Zmiany w Skrze

  • Published in News

Sporo się dzieje przy Loretańskiej. Zgodę na testy w GKS-ie Tychy otrzymał Damian Nowak, który w Czechach strzelił zwycięskiego gola w pojedynku z MFK Frydek-Mistek. W tym spotkaniu tyskiej bramki z powodzeniem strzegł Łukasz Krzczuk, który jest wypożyczony do Skry właśnie z GKS-u.

- Mamy umowę z zawodnikami, że w przypadku propozycji z klubów wyższych klas nie robimy im żadnych przeszkód w testach i ewentualnych transferach. Tak było z Damianem, który poinformował nas o wyjeździe i dostał na to zgodę. Na razie niczego więcej nie mogę powiedzieć, bo i nic więcej nie wiemy, nie było żadnego zapytania czy rozmowy z działaczami GKS-u Tychy - tłumaczy Piotr Wierzbicki.
- W przypadku Łukasza też na razie nie było żadnych sygnałów, że w Tychach chcieliby go z  powrotem. Wypożyczenie obowiązuje do czerwca i według mojej wiedzy Łukasz zostanie z nami - dodał wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych.
Na testach przy Loretańskiej możemy zaobserwować Mateusza Kosa, obecnie bramkarza Polonii Poraj, a wcześniej Rakowa Częstochowa. Mikołaj Biegański został zaproszony w połowie grudnia przez włodarzy niemieckiego Wolfsburga na testy, ale z powodu drobnej kontuzji odłożono wyjazd do przyszłego roku. Prawdopodobnie do zespołu dołączą dwaj wypożyczeni młodzieżowcy, Mateusz Piątkowski i Dominik Marek, a po kontuzji wraca Piotr Mastalerz.
Na razie wiadomo, że kontrakt ze Skrą za porozumieniem stron rozwiązał Łukasz Hanzel, któremu nie było dane zadebiutować w barwach częstochowskiego zespołu. To samo uczynił podstawowy gracz Skry,Wojciech Jurek, który wcześniej zadeklarował, że chce odejść z klubu.       

Po rezygnacji z prowadzenia Sokoła i przejściu do Gminy Kłomnice Przemysława Chobota, zdecydowano się na powierzenie funkcji trenera pierwszego zespołu Adrianowi Ceglarzowi. Wychowanek olsztyńskiego klubu jest od jesieni 2018 szkoleniowcem Iskry Mokresz, z którą będzie prowadził równolegle zajęcia do zakończenia rozgrywek. Dodatkowo pod jego skrzydłami nadal będą się rozwijać trampkarze młodsi, z którymi awansował do ligi wojewódzkiej.

Były zawodnik i trener Sokoła Olsztyn, Paweł Krawczyk, zdecydował się na przenosiny z Gromu Poczesna do Sokoła Wręczyca Wielka. Zastąpi on na tym stanowisku Kamila Strzelczyka.

Orzeł Kiedrzyn po kilku miesiącach głębokiego kryzysu organizacyjnego wychodzi z dołka. Zostały dogadane sprawy na linii Prezes - Zarząd, do którego dołączyły dwie nowe osoby. Ruszyły również próby powrotu na boisko w Kiedrzynie, ale to jeszcze daleka droga. W zawodników Orła ostatnia wygrana z Gminą Kłomnice tchnęła nowego ducha walki i zapowiedzieli marsz w górę tabeli. Prezes Adam Całusiński zapowiedział kilka nowych transferów i kilka powrotów. W nowej rundzie bramki będzie strzegł Adrian Woszczyna.

W tym roku Raków Częstochowa rezygnuje z organizacji Piłkarskiej Gwiazdki i jednocześnie zaprasza wszystkich kibiców na Świąteczne Granie z Kubą.
- Po konsultacjach wewnątrz klubu zdecydowaliśmy się, że w tym roku nie będziemy organizować Piłkarskiej Gwiazdki. Zaważyło na tym kilka czynników. Przede wszystkim nasza drużyna jest w chwili obecnej na zasłużonych urlopach i wielu zawodników Rakowa nie mogłoby uczestniczyć w imprezie. Ciężko byłoby też sprowadzić znanych piłkarzy, bowiem Lotto Ekstraklasa swoje rozgrywki kończy tuż przed Bożym Narodzeniem. Dodatkowo Fundacja Ludzki Gest organizuje Świąteczne Granie z Kubą, które zapowiada się niezwykle atrakcyjnie i na tę imprezę serdecznie zapraszamy! Jednocześnie chcę podkreślić, że nie wykluczamy powrotu Piłkarskiej Gwiazdki w przyszłym roku. Jednak musimy zastanowić się nad formułą tego wydarzenia - tłumaczy dyrektor ds. marketingu, Grzegorz Brudnik.
Świąteczne Granie z Kubą to impreza charytatywna, na której odbędzie się turniej piłki nożnej z udziałem wielu gwiazd sportu i estrady. Po zawodach nastąpią koncerty czołowych hip-hopowych artystów. Wydarzenie organizowane przez Fundację Ludzki Gest, której ambasadorem jest Jakub Błaszczykowski odbędzie się 28 grudnia o godzinie 17 w Hali Sportowej Częstochowa.
Podopieczni Marka Papszuna podobnie jak w zeszłym roku rozpoczną przygotowania na początku stycznia. Odbędą dwa zgrupowania jedno w Jarocinie i drugie w Turcji. W planach mają kilka sparingów, które rozegrają w Jarocinie, Częstochowie i w Turcji.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account