Antra już na czele

  • Published in News


Antra po drugim zwycięstwie została samodzielnym liderem. Tuż za jej plecami Koral, który urządził sobie ostre strzelanie w pojedynku z Patynkami, a Seven dość nieoczekiwanie zremisował z młodzieżą z Kamyka. W kategorii niespodzianki można rozpatrywać podział punktów w meczu Marbud - Lewar.

Marbud Kłobuck - Lewar Panki 2:2 (0:0)
Mecz od początku był bardzo wyrównany, sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie. A to Maciej Furmanek wybił piłkę z pustej bramki, a to Tomasz Pasieka trafił z dystansu w słupek. W pierwszej odsłonie zawodnicy obu zespołów nie wykorzystali wielu sytuacji. Po zmianie stron drogę do bramki Damiana Olszewskiego znalazł Bartosz Pagacz przy biernej postawie obrońców Lewara. Ten sam zawodnik doskonałym strzałem zaskoczył kompletnie bramkarza z Panek. W ostatnich pięciu minutach szczęście uśmiechnęło się Tomasza Pasieki, który po strzale w poprzeczkę już celnie dobił piłkę i kolejną bramką uratował jeden punkt dla swojego zespołu. Marbudowi w końcówce zabrakło zimnej krwi, gdyż Kamil Skrok strzelił w słupek, a Bartosz Pagacz przestrzelił rzut karny.  
Stalco Kłobuck - Antra Kłobuck 2:4 (1:3)
Stalco w inauguracyjnej kolejce pauzował i w pierwszym swoim występie doznał porażki z dwukrotnym triumfatorem, Antrą. Pierwszą bramkę w dość przypadkowych okolicznościach zdobył Dawid Jelonek, drugą w kuriozalnych okolicznościach strzelił Łukasz Fiałkowski. Stalco się nie podłamało i rozpoczęło festiwal „ostemplowywania” słupków bramki Mirosława Szewczyka. W końcu kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Mariusz Pawelec, ale podrażnieni piłkarze prezesa Łukasza Skwary natychmiast po wznowieniu odpowiedzieli celnym trafieniem Dawida Jelonka. Ponownie piłkarze Stalco zdobyli kontaktowego gola po strzale Krystiana Kocemba, a bliski podwyższenia wyniku był Cezary Tomziński, ale przestrzelił rzut karny. Kilka minut później już był bardziej skuteczny i ustalił wynik pojedynku.
Romtrans Ostrowy - Auto-Dar Częstochowa 1:0 (0:0)
Mecz wyrównany, w którym nie brakowało z obu stron doskonałych sytuacji podbramkowych, ale wiele strzałów było niecelnych lub udanie interweniowali bramkarze. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, po piątym faulu zawodników Auto-Daru sędziowie przyznali rzut karny, który na bramkę zamienił Karol Barzak. Był to ostatni akord tego pojedynku. Lider, który uzyskał w pierwszej rundzie punkty walkowerem, odniósł minimalną porażkę i wylądował na na czwartym miejscu.
Patynki Łobodno - Koral Kłobuck 3:10 (1:6)
Wynik spotkania otworzył przepięknym strzałem z dystansu Kamil Mielczarek. Kilka chwil później równie przedniej urody bramką popisał się Jacek Rokosa. Łącznie strzelił w tym meczu cztery bramki i został liderem w klasyfikacji strzelców. Podwyższył i dał prowadzenie, którego już kłobucczanie nie oddali do końca, Tomasz Turek, który jeszcze raz pokonał bramkarza Patynków, Patryka Zakrzewskiego. Również dwa gole zdobył Jerzy Chłód a po jednym dołożyli Tomasz Kasprzyk i Adrian Kasprzak. Dla łobodzian trzy gole zdobył Kamil Mielczarek.
FC Kamyk - Seven Kłobuck 2:2 (1:1)
W ostatnim meczu wieczoru faworytem był Seven, ale młodzież z Kamyka zaprezentowała się bardzo dobrze i w końcówce meczu wyrównała i zdobyła pierwszy punkt w tych rozgrywkach. Dla kamyczan bramki zdobyli Ihor Hrebeniuk i Vitalij Skrypnyk. Dla kłobucczan dwa razy trafił Grzegorz Nowak i z czterema bramkami plasuje się tuż za Jackiem Rokosa w klasyfikacji najlepszych strzelców.  
Nice-Haft - pauza

II Kolejka  14.12.2018.    
Marbud Kłobuck - Lewar Panki 2:2
Stalco Kłobuck - Antra Kłobuck 2:4
Romtrans Ostrowy - Auto-Dar Częstochowa 1:0
Patynki Łobodno - Koral Kłobuck 3:10
FC Kamyk - Seven Kłobuck 2:2

 

ALHPN, SEZON 2018/2019
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Antra Kłobuck 2 6 2 0 0 8:2
2. Koral Kłobuck 2 4 1 1 0 13:6
3. Seven Kłobuck 2 4 1 1 0 6:3
4. Auto-Dar Częstochowa 2 3 1 0 1 5:1
5. Nice-Haft 1 3 1 0 0 3:1
6. Romtrans Ostrowy 2 3 1 0 1 2:3
7. Lewar Panki 2 2 0 2 0 5:5
8. Marbud Kłobuck 2 1 0 1 1 3:6
9. FC Kamyk 2 1 0 1 1 2:6
10. Stalco Kłobuck 1 0 0 0 1 2:4
11. Patynki Łobodno 2  0  0  0  2 3:15
12.              

III Kolejka  21.12.2018.    
18.30. Antra Kłobuck - Patynki Łobodno    
19.00. Nice-Haft - FC Kamyk    
19.30. Stalco Kłobuck - Romtrans Ostrowy    
20.00. Auto-Dar Częstochowa - Marbud Kłobuck    
20.30. Seven Kłobuck - Lewar Panki    
Koral Kłobuck - pauza

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account