ten sam zawodnik po zmianie stron po kolejnej kontrze pokonał kłobuckiego bramkarza. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłka po jego strzale wylądowała na słupku, ale w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Michał Haręza, który skutecznie dobił futbolówkę. Stalco nadal pozostaje bez zdobyczy punktowej i ciężko mu będzie powtórzyć zeszłoroczny sukces (IV miejsce).
Auto-Dar Częstochowa - Marbud Kłobuck 8:3 (5:0)
Pierwsza akcja meczu i pierwsza bramka dla częstochowian i pierwsze trafienie Marka Wachowicza, który w sumie cztery razy pokonał bramkarza Marbudu, Zbigniewa Kołodzieja. Drugą bramkę strzelił Wojciech Kasiński, który powtórzył swój wyczyn jeszcze w pierwszej części meczu. Również dwa gole uzyskał Michał Rychter, który pokonał Zbigniewa Kołodzieja w drugiej części pojedynku. Sebastiana Knysaka pokonali Przemysław Drewicz, Bartosz Pagacz i Marcin Sawicki, który zamknął wynik spotkania. Marbud nadal pozostaje bez zwycięstwa.
Seven Kłobuck - Lewar Panki 2:5 (0:2)
Pierwsza bramka padła w dość pechowych dla kłobuczan okolicznościach, gdy piłkę po zagraniu Macieja Furmanka do własnej bramki skierował Sławomir Gąciarek. W rewanżu Rafał Telenga trafił w słupek bramki Lewara, a kilka minut później Wojciech Kozak pokazał jak się strzela bramki z dystansu. Po zmianie stron Tomasz Pasieka w sytuacji sam na sam pokonał  Tomasza Tomczyka. Piłkarze Seven odpowiedzieli celnym strzałem Sławomira Gąciarka, pankowianie mieli doskonała okazję na rewanż, ale Andrzej Woszczyna dwa razy trafił w ten sam słupek, a Tomasz Pasieka dobijając fatalnie przestrzelił. Seven kontaktowego gola strzelił po główce Grzegorza Nowaka, po akcji którą zainicjował i asystę zaliczył jego bramkarz, Tomasz Tomczyk. Gra z wysuniętym bramkarzem została jednak dość szybko skarcona przez Macieja Furmanka, który strzałem ze swojej połowy podwyższył na 4:2. Popisy strzeleckie efektownie zakończyli Tomasz Pasieka i Wojciech Kozak, którzy ograli bezradnego Marka Palutkiewicza, a trener Błękitnych Libidza skierował piłkę do bramki.