Raków z Kuba Cup

  • Published in News

W  XII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Orlików (2008r. i mł.) „Kuba Cup 2018” w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Truskolasach rywalizowało dziesięć zespołów z sześciu województw: opolskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. W spotkaniu finałowym Raków Częstochowa po dogrywce 2:1 (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1) pokonał Wisłę Kraków.

Głównym organizatorem turnieju oraz fundatorem licznych pucharów i nagród rzeczowych był  pochodzący z Truskolasów, absolwent miejscowej szkoły podstawowej Wybitny Reprezentant Polski, a zarazem rekordzista w ilości występów (105 spotkań) w seniorskiej narodowej drużynie, Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg). Oczywiście popularny Kuba podobnie, jak w latach ubiegłych był obecny na piłkarskim turnieju (bacznie przyglądając się poczynaniom młodych adeptów piłki nożnej), którego współorganizatorami byli ponadto   Fundacja „Ludzki Gest”  Jakuba Błaszczykowskiego, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach oraz przyszkolny klub ULKS „Herkules”. Podczas młodzieżowej piłkarskiej imprezy obecny był także kolejny absolwent Szkoły Podstawowej w Truskolasach, a obecnie pełniący funkcję selekcjonera seniorskiej Reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek.
Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, zwycięska drużyna Rakowa Częstochowa  została ponadto uhonorowana medalami z podobizną Jakuba Błaszczykowskiego. Statuetkami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci markowego sprzętu sportowego nagrodzono również triumfatorów klasyfikacji indywidualnych oraz najlepszą „piątkę” turnieju. Oczywiście w trakcie turnieju oraz po jego zakończeniu Jakub Błaszczykowski i Jerzy Brzęczek pozowali do licznych indywidualnych i drużynowych zdjęć, rozdali wiele autografów i podpisali setki różnego rodzaju sportowych gadżetów.
Tabele grup po fazie wstępnej:
Grupa A:
1.Wisła Kraków 4 10 7:2
2.Białe Orły Warszawa 4 6 5:5
3.Stadion Śląski Chorzów 4 5 4:2
4.Rodło Opole 4 5 2:4
5.Akademia Sportowa Chorzów 4 1 4:9
Grupa B:
1.Raków Częstochowa 4 9 19:3
2.UKS Piotrkovia Piotrków Tryb. 4 9 9:4
3.Akademia Piłkarska Ostrzeszów 4 6 5:12
4.MKS Kluczbork 4 6 8:2
5.Herkules Truskolasy 4 0 2:22
Rozgrywki o miejsca:
IX miejsce:
Akademia Sportowa Lubliniec - Herkules Truskolasy 9:0
VII miejsce:
Rodło Opole - MKS Kluczbork 2:3
V miejsce:    
KS Stadion Śląski Warszawa - Akademia Piłkarska Ostrzeszów 4:1
I półfinał:
TS Wisła Kraków - UKS Piotrkovia Piotrków Tryb.4:0
II półfinał:
Raków Częstochowa - Białe Orły Warszawa 4:0
III miejsce:
UKS Piotrkovia Piotrków Tryb. - Białe Orły Warszawa 3:2
Finał:
TS Wisła Kraków - Raków Częstochowa 1:2 (1:1, 0:1)
Klasyfikacja końcowa:                                                                                                                                                 
1. Raków Częstochowa: Jakub Garus-br, Dominik Kutera, Antoni Uchroński, Kacper Sitak, Marcel Kowalczyk, Bartłomiej Kalek, Przemysław Janczyk, Mikołaj Podwysocki, Damian Ciekot. Trenerzy: Adam Studnicki i Kamil Korbel.
2.TS Wisła Kraków
3.UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
4.Białe Orły Warszawa
5.KS Stadion Śląski Chorzów
6.Akademia Piłkarska Ostrzeszów
7.MKS Kluczbork
8.UKS Rodło Opole
9.Akademia Sportowa Lubliniec
10.ULKS Herkules Truskolasy
Nagrody indywidualne:
Najlepszy piłkarz:
Milan Olej (Wisła Kraków), najlepszy bramkarz: Dawid Krysa (Wisła Kraków), najlepszy obrońca: Dominik Kutera (Raków Częstochowa), piłkarskie „odkrycie”: Radosław Błaszczyk (UKS Piotrcovia Piotrków), najlepszy piłkarz ULKS Herkules Truskolasy: Oliwier Lizoń, najlepszy strzelec: Antoni Uchroński (Raków Częstochowa) 10.bramek.                         Najlepsza „5” turnieju: bramkarz Jan Szydlik (MKS Kluczbork), Marcel Kowalczyk (Raków Częstochowa), Antoni Stolarczyk (Wisła Kraków), Tomasz Mamiński (Białe Orły Warszawa), Wiktor Karwowski (KS Stadion Śląski).                                                      Komisja organizacyjno - techniczna turnieju:
Stanisław Wrzesiński, Dawid Błaszczykowski i Tomasz Brzęczek - kierownicy turnieju, Konrad Mikołajczyk, Krzysztof Kierat i Krzysztof Troczka - sędziowie turnieju, Grzegorz Kemuś - sekretarz turnieju.

cz-piłka.pl, tekst, foto: Stanisław Wrzesiński

Log in or create an account